• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Derült égből akvárium!

Gyukker

Mágus
Sziasztok!

Ez az akvárium szó szerint egy nem tervezett projekt, egyik napról a másikra jött a házhoz...:)
Az egyik barátomnak készítettem lassan egy éve. Nemrég felhívott, hogy úgy döntött nem fogja beüzemelni, segítsek neki eladni..
No, hát tudjátok milyen egy barát:pompous:!?! Segítettem neki:cigar:...
Az Amatőr csapó 2 helyére fog menni, az eddigi botladozásaimat ebben a tágasabb akvában fogom folytatni, remélem kicsit több sikerrel...:bucktooth:
 

Attachments

  • 20180904_174805.jpg
    20180904_174805.jpg
    103 KB · Megtekintések: 169
Sziasztok!

Ez az akvárium szó szerint egy nem tervezett projekt, egyik napról a másikra jött a házhoz...:)
Az egyik barátomnak készítettem lassan egy éve. Nemrég felhívott, hogy úgy döntött nem fogja beüzemelni, segítsek neki eladni..
No, hát tudjátok milyen egy barát:pompous:!?! Segítettem neki:cigar:...
Az Amatőr csapó 2 helyére fog menni, az eddigi botladozásaimat ebben a tágasabb akvában fogom folytatni, remélem kicsit több sikerrel...:bucktooth:
... és akkor a 15 literes "nagyobbra váltásáról még nem is írtál! :LOL::censored:
 
Sziasztok!

Ez az akvárium szó szerint egy nem tervezett projekt, egyik napról a másikra jött a házhoz...:)
Az egyik barátomnak készítettem lassan egy éve. Nemrég felhívott, hogy úgy döntött nem fogja beüzemelni, segítsek neki eladni..
No, hát tudjátok milyen egy barát:pompous:!?! Segítettem neki:cigar:...
Az Amatőr csapó 2 helyére fog menni, az eddigi botladozásaimat ebben a tágasabb akvában fogom folytatni, remélem kicsit több sikerrel...:bucktooth:
Naa vegre egy jo kis optigreen. Had szoljon.
 
Sziasztok!

Technikai adatok:
Akváium: 80x 38x 38cm, 8mm vastag optigreen:), merevítés nélküli, saját készítés.
Szűrés: Eheim 2273 5liter Seachem Mátrix, Eheim 2222 2liter Seachem Mátrix, eredeti csajnai üveg ki-befolyók.
Világítás: még tervezés alatt, úgy néz ki ledes lesz, dimmelhető, éjszakai fény, High-tech-hez méretezve. Ez is saját készítés lesz.
CO2: Egyenlőre nincs, de tervben van...
Talaj: Dennele 9in1, ADA Amazonia.
Tápozás: Green Aqua Micro Macro, Easy Life Carbo, GA kálium foszfát.
Dekor: Lávakő, Red moor.
Növények: Kisigényű növényeket tervezek. Azt meglátjuk:)..
 
Hoppa.. Szep kis szett. Viszont valamit nem ertek. Minosegi talaj, plusz taptalaj, de azt irod, kis igenyu novenyeket szeretnel. Co2 lehet nem lesz, vagy nem lesz, de ott a macro. Akkor most ez hogy is van?
nálam még soha nem tetted fel a kérdést, pedig jártál már itt néhányszor :)
Macrora egyáltalán nincs szükség ha nincs CO2 meg fényágyú? Nálam nem igazán okozott gondot ha néha megy egy nyomás macro a nyomás micro mellé...
 
Hoppa.. Szep kis szett. Viszont valamit nem ertek. Minosegi talaj, plusz taptalaj, de azt irod, kis igenyu novenyeket szeretnel. Co2 lehet nem lesz, vagy nem lesz, de ott a macro. Akkor most ez hogy is van?
nálam még soha nem tetted fel a kérdést, pedig jártál már itt néhányszor :)
Macrora egyáltalán nincs szükség ha nincs CO2 meg fényágyú? Nálam nem igazán okozott gondot ha néha megy egy nyomás macro a nyomás micro mellé...

Nálam sem reklamált még 1 növény sem, hogy minek tolom a macro tápot lótekben, na jó, excelt azért kaptak, meg fényt is..
 
nálam még soha nem tetted fel a kérdést, pedig jártál már itt néhányszor :)
Macrora egyáltalán nincs szükség ha nincs CO2 meg fényágyú? Nálam nem igazán okozott gondot ha néha megy egy nyomás macro a nyomás micro mellé...
Ahol vannak halak es garnélák nagyon kevesre van szukseg, szinte cseppek.
Nalad azert nem jegyeztem meg mert kicsik az akvariumaid, a fenyeid is nagyon visszafogottak, tobbnyire bucek, es mohakat nevelsz, ezek szinte nem is igenylik, es ugye tobbszor mondtad, hogy ha nem felejted el nyomsz bele tapot is. Nem gondoltam, hogy makrozol is. Majd ha legkozelebb talizunk mindenkeppen szolok.
 
Hoppa.. Szep kis szett. Viszont valamit nem ertek. Minosegi talaj, plusz taptalaj, de azt irod, kis igenyu novenyeket szeretnel. Co2 lehet nem lesz, vagy nem lesz, de ott a macro. Akkor most ez hogy is van?
Inditasnal tuti nem lesz Co2, de tervben van. A vilagitas is ennek megfeleloen lesz meretezve, kezdeteben eleg jol vissza kell majd dimmelnem. Lehet helyesebb ha azt mondom, nem szeretnek nehezen tarthato, magas igenyu novenyeket.
 
Nálam sem reklamált még 1 növény sem, hogy minek tolom a macro tápot lótekben, na jó, excelt azért kaptak, meg fényt is..
Reklamalni nem fognak az biztos. Viszont Te magas szinten erted a tapozast. Tesztelsz is sokat. Tudod milyen algara mit vonj meg, vagy mit adj hozza, hogy ne erezze otthon magat. Viszont az elolenyek toljak a macrot, es ha plusz hozzaadassal tul szalad, jon az alga. En pl a garnisokba nem adok mar semmit egy ideje, kizarolag csak akkor ha az alga mennyiseg csokkenni kezd. Ok se panaszkodnak, es meg parvula is van. Szoval a lenyeg okosan a makroval.
 
Tegnap idaig sikerult jutnom. Talaj emelesnek hasznalt Amazonia-t raktam, @tsokee forumtarstol kapta. Az eloterben 1-2cm vastagon, a hatterben 5-6cm. Majd 1cm Dennerle 9in1 taptalaj, fedoretegnek 4-5cm uj Amazonia... azt majd latjuk.
A kis akva bontasakor elokrultek az eltunt halak, garnelak is. Tartos tejre mar nem lesz szukseguk, beke hamvaikra..:oops:
20181013_221820.jpg 20181014_172656.jpg 20181013_162120.jpg
 
Utoljára módosított:
Nagyjabol elkeszult a vilagitas is, azaz hasznalhato allapotba kerult.. Kezdesnek 3 csik 4000kelvines cri+95 szalag kerult fel, amit 3 csik 6500kelvinessel fogok kiegesziteni, es 1csik full spectrum szalaggal, vagy full specrum cob leddel.
Kicsit koparnak tunik a nagy lampatest ezzel a par szalaggal.20181018_210100.jpg 20181018_210200.jpg
 
Back
Oldal tetejére