• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Derült égből akvárium!

Ááá Rudi, közelről tényleg nem olyan szépek a növények. Jelenleg talán a proserpinaca van jó kondiban.
Egyszerű a következtetés, allin1 tápot használok, korábban többször is mértem egyszerre micro macro szintet és mindig megfelelő arányban voltak egymáshoz képest, így merem feltételezni, hogy most sincs másképp.
Igen, már látom mire gondolsz. Esetleg a levélszéleken látható ecsetre.(?) Ki kellett nagyítanom hozzá a képet. Persze lehet, hogy rosszul láttam...
Most ugyan bevásároltam minden féle löttyből, de kíváncsi lennék, hogy milyen kombi tápot használsz?
 
Utoljára módosított:
Igen, már látom mire gondolsz. Esetleg a levélszéleken látható ecsetre.(?) Ki kellett nagyítanom hozzá a képet. Persze lehet, hogy rosszul láttam...
Most ugyan bevásároltam minden féle löttyből, de kíváncsi lennék, hogy milyen kombi tápot használsz?
Ecsetalgám nincs, inkább valami zöld szmötyi tapad meg egyes hajtásokon, és olyan mint ha megfojtaná. Az ilyen hajtás már nem is fejlődik tovább.
Tropica tápot használok, zöldet, az micro macro elemeket tartalmaz megfelelő arányban.
 
Több, mint egy nem láttam az akvát világítási időben, így szembetűnőbb a fejlődés. A rotalákon és a reinickiin kívül mindenki növöget. A heti vízcsere ismét elmarad, a következő hétvégén egy kiadós mulmozás után kapnak a növények Tropica talajkapszulát.
20210509_185546.jpg20210509_185520.jpg20210509_185458.jpg20210509_185430.jpg
 
Több, mint egy nem láttam az akvát világítási időben, így szembetűnőbb a fejlődés. A rotalákon és a reinickiin kívül mindenki növöget. A heti vízcsere ismét elmarad, a következő hétvégén egy kiadós mulmozás után kapnak a növények Tropica talajkapszulát.
View attachment 147833View attachment 147834View attachment 147835View attachment 147836
Szépen dúsul ez Gyuri!
Tetszik nagyon...gondolom a színek élőben sokkal harsányabbak.
Megint csak oda lyukadunk ki, jó lenne a kisebb távolság 🤭
 
Azta... 😳, lassan a növények az üveghez szorítják a halakat...
A problémás fajták jobb kondiban vannak már?
 
Azta... 😳, lassan a növények az üveghez szorítják a halakat...
A problémás fajták jobb kondiban vannak már?
Dehogy.. a helyzet változatlan. A rotalák nagyon gatyául néznek ki, a stellata is nő, aztán gondol egyet és lealgásodik. A reinickii sem akar erőre kapni, pedig már vagy két hete kapott talajkapszulát.
Mértem co2 szintet, az 30ppm, táp is kell legyen bőségesen, és mégsem akar jó lenni. Sajnos jelenleg nincs túl sok időm bíbelődni vele
 
"Hétfőn lesz a napja egy kiadós nyírásnak."
Az nem számít, hogy nekem pont így tetszik? :love: :ROFLMAO:
Ha egyszer az életben ilyenem lehetne, az ollót messsszire dobnám! :rolleyes:
De számít Rudi, ezért hagyom hétfőig így😊. Utána nyírnom kell, mert azért elég sok problémát tud okozni az áramlásban és a co2 eloszlásban.
Ettől a növény masszától nem hordósodik még az akva? 😁 Ilyenkor úgy gondolom... 🤔 Nem nem szabad ilyenekre gondolni! 😃
Nem hordósodik meg, csak emerszre váltanak a növények mert már más irányba nem férnek el. 😉
 
Hát nem lett valami szép az eredmény. A pogo erectust nyamvadt hajtásaira nagyjából választ kaptam. A talaj fölött el volt rohadva az egész növény szára, lég gyökerekkel kapaszkodott és azon keresztül próbált táplálkozni. Remélem most jobban fogja tartani magát.
A rotalákat próbálom megmenteni, szó szerint feltámasztani a hamvaikból.
Az egész háttér kapott talajkapszulát.
Az előteret nagyon nem piszkáltam, itt még lesz egy kis rendezkedés.
Egyenlőre ennyire futotta az energiámból.

IMG-280008b2e611e2326fabc12ed943c0ae-V.jpgIMG-f70640161a703ec541a6d1184578f17c-V.jpg
 
Back
Oldal tetejére