• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Derült égből akvárium!

Nagyon szép ez a hatalmas buce bokor, ráadásul még virágzik is!
Nálam sajnos sosem fejlődnek ilyen tempóban, igaz nincs is ekkora helyük, se táp, se fényágyú, szóval inkább nem reklamálok, hanem örülök, hogy egyáltalán megvannak.🤭
Ha majd lesz újból a GA kínálatában, érdemes lenne neked is kipróbálnod a pinnatifida UK verziót, az nem lesz ilyen brutál égigérő paszuly.😉
 
Nagyon szép ez a hatalmas buce bokor, ráadásul még virágzik is!
Nálam sajnos sosem fejlődnek ilyen tempóban, igaz nincs is ekkora helyük, se táp, se fényágyú, szóval inkább nem reklamálok, hanem örülök, hogy egyáltalán megvannak.🤭
Ha majd lesz újból a GA kínálatában, érdemes lenne neked is kipróbálnod a pinnatifida UK verziót, az nem lesz ilyen brutál égigérő paszuly.😉
Nalam kb azota no igy minden, amiota kivancsisagbol felkerult a csoves vilagitas. Orult modon kapja a tapot, co2-t, es no minden, mint a gomba.
Ki fogom probalni azt a Pinnatifida-t, elotte @Zuzmi kolleginat is felkeresem, neki milyen fele fajta verzio van, mert egy kisebb akvaban csodalatosan kordaban tudja tartani.
 
Nalam kb azota no igy minden, amiota kivancsisagbol felkerult a csoves vilagitas. Orult modon kapja a tapot, co2-t, es no minden, mint a gomba.
Ki fogom probalni azt a Pinnatifida-t, elotte @Zuzmi kolleginat is felkeresem, neki milyen fele fajta verzio van, mert egy kisebb akvaban csodalatosan kordaban tudja tartani.
Haha...most nyirom ki...az ecsettel...de ha tulelik akkor allom rendelkezesedre.
amugy egyfajta van, csak van ami nyulik magasra, van amelyik oldalra terjed es bonsai. Meg nem jottem ra mitol fugg. Talan gyakran kell nyirni, tepni es akkor nem felfele akar noni, hanem oldalra.
 
Haha...most nyirom ki...az ecsettel...de ha tulelik akkor allom rendelkezesedre.
amugy egyfajta van, csak van ami nyulik magasra, van amelyik oldalra terjed es bonsai. Meg nem jottem ra mitol fugg. Talan gyakran kell nyirni, tepni es akkor nem felfele akar noni, hanem oldalra.
Ezt én is tapasztaltam.
 
Utoljára módosított:
Haha...most nyirom ki...az ecsettel...de ha tulelik akkor allom rendelkezesedre.
amugy egyfajta van, csak van ami nyulik magasra, van amelyik oldalra terjed es bonsai. Meg nem jottem ra mitol fugg. Talan gyakran kell nyirni, tepni es akkor nem felfele akar noni, hanem oldalra.
No akkor majd visszaterunk ra... a Guyana es a Tuberculatum-bol is vasarolnek nehany szalat.
 
Karbantartas elott.. a bucekat meg kell ritkitsam, mert mar alig fernek egymastol. A hra-t valoszinu kiszedem, nem tudom olyanra nevelni, mint szeretnem. A helyere is rotala green megy ideiglenesen. Kozben a vilagitassal is szorakoztatom magam. Csutortokon vettem meg egy grolux csovet, jelenleg ket novenynevelo egy 6500k es egy 5000k kombinacioval megy. A legjobban a grolux 5000k parositas tetszik, igy rendeltem meg 5000k csoveket a 6500k helyere is.
IMG-cb0f17f0aa03e7b83bcd62bdfcfb6e45-V.jpgIMG-4c82bbe9d2ed00d7876b10caa190c1ba-V.jpg20200409_151609.jpg
 
Azokhoz a pinnatifida propellerekhez ragaszkodsz? Vagy csak az én szememet zavarják?
A hra-nak adhatnál még egy esélyt. 🙏 Toppolva sűrítsd vissza és ha utána sem jó, hát legyen helyette más.
 
Azokhoz a pinnatifida propellerekhez ragaszkodsz? Vagy csak az én szememet zavarják?
A hra-nak adhatnál még egy esélyt. 🙏 Toppolva sűrítsd vissza és ha utána sem jó, hát legyen helyette más.
Mar keso, kiszedtem. Tettem nehany rotala green a helyere, majd tuberculatumra fogom cserelni. A pinnatifida is nyesve lett 👍 .
A gyeped meg újra kezd olyan tömött és vastag lenni, mint nagyanyám télikabátján a rókaprém gallér.
Probalom vekonyan tartani, de nem megy. Pik pak megvastagszik, lassan ezt is ujra rakom.
 
A jo ido bealltaval az akva mellol hetvegen kikerultek a novenyek az udvarra. Akvariumfuggo szavakkal: hasznos ingatlan szabadult fel egy ujabb akvariumnak! 🥴
Mivel naplot nem fogok nyitni a projektnek, neha ide ejtek egy egy bejegyzest rola.
Az akva gyari noname szett, nehany honapja a kollegamtol kaptam ajandekba, neki az idegeire ment, ugy volt vele egye az en eletemet.
55literes, beepitett biologiai toltetes szurovel, aminek a kapacitasa kb 0.5liter, beepitett vilagitassal, amit meghagytam ejszakai fenynek gyertyalang izzoval, es kapott egy kis cri95 ledszalagos tuningot is. Max fenyeron alkalmas lenne high uzemre is, de mivel olyan jo kis fapados szettnek nez ki a gyari osszeallitassal, lowban fog robogni. A berendezest nem vittem tulzasba, izmos folyami gorgeteg az alap, soderbol gereblyezett, majd szemenket valogatott es meret szerint osztalyozott kavicsok. Az uveg szelehez dekorhomokot tettem, de ezt ki fogom cserelni apro szemu kavicsra, csak ehez meg kell keressem a kislany szitajat a sufniban. A ko-kavics epitmenyre radobaltam a maradek vasfamat, es egy darab szolo toket. Ket nap azas utan eleg sok sulykolo kovet ki tudtam venni, nem uszkalnak a fak. Ma kapott full ro-vizet+ sot, majd bekerultek a hanykolodo microsorum-ok, es anubias-ok. Estenken szepen csipegetem at a nagy akvabol a buce-kat is.
Az A3-as rajzlapbol keszult hatteret le fogom cserelni valami egesz sotetre, lehet feketere, es a befolyot is, amit rogtonoztem esoztetobol.20200413_114654.jpg20200413_201303.jpg20200414_183755.jpg20200412_180950.jpg20200414_201225.jpg20200414_201239(0).jpg
 
A jo ido bealltaval az akva mellol hetvegen kikerultek a novenyek az udvarra. Akvariumfuggo szavakkal: hasznos ingatlan szabadult fel egy ujabb akvariumnak! 🥴
Mivel naplot nem fogok nyitni a projektnek, neha ide ejtek egy egy bejegyzest rola.
Az akva gyari noname szett, nehany honapja a kollegamtol kaptam ajandekba, neki az idegeire ment, ugy volt vele egye az en eletemet.
55literes, beepitett biologiai toltetes szurovel, aminek a kapacitasa kb 0.5liter, beepitett vilagitassal, amit meghagytam ejszakai fenynek gyertyalang izzoval, es kapott egy kis cri95 ledszalagos tuningot is. Max fenyeron alkalmas lenne high uzemre is, de mivel olyan jo kis fapados szettnek nez ki a gyari osszeallitassal, lowban fog robogni. A berendezest nem vittem tulzasba, izmos folyami gorgeteg az alap, soderbol gereblyezett, majd szemenket valogatott es meret szerint osztalyozott kavicsok. Az uveg szelehez dekorhomokot tettem, de ezt ki fogom cserelni apro szemu kavicsra, csak ehez meg kell keressem a kislany szitajat a sufniban. A ko-kavics epitmenyre radobaltam a maradek vasfamat, es egy darab szolo toket. Ket nap azas utan eleg sok sulykolo kovet ki tudtam venni, nem uszkalnak a fak. Ma kapott full ro-vizet+ sot, majd bekerultek a hanykolodo microsorum-ok, es anubias-ok. Estenken szepen csipegetem at a nagy akvabol a buce-kat is.
Az A3-as rajzlapbol keszult hatteret le fogom cserelni valami egesz sotetre, lehet feketere, es a befolyot is, amit rogtonoztem esoztetobol.View attachment 90499View attachment 90500View attachment 90501View attachment 90502View attachment 90503View attachment 90505
Volt hasonló akváriumom ilyen szűrővel, egész jól működött.
 
Kivancsisagbol feltettem ide az Ati lampat, es ugy erzem addig maradni is fog, ameddig elkeszulok a masik (45literes csereje) projekttel. Nagyon tetszik a lampa kialakitasa, megmunkalasa, kezelhetosege.. igazi profi vilagitas.

Az akva renduletlenul tartja magat, napi 9ml! micro, 12ml! macro, 3ml excel-lel.. ennel feljebb mar nem megyek o_O
A Zuzmi-tol kapott Guyana, es a Tuberculatum szepen fejlodik!
IMG-20200501-WA0006.jpeg
Holdfeny..20200501_195555.jpg
 
Na, igen. Aki valaha használt ilyent, ők mindig is csak dicsérték. Profi cucc, átgondolt, letisztult, megállja a helyét a mai ledes világban is. Izgatottan várom, mit szólnak majd hozzá az alatta lévő növények. Pinnatifida és buce dzsungel megint benő majd mindent egy pillanat alatt.🤭
 
Back
Oldal tetejére