• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Dennerle Nano sarokszűrő

rugabi94

Kertész szaki
Sziasztok, a szűrőknél erről a típusról nem találtam még topic-ot, ezért nyitottam egyet.

Jelen pillanatban egy 20as nano kockát szűr, melyben garnélák vannak, anubiasok és bucephalandra. Az alap gyári sűrű szűrőszivaccsal nem vagyok megelégedve, pár tisztítás után már egyből elkezd kibolyhosodni.
Indítva lesz egy másik, lágyvizes caridinás kocka, szűrőtöltetnek ADA Bio Rio-t (régebbi) terveznék, plusz esetleg garnéla védőrács.


Kinek milyen tapasztalata van vele? "Tunningolási" megoldások?
 
Én 10 liter fölött már nem használom.
Létezik XXL verzió dupla aljjal, meg én azonnal cseréltem benne boxot szűrőanyaggal, tettem rá garnélavédő elemet, de létezik a külsejére is box.
 
Én 10 liter fölött már nem használom.
Létezik XXL verzió dupla aljjal, meg én azonnal cseréltem benne boxot szűrőanyaggal, tettem rá garnélavédő elemet, de létezik a külsejére is box.
Én is jelenleg úgy állok, hogy a belsejét cserélni, plusz garnélavédő. Kettőről van szó konkrétan, annak meg az ára meg már vetekszik egy új, esetleg jobb szűrővel. Az Oase Biostyle 75 akasztósat néztem még.
 
Indítva lesz egy másik, lágyvizes caridinás kocka, szűrőtöltetnek ADA Bio Rio-t (régebbi) terveznék, plusz esetleg garnéla védőrács.
A Bio Rio tök jó cucc, én a nagyban is használom. Ráadásul apróbb méretű és az ilyen kisméretű szűrőknél szerintem ez sokkal hatékonyabb, mint a nagyobb mátrix. 🙂
 
Oase Biostyle 75 akasztós van nekem is, aránylag egyszerű garnéla védetté tenni, sajnos kicsit hangos ezért hálószobába nem ajánlom.
 
Oase Biostyle 75 akasztós van nekem is, aránylag egyszerű garnéla védetté tenni, sajnos kicsit hangos ezért hálószobába nem ajánlom.
Én is azon gondolkodok, hogy hogyan tudnám, nagyobbik aváriumomban van garnélavédő rács. Neked milyen megoldással van?
 
Régebben vettem kerámia gyűrűket és azok egy hálós kis zsákba voltak csomagolva. Ezt a hálót ráhúztam a beszívó cső rácsos részére és kábelkötegelővel rögzítettem. A beszívó cső alulról zárt, ezért akár valamilyen szivacsot is húzhatsz rá, nálam azzal nem fért volna el.
 
Back
Oldal tetejére