• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Dennerle talajok

No igen, ezen azert jot nevettem.
  • Active nutrients for up to 8 years of magnificent plant growth
Mondjuk az "up to" val nem nem hazudnak borzalmasan nagyot. Gondolom zsakban elvan addig XD
Evvel a táptalajjal van valakinek tapasztalata?
 
Evvel a táptalajjal van valakinek tapasztalata?
Én most ezt használom az általános talaj (tropica) alatt. Valószínűleg erős túlzás az "évekig nem merül ki" megfogalmazás, de jelenleg nagyon szép minden, igaz csak bő három hónap telt el. 😉
 
Én most ezt használom az általános talaj (tropica) alatt. Valószínűleg erős túlzás az "évekig nem merül ki" megfogalmazás, de jelenleg nagyon szép minden, igaz csak bő három hónap telt el. 😉
Esetleg van összehasonlítási alapod a 9:1 -essel?
 
Sziasztok!

Nem találtam konkrét infót arról, hogy Dennerle nano garnéla aljzatot használat előtt át kell-e mosni, vagy mehet egyből az akiba? A GA termék oldalon a véleményeknél valaki azt írta, hogy mosás nélkül mehet, valaki pedig azt, hogy át kell kicsit mosni. Van valakinek tapasztalata ezzel az aljzattal? Erről lenne szó

Köszönöm!
 
Sziasztok!

Nem találtam konkrét infót arról, hogy Dennerle nano garnéla aljzatot használat előtt át kell-e mosni, vagy mehet egyből az akiba? A GA termék oldalon a véleményeknél valaki azt írta, hogy mosás nélkül mehet, valaki pedig azt, hogy át kell kicsit mosni. Van valakinek tapasztalata ezzel az aljzattal? Erről lenne szó

Köszönöm!

szia,
nekem ilyen talaj van a nano akváriumomban és nem mostam át, mielőtt beletettem... nagyon elégedett vagyok vele... 😊
 
Sziasztok!

Nem találtam konkrét infót arról, hogy Dennerle nano garnéla aljzatot használat előtt át kell-e mosni, vagy mehet egyből az akiba? A GA termék oldalon a véleményeknél valaki azt írta, hogy mosás nélkül mehet, valaki pedig azt, hogy át kell kicsit mosni. Van valakinek tapasztalata ezzel az aljzattal? Erről lenne szó

Köszönöm!
Nekem is van ilyen talaj. Én sem mostam át, nem tapasztaltam emiatt káros hatást. Hosszabb távon viszont lehet, hogy akad vele gondod. Nagyon apró szemű, ezért nehéz mulmozni. Viszont a színe nagyon szép:)
 
Nekem is van ilyen talaj. Én sem mostam át, nem tapasztaltam emiatt káros hatást. Hosszabb távon viszont lehet, hogy akad vele gondod. Nagyon apró szemű, ezért nehéz mulmozni. Viszont a színe nagyon szép:)
Köszönöm az infót! Igen, gondolkodtam a karbantartás kapcsán is, hogy milyen talaj legyen, de jelenleg nálam inkább a rendelkezésre álló hely miatt vannak gondok, ezért is költözök egy picit nagyobb nano kockába. A mulmozást is egy kisebb külső szűrővel végzem, mert a hagyományos módon elfogyna a víz az akiból mire a takarítás végére érnék :)

Kísérletezni fogok vele, hogy melyik fej válik be, ehhez a szemcsemérethez.
 
Cserélni...
Minden agyag talaj morzsálódik (tropica és jbl biztosan).
egyetértek... ADA talajok pláne.
Nálam a Colombo talaj az egyetlen eddig, ami már vagy három átmosás után is szépen tartja a formáját. Kár hogy nem nagyon lehet itthon beszerezni :(
 
Sziasztok, a Dennerle Shrimp King SOil mennyie ereszti magából a dolgokat? Talajcserét szeretnék lágyvizes garnélásban, a szűrő beérett, a víz is. ADA amazonia ver2 van még csak az nomyja ugye pár hétig az ammóniát.
 
Sziasztok! Volna egy furcsa kérdésem. Egyenlőre elméleti, de hátha volt olyan köztetek aki már gyakrolatban is megvalósította. A Dennerle ShrimpKing a garniknak jó. Ezt értem. A Scaper's Soil pedig a növényeknek. Ezt is. A Shrimpkingben nincs tápanyag a növények számára. Ha nekem a leendő akváriumba 2x8 liter kell, akkor keverhetem a kettőt, hogy mindkettőnek kedvezzek? Vagy ez nem túl jó ötlet? A honlapon ha jól látom eltér a kettő talaj szine. Ez mondjuk kevéssé érdekel. Az akvárium low-tech vonal lenne. Vagy megint túlgondolok valamit?
 
Sziasztok! Volna egy furcsa kérdésem. Egyenlőre elméleti, de hátha volt olyan köztetek aki már gyakrolatban is megvalósította. A Dennerle ShrimpKing a garniknak jó. Ezt értem. A Scaper's Soil pedig a növényeknek. Ezt is. A Shrimpkingben nincs tápanyag a növények számára. Ha nekem a leendő akváriumba 2x8 liter kell, akkor keverhetem a kettőt, hogy mindkettőnek kedvezzek? Vagy ez nem túl jó ötlet? A honlapon ha jól látom eltér a kettő talaj szine. Ez mondjuk kevéssé érdekel. Az akvárium low-tech vonal lenne. Vagy megint túlgondolok valamit?
Ugyan nem Dennerlét használtam (Ebi Gold garnis aljzat), de a növények szépen Nőnek.
Feleslegesnek és kockázatosnak tartom a kotyvasztást.
 
Sziasztok! Volna egy furcsa kérdésem. Egyenlőre elméleti, de hátha volt olyan köztetek aki már gyakrolatban is megvalósította. A Dennerle ShrimpKing a garniknak jó. Ezt értem. A Scaper's Soil pedig a növényeknek. Ezt is. A Shrimpkingben nincs tápanyag a növények számára. Ha nekem a leendő akváriumba 2x8 liter kell, akkor keverhetem a kettőt, hogy mindkettőnek kedvezzek? Vagy ez nem túl jó ötlet? A honlapon ha jól látom eltér a kettő talaj szine. Ez mondjuk kevéssé érdekel. Az akvárium low-tech vonal lenne. Vagy megint túlgondolok valamit?
Szia!
Elméleti kérdésedre, a szubjektív, elméleti válaszom:
Úgy látom, hasonlóan gondolkodunk abban, hogy igyekszünk az akvárium minden lakójának normáis életfeltételeket teremteni, ha már az lett a sorsuk, hogy a mi otthonunkban éljenek-haljanak.
Nem véletlen, hogy bizonyos állatok és növények éppen ott élnek a természetben, ahol élnek. Éppen azok a feltételek kedveznek nekik, amik abban a víz összetételben, éghajlaton stb a legjobb életfeltételeket nyújtják nekik. Mi ezt akarva-akaratlanul felrúgjuk, amikor összevegyítünk pár liter vízben mindent, mindennel. A szakkönyvek ezt nevezik "társas akváriumnak". Hozzám legközelebb Amano filozófiája áll, amit igyekeztek is a kezdetek-kezdetén az úttörők átvenni. ADA 2012
A kiindulási alap volt, néhány (igényeik szerint összeválogatott) növény, és néhány odaillő állat. Fantasztikusan szép volt.
Aztán elszabadult a pokol, mert a nép és a trend azt kívánta. Egyetlen akváriumban 28 féle növény. Az akvárium 10.000 lux-al megvilágítva, mert akkor olyan szép piros lesz a levele egyes növényeknek (gyakorlatilag csak igyekszik védekezni a növény, túlélni ezt a sok jót)... Aztán liter számra bele a műtrágyát, mert attól olyan gyorsan nőnek a növények, hogy hetente lehet nyírni, és kidobni... Közben, a többi szerencsétlen élőlénnyel, mit sem törődünk. Ha belepusztulnak, hát veszünk másikat...

Szóval, az "összevegyítés" szerintem nem túl jó ötlet. Nem felel meg az eredeti szándékodnak sem, mert az eredmény nem az lesz, hogy ennek is jó, meg annak is jó, hanem egyiknek sem lesz igazán jó.
Három megoldást tudok elképzelni:
- vagy döntesz, hogy ki legyen a "kedvezményezett", a másik pedig lesz az "eltűrt" lakó
- vagy az egyikükről lemondasz, a másik pedig megkap minden jót
- vagy csinálsz két akváriumot, melyekben a lehető legmegfelelőbb körülményeket tudod teremteni a növényeknek is, és az állatoknak is.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére