• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Derült égből akvárium!

Na, igen. Aki valaha használt ilyent, ők mindig is csak dicsérték. Profi cucc, átgondolt, letisztult, megállja a helyét a mai ledes világban is. Izgatottan várom, mit szólnak majd hozzá az alatta lévő növények. Pinnatifida és buce dzsungel megint benő majd mindent egy pillanat alatt.🤭
Ugy erzem hosszu hazassag lesz a lampaval. Annyira elnyerte a tetszesemet, hogy ide a nagy akva fole is be kell szerezzek egyet minel elobb.
Nyilvan sok hatranya van a ledekkel szemben, de legalabb annyi elonye is. En konkretan azt vettem eszre az ody pilaccsal, hogy a novenyek jobban szeretik a fenyet, latvanyosabb a fejlodes alatta.
 
A novenyek orult mod bubizasba kezdtek. Gondolom sokat szamit, hogy nem csak egy 20cm szeles feluletrol kapjak a fenyt, hanem kozel 35cm-rol, igy az eloter is sokkal vilagosabb lett. Jelenleg 2db Sylvania grolux, es 4db magas szinhusegu 5000kelvines cso megy.
Holnap vizcsere, buce ritkitas...
IMG-a595920b8caabc9f4b28567baca1f14e-V.jpgIMG-7e8f2ac7f97eed1bb61da3e6189f1fa9-V.jpgIMG-3303c4633d79d57cfa77be95171fda8a-V.jpg
 
Ahhoz az egyetlen pinnatifida nyuszifül propellerhez ragaszkodsz? Eléggé kilóg a sorból, szerintem. A ranunculus nélkül is jobb így a gyep.
 
Igen, nagyon szep fenye van, nagyon elegedett vagyok vele. Kezdem ugy erezni a csovek rendeleset elkapkodtam.
A Guyana nagyon jol erzi magat, a Tuberculatum viszont annal kevesbe. Kivancsi leszek mi lesz belole igy, hogy most mar tobb fenyt fog kapni. Sajnalnam kiszedni, mert a szine miatt nagyon szeretem.
Ha elfogy a tubi, szolj. Elkuldom neked a tobbit is. En kezdek kevesbe szimpatizalni vele.
 
Nehany napja a fapados akvaba ujra beuzemeltem a co2-t, 0-24ben megy. Tapozas :2ml micro, 3ml macro, 1ml excel. Vizcsere: 2-3 hetente. A novenyeken nehany nap alatt szemmel lathato a fejlodes.
View attachment 92981View attachment 92982
Igazi felüdülés a szemnek a sok-sok sziklás akvárium után egy gyönyörű, gömbölyű folyami kavicsokkal berendezett kompozíció. Ha egyszer majd bontom az akváriumomat, én is ilyet szeretnék csinálni. Ez szuper!
 
Back
Oldal tetejére