• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Dennerle talajok

pstefan

Főkertész
Sziasztok,

az új Dennerle talajokról érdeklődnék. A GA-n többféle Dennerle talaj is elérhető, de mivel még újak, nem sok infót találtam róluk. Ezek teljesen inaktív talajok, tehát nem keményítik a vizet, és nem is változtatják a ph-t. Viszont mit jelent az, hogy "Könnyű szerkezetű", erre a gyártó oldalán a hasonló talajoknál csak "Perfect bio-functionality"-ként való utalást találtam. Ez azt jelenti, hogy ezek a kis kerek szemcsék egyben porózusak is, tehát ezek olyan talajok, mint a Shirakura Red Bee Sand, csak nem változtatják a vízparamétereket, de a baktériumok jól meg tudnak telepedni rajtuk? Vagy ezek inkább kerek homokszemcsék? Mennyire kemény a szerkezetük, el lehet morzsolni, mint egy ADA talajt, vagy kavics keménységű?

A színen kívül van különbség az egyes talajok közt?

Ezek a talajok semmilyen növénytápot nem tartalmaznak, így ezekkel is (elvi szinten) lehetne gyors indítást tartani, mint a Red Bee Sand-al? Nincs a napi 50%-os vízcserére szükség? (A Dennerle marketing videója alapján percek alatt működő ökoszisztémát lehet összerakni, de a valóságra lennék kíváncsi. :D )

Előre is köszönöm a segítséget!
 
Szia,

Teljesen semleges talajok. Állagát tekintve szerintem nem agyagos de már régen tapintottam. Olyan méretű vagy picit nagyobb mint az ADA Powder talajai.
Garniknak jó, mert könnyen forgatják a szemcséket. Növényeknek mind1, mert az alatta lévő táptalajból kapják majd a tápot.

Nem hinném, hogy porózus lenne a talaj. Inkább olyan dekorhomok kategória. csak nagyobb osztályozott szemcsékkel mint a sima homok.

Nano akváriumba - a mire ki lett találva - jó dolog, mert a szemcsemérete nem vágja agyon a látványt. És a kis kiszerelés miatt nem kell megvenned a nagyobb zsákokat.
 
Szia,

köszönöm a gyors választ! :) Reméltem, hogy ez egy vízparamétereket nem változtató, de porózus talaj... (Egyébként a GA honlapján a talajok közé keveredett az új Dennerle Catappa kéreg és az algás táp is. :) )
 
Mindkét cég több évtizedes növény kertészeti múlttal rendelkezik. A Dennerle 50 éve a Tropica 45 éve gyúrja magát.
Szóval kb egy súlycsoport. A talajaikat külső cég gyártja nekik, de az általuk megálmodott paraméterek szerint. Bármelyiket választod rosszul nem dönthetsz.
 
Mindkét cég több évtizedes növény kertészeti múlttal rendelkezik. A Dennerle 50 éve a Tropica 45 éve gyúrja magát.
Szóval kb egy súlycsoport. A talajaikat külső cég gyártja nekik, de az általuk megálmodott paraméterek szerint. Bármelyiket választod rosszul nem dönthetsz.
egyébként ezt sejtettem de mivel férfi vagyok szeretek úgy dönteni hogy melyik a jobb még ha csak valami jelentéktelen dologgal is de legalább tudom hogy a jobbat választottam :D low techbe menne
 
egyébként ezt sejtettem de mivel férfi vagyok szeretek úgy dönteni hogy melyik a jobb még ha csak valami jelentéktelen dologgal is de legalább tudom hogy a jobbat választottam :D low techbe menne

Nincs ilyen válasz. De biztatásul elmondom, hogy a legjobbat úgysem fogod tudni kihozni a talajokból amíg a low tech vonalon mozogsz :)
Szóval nem a talaj inkább te leszel a szűk keresztmetszet.
 
Nincs ilyen válasz. De biztatásul elmondom, hogy a legjobbat úgysem fogod tudni kihozni a talajokból amíg a low tech vonalon mozogsz :)
Szóval nem a talaj inkább te leszel a szűk keresztmetszet.
Tudom egyébként ezt már csütörtökön átbeszéltük ketten a boltban :) megpróbálom a low techből kihozni a maxot ha nem jó akkor még mindig jöhet a co2 ;) ez egy low tech akksi gondolom ismered ha valaki meg tudta ezt csinálni akkor bizom benne hogy nekem is menni fog elöbb-utóbb és ez nekem elég szép ;)
P1060798-2.jpg
 
Igen nem a low tech vonalat szóltam meg a fenti bejegyzésemmel, de ezzel a kertészkedéssel általában kevesebb fény és kevesebb növekedés is jár. Nincs tömött gyep stb ahol igazán meg tudja mutatni magát egy jó talaj.
Viszont ettől függetlenül jó választás és ha időközben mégis meggondolod magad és felcsapsz még egy kis fényt és co2-t akkor a talajozással már nem lesz gondod.

A fenti képen nagy részben riccia gyep van kőre kötözve. Jobb oldalon és hátul vannak olyan növények ami ültetve van.
@attibva azért küldte neki még fénnyel így is ezért lett ilyen szép sűrű minden. (ez az ő akváriuma volt)

Hungarian Aquascaping Contest (HAC) - Akváriumok
 
Igen nem a low tech vonalat szóltam meg a fenti bejegyzésemmel, de ezzel a kertészkedéssel általában kevesebb fény és kevesebb növekedés is jár. Nincs tömött gyep stb ahol igazán meg tudja mutatni magát egy jó talaj.
Viszont ettől függetlenül jó választás és ha időközben mégis meggondolod magad és felcsapsz még egy kis fényt és co2-t akkor a talajozással már nem lesz gondod.

A fenti képen nagy részben riccia gyep van kőre kötözve. Jobb oldalon és hátul vannak olyan növények ami ültetve van.
@attibva azért küldte neki még fénnyel így is ezért lett ilyen szép sűrű minden. (ez az ő akváriuma volt)
ha jól tudom 84 literre 2x15w-al világított még meg is ilyedtem hogy nekem azért ennyi világításnál több lesz és hogy ugyanígy működhet-e? Visszatérve Dennerle valahogy szimpatikusabb mert ír olyat hogy elősegíti a talaj az algamentességet és ezt tetszik még ha csak marketingfogás is :) :D
 
ha jól tudom 84 literre 2x15w-al világított még meg is ilyedtem hogy nekem azért ennyi világításnál több lesz és hogy ugyanígy működhet-e? Visszatérve Dennerle valahogy szimpatikusabb mert ír olyat hogy elősegíti a talaj az algamentességet és ezt tetszik még ha csak marketingfogás is :) :D

Ha mindenképp kell valami kapaszkodó, akkor vedd a dennerlét mert annak szebb a csomagolása :D
szerk: a kettő közül valószínűleg a Tropica jobb talaj, mert azt a japánok gyártják ahogy a legjobbakat manapság.
 
Ha mindenképp kell valami kapaszkodó, akkor vedd a dennerlét mert annak szebb a csomagolása :D
szerk: a kettő közül valószínűleg a Tropica jobb talaj, mert azt a japánok gyártják ahogy a legjobbakat manapság.

hmm hát igen valóban az sem utolsó szempont jó hogy mondod ;) egyre biztosabb vagyok mostmár :D amúgy hihetetlen hogy ezeke a marketingfogások mennyire működnek egy kevésbé jártas embernél egészen addig amíg azt nem olvastam amit az elöbb írtam addig nem volt szimpi mert nem rég forgalmazzátok a tropica meg régen van gondoltam ez azért van mert eddig bénák voltak :D szóval szeretnek bennünket befolyásolni :)
 
Sziasztok!
A következő kérdésem lenne:
Szeretnék beüzemelni egy 45x30x30-as garnélás (Rili 10 db)-halas (6 db Amanda lazac)-növényes akváriumot, melybe Dennerle Scaper's Soil általános aljzatot szeretnék tenni.
Ez alá gondolom kell még táptalaj vagy táprúd. A 4 l-es kiszerelés elég lenne belőle?
Másik kérdésem, hogy a leírás alapján ez egy aktív talaj. Ennél is van ammóniacsúcs és kell-e a sűrű vízcsere mint pl. az Amazóniánál?
 
Sziasztok!
A következő kérdésem lenne:
Szeretnék beüzemelni egy 45x30x30-as garnélás (Rili 10 db)-halas (6 db Amanda lazac)-növényes akváriumot, melybe Dennerle Scaper's Soil általános aljzatot szeretnék tenni.
Ez alá gondolom kell még táptalaj vagy táprúd. A 4 l-es kiszerelés elég lenne belőle?
Másik kérdésem, hogy a leírás alapján ez egy aktív talaj. Ennél is van ammóniacsúcs és kell-e a sűrű vízcsere mint pl. az Amazóniánál?
Táptalajt 1-1,5 cm vastagon szokás rakni, azaz ekkora alapterületre elég bőven elég a 1,5 - 2 liter. A fedő talajt kell és szokás min. 5-6 cm vastagon teríteni. Abból kell 6-8 liter ha 5-6 cm-rel számolom.
 
Táptalajt 1-1,5 cm vastagon szokás rakni, azaz ekkora alapterületre elég bőven elég a 1,5 - 2 liter. A fedő talajt kell és szokás min. 5-6 cm vastagon teríteni. Abból kell 6-8 liter ha 5-6 cm-rel számolom.
Szia Balázs!
A talajokkal kapcsolatos dolgot, amit írtál, az oké. Arra voltam inkább kíváncsi, hogy ezt a fajta talajt úgy kell használni mint az Amazóniát azaz nem telepíthető bele az állat és növényvilág azonnal? Egy bejáratott aksiból, bejáratott szűrővel, a régi akvárium vízének nagy részével és bacikultúrával telepíteném át. Tehát ennél a talajnál van ammóniacsúcs?
Kösz.
 
Szia Balázs!
A talajokkal kapcsolatos dolgot, amit írtál, az oké. Arra voltam inkább kíváncsi, hogy ezt a fajta talajt úgy kell használni mint az Amazóniát azaz nem telepíthető bele az állat és növényvilág azonnal? Egy bejáratott aksiból, bejáratott szűrővel, a régi akvárium vízének nagy részével és bacikultúrával telepíteném át. Tehát ennél a talajnál van ammóniacsúcs?
Kösz.
Ezt sajnos nem tudom :( , mert nem használtam még ilyen talajt.
 
Back
Oldal tetejére