• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Derült égből akvárium!

A zold poralga szepen eltunt. Most egy kicsit ralepek a gazra. Odapiritok a pilacsnak, a co2-nek, a tapozasnak. Mondjuk kiserlet jelleggel. Ha nem lesz pozitiv hatassal, az sem baj, ugy is hamarosan restart lesz.
A hatterbe ultetett hra, es limnophila fenyevekre maradt a kis akvaba levotol. Kivancsi vagyok hogy reagal a valtozasokra.
Az utolso foto a kis akva, egy nap kulonbseg van koztuk.
IMG-0a685724b24e7e1c577f6d4ed79358a4-V.jpgIMG-48553d036040513f1d35e683087b190b-V.jpgIMG-2ebf7d688fe23c6a4463dbb75ff1471d-V.jpg
 
Megerkeztek a magas szinhusegu fenycsovek a quad lampahoz. A Sylvania novenynevelot hetfore igertek. Konkretan ez az osszeallitas lesz 1db 4000k, 1db 5000k, 1db 6500k, es 1 db Sylvania grolux cso. Azt meglatjuk. Ha bevalik befektetek egy Ati dimmeres quad-ba.
Nehany szo az akvarol.. az emelt tapozasnak, vilagitasnak, co2 szintnek semmi negativ hatasa, nagyjabol semmi kulonos dolog nem tortent egy het alatt. A hatterben a limnophila erosen szenved, a rotala hra talan eszhez ter. A tobbi novenynel minden valtozatlan.
IMG-63a64c0567cb6d37b5f76a538eb5d452-V.jpgIMG-50c4025b8603d899a0a8c5a4edbf22ae-V.jpg20200226_175720.jpg
 
Beuzemeltem a quad lampat sylvania nelkul. Meglepoen jo fenye van a magas szinhusegu csoveknek, talan meg jobb is, mint a cri ledszalagoknak. Egyedul az nem tetszik az egeszben, hogy csak 60cm a lampa es nem vilagitja be 80cm akva ket veget rendesen. Hetfon erkezik a sylvania grolux, es egy nehany hetes-honapos teszt indul, aztan meglatjuk. Ha maradok a csoves lampanal, 90cm ati lesz, nem 60.
 
Beuzemeltem a quad lampat sylvania nelkul. Meglepoen jo fenye van a magas szinhusegu csoveknek, talan meg jobb is, mint a cri ledszalagoknak. Egyedul az nem tetszik az egeszben, hogy csak 60cm a lampa es nem vilagitja be 80cm akva ket veget rendesen. Hetfon erkezik a sylvania grolux, es egy nehany hetes-honapos teszt indul, aztan meglatjuk. Ha maradok a csoves lampanal, 90cm ati lesz, nem 60.
Én az előz akváriumom felett volt egy quad lámpa. Nekem brutálisan bubiztak tőle a növények. Azóta a leddel még nem sikerült ilyet. De engem nem zavart hogy csak 60cm hosszú volt a 80cm akva fölött.
 
Én az előz akváriumom felett volt egy quad lámpa. Nekem brutálisan bubiztak tőle a növények. Azóta a leddel még nem sikerült ilyet. De engem nem zavart hogy csak 60cm hosszú volt a 80cm akva fölött.
Valoszinu csak azert tunik fel annyira, hogy a vegeken gyengebb a feny, mert a led 76cm hosszu volt. Hat kivancsi vagyok hogy reagalnak a novenyek.. igy ranezesre ugyan akkora fenyaradat van mint a lednel.
 
Nekem úgy tűnik a ledes lámpánál mintha több fehér lenne.. de javítsatok ki ha nem jól látom.
+1 a ledesre;)
Sajnos a foto nem erzekelteti a kulonbseget. A led alatt erezheto a piros szalag jelenlete is, kicsit naracsos, pirosas szinu a feny. A csoves kombobol meg hianyzik a novenynevelo, ez hetfon erkezik meg. Ennek igy egy kicsit hidegebb a fenye, viszont a zold szinek itt sokkal termeszetesebbek. Elvileg mind a ket pilacs magas szinhusegu, nagyjabol egy szinhomersekletu, megis valahogy a csoves alatt egy fokkal szebb a latvany. Kivancsi leszek a novenynevelo mit vatoztat az egeszen.
 
Sajnos a foto nem erzekelteti a kulonbseget. A led alatt erezheto a piros szalag jelenlete is, kicsit naracsos, pirosas szinu a feny. A csoves kombobol meg hianyzik a novenynevelo, ez hetfon erkezik meg. Ennek igy egy kicsit hidegebb a fenye, viszont a zold szinek itt sokkal termeszetesebbek. Elvileg mind a ket pilacs magas szinhusegu, nagyjabol egy szinhomersekletu, megis valahogy a csoves alatt egy fokkal szebb a latvany. Kivancsi leszek a novenynevelo mit vatoztat az egeszen.
Arra én is , mert ha jó akkor lehet hogy beépítek egyet a ledes lámpába.. :eek: Valahogy...
 
Sajnos a foto nem erzekelteti a kulonbseget. A led alatt erezheto a piros szalag jelenlete is, kicsit naracsos, pirosas szinu a feny. A csoves kombobol meg hianyzik a novenynevelo, ez hetfon erkezik meg. Ennek igy egy kicsit hidegebb a fenye, viszont a zold szinek itt sokkal termeszetesebbek. Elvileg mind a ket pilacs magas szinhusegu, nagyjabol egy szinhomersekletu, megis valahogy a csoves alatt egy fokkal szebb a latvany. Kivancsi leszek a novenynevelo mit vatoztat az egeszen.
De a lednél, valahogy élesebbnek látszik, mint a fénycsövesnél. Pl. a buceknél. A fénycsövesnél, egy kicsit elvannak mosódva. Lehet hogy csak én látom így. De 82cm tévén nézem. :)
 
Arra én is , mert ha jó akkor lehet hogy beépítek egyet a ledes lámpába.. :eek: Valahogy...
Hahh! Egyszeru! T5 lengo foglalat, neoncso bilincs, es kesz... sok helyre nincs szuksege az kisujjnyi vastahsagu csonek.. egyebkent en is azon torom az agyam, hogy a led lampatestbe epitek egy vagy ket novenynevelo csovet. Meg mielott befektetnek egy ati lampaba lehet kiprobalom.
De a lednél, valahogy élesebbnek látszik, mint a fénycsövesnél. Pl. a buceknél. A fénycsövesnél, egy kicsit elvannak mosódva. Lehet hogy csak én látom így. De 82cm tévén nézem. :)
Szerintem eloben pont a forditottja. Mind a ketto telos kep, holnap eloszedem a fenykepezot lovok azzal is..
Azert ilyenkor jo lenne ha kozelebb laknank egymashoz, konnyebben at tudnatok ugorni megnezni, ha valami valtoztatas tortenik. Tobb tapasztalt szem tobbet lat, mint amikor en megyek a sajat gyepesedett fejem utan.😬
 
Hahh! Egyszeru! T5 lengo foglalat, neoncso bilincs, es kesz... sok helyre nincs szuksege az kisujjnyi vastahsagu csonek.. egyebkent en is azon torom az agyam, hogy a led lampatestbe epitek egy vagy ket novenynevelo csovet. Meg mielott befektetnek egy ati lampaba lehet kiprobalom.

Szerintem eloben pont a forditottja. Mind a ketto telos kep, holnap eloszedem a fenykepezot lovok azzal is..
Azert ilyenkor jo lenne ha kozelebb laknank egymashoz, konnyebben at tudnatok ugorni megnezni, ha valami valtoztatas tortenik. Tobb tapasztalt szem tobbet lat, mint amikor en megyek a sajat gyepesedett fejem utan.😬
Na igen!, a okos telefonok…..
 
De a lednél, valahogy élesebbnek látszik, mint a fénycsövesnél. Pl. a buceknél. A fénycsövesnél, egy kicsit elvannak mosódva. Lehet hogy csak én látom így. De 82cm tévén nézem. :)
Jó, jó, de LED-es TV-n vagy CRT-n? Mert a LED-es esetén szinte ugyan olyan spektrumú szalaggal világítják meg a képernyőt, mint amilyen az akváriumot világítja. Ezért a spektrum bizonyos összetevői mintegy duplázódnak, tehát akár élénkebbnek is látható a kép, mint amilyen a valóságban. Nagyjából ugyan ez lehet a helyzet a fénycső/CRT esetében is.
 
Utoljára módosított:
Jó, jó, de LED-es TV-n vagy CRT-n? Mert a LED-es esetén szinte ugyan olyan spektrumú szalaggal világítod a képernyőt, mint amilyen az akváriumot világítja. Ezért a spektrum bizonyos összetevői mintegy duplázódnak, tehát akár élénkebbnek is látható a kép, mint amilyen a valóságban. Nagyjából ugyan ez lehet a helyzet a fénycső/CRT esetében is.
Amit használok monitornak, az CRT. Már nem mai darab. De most telefonon nézve, fordítva látom jobbnak.
Na jó, most már nem szólok semmit, ami a színeket illeti. :D
 
Jó, jó, de LED-es TV-n vagy CRT-n? Mert a LED-es esetén szinte ugyan olyan spektrumú szalaggal világítod a képernyőt, mint amilyen az akváriumot világítja. Ezért a spektrum bizonyos összetevői mintegy duplázódnak, tehát akár élénkebbnek is látható a kép, mint amilyen a valóságban. Nagyjából ugyan ez lehet a helyzet a fénycső/CRT esetében is.
Amit használok monitornak, az CRT. Már nem mai darab. De most telefonon nézve, fordítva látom jobbnak.
Na jó, most már nem szólok semmit, ami a színeket illeti. :D
Az a baj, az elejen bukik az egesz. A teloval keszitett foto nem adja vissza a valosagot. Olyan, mint ha a telo korrigalna a szineket abba az iranyba, amilyennek szeretnenk latni oket, mit se torodve a valosaggal. Lehet elony is, de ha konkretan fotozassal foglalkoznek kimondottan bosszantana. Mondjuk akkor nem is telefot hasznalnek.. :)
 
Hahh! Egyszeru! T5 lengo foglalat, neoncso bilincs, es kesz... sok helyre nincs szuksege az kisujjnyi vastahsagu csonek.. egyebkent en is azon torom az agyam, hogy a led lampatestbe epitek egy vagy ket novenynevelo csovet. Meg mielott befektetnek egy ati lampaba lehet kiprobalom.

Szerintem eloben pont a forditottja. Mind a ketto telos kep, holnap eloszedem a fenykepezot lovok azzal is..
Azert ilyenkor jo lenne ha kozelebb laknank egymashoz, konnyebben at tudnatok ugorni megnezni, ha valami valtoztatas tortenik. Tobb tapasztalt szem tobbet lat, mint amikor en megyek a sajat gyepesedett fejem utan.😬
Így van már csak az előtét kell elé és kész is..;)
 
Back
Oldal tetejére