• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Dennerle 30nano : The walking RED

En most a blue dream-be es a blue pearl-be szerettem bele, ezek maradtak vegul itthon is. Elobbi nagyon erzekeny szinu, valamikor teljesen szintelen (feher), de gyonyoru halvanykek is szokott lenni. Ugy tapasztalom, hogy idojaras fuggo. Ennek van a snowball valtozata, ok is ritkabbak es kulonlegesek. Na azok tenyleg feherek. A blue dream is csodaszep. :)
 
En most a blue dream-be es a blue pearl-be szerettem bele, ezek maradtak vegul itthon is. Elobbi nagyon erzekeny szinu, valamikor teljesen szintelen (feher), de gyonyoru halvanykek is szokott lenni. Ugy tapasztalom, hogy idojaras fuggo. Ennek van a snowball valtozata, ok is ritkabbak es kulonlegesek. Na azok tenyleg feherek. A blue dream is csodaszep. :)
Mindkettő Neocardinia. :(
Egyébként Blue Dream-mel szemezgetek. Csak kellene mellé valami még a Cardinia dinasztiából. :)
 
Mennyire őrültség egy ilyen "befőttesüveget" EHEIM 2315 szűrővel hajtani? :)
Nagyon olcsón jutottam hozzá, kis felújítás után remekül működik. Igaz a Popy mozog rendesen, de az áramlás nem vészes szerintem. :D
Fogyasztásban viszont biztosan találnék gazdaságosabbat.
 
Szerintem ha nem forgat ki semmit, és a garniknak us vannak csendesebb zugok nehet nyugodtan. Illetve lehetnek co problémáid mert kihajthatja, de ha belövöd normálisan az áramlást nem lesz ott gond.
 
Szerintem ha nem forgat ki semmit, és a garniknak us vannak csendesebb zugok nehet nyugodtan. Illetve lehetnek co problémáid mert kihajthatja, de ha belövöd normálisan az áramlást nem lesz ott gond.
CO2 gondjaim így is vannak, mert nem kifejezetten növényes az aki. :) Low-tech -be próbálom, Profito+Carbo, eddig úgy elvagyunk.
Hétvégén talán már új lakók is lesznek.
Képek hamarosan.
 
Növényekkel még mindig próbálkozom, legtöbb csak nyúlik és az alsó leveleket eldobálják. Gondolom a kevés fény miatt. Szeretnék rajta fejleszteni, de még nem tudom milyen irányba (LED vs fénycső)
Parvula minim is csak növöget, de nem túl látványosan. Szívesen veszek javaslatokat low-tech nano növényekre, főleg háttérre. ;)

Az ígért képek:
IMG_0107_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Az új lakók: Bloody Mary Sakura :D 6 fő.
IMG_0109_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Növényekkel még mindig próbálkozom, legtöbb csak nyúlik és az alsó leveleket eldobálják. Gondolom a kevés fény miatt. Szeretnék rajta fejleszteni, de még nem tudom milyen irányba (LED vs fénycső)
Parvula minim is csak növöget, de nem túl látványosan. Szívesen veszek javaslatokat low-tech nano növényekre, főleg háttérre. ;)

Az ígért képek:
IMG_0107_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Az új lakók: Bloody Mary Sakura :D 6 fő.
IMG_0109_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Szia Geza!
Nekem is ugyanez a szettem van, sajnos azt kell mondjam, hogy nem elegendö a vilagitas....sajnos, en vettem hozza meg egy ugyanilyen lampat. Nekem egy Eheim Ecco 130 szür, nem nyomja ki a halakat...:), bar benne hagytam a belsö szüröt is. Nekem a Parvula szepen gyarapodik benne, bar a frontüvegnel algasodik, nem hagytam el 2 cm-t a növenytaptalajnak...de majd a következönel. Azt hiszem meg Alternanthera van benne hatul, az is birja, csak folyton tulnö az akvarium magassagan, a következöbe nem teszek ilyet majd. A Bacopa nö benne, de nagyon lassan. Javai moha az birja...;)
 
szia! nálam az eheim ledes kis lámpája szépen muzsikál, a Te scape-edhez nagyon jó fényforrás lenne. az enyémben sajnos a berendezés miatt nem mindehova jut vele fény -eléggé pontszerű fényt ad, ezért nehezen oszlik el egyenletesen. nálad viszont nincsen ilyen extrém árnyékos rész.
a növények szépen fejlődnek alatta, a stau alacsony marad, viszont terjeszkedik mint a fene. még a vörös növny is vörös, bár a low tech vonal miatt nem az a rikító piros. :)
 
Sziasztok! :)
Co2 egyikőtöknél sincs? Mert nálam nincs, és nem is tervezem. Megmaradnék itt a low-tech vonalnál. :)
Azt elfelejtettem, hogy szűrőnek bement alá egy EHEIM 2213, szinte ugyanannyi szűrőanyaggal, mint ami a Tetra EX800-ban volt! (ami egyébként eladó :p)
@Artemis : ha egyre gondolunk, akkor az a lámpa 3200 lumen-t tud, az több mint a 3x-a a mostaninak. :) Biztosan jó lenne, de a külseje nem győzött meg, nagyon retrós. :D
Világítást mindenképp kipróbálom LED-del, valami DIY megoldással először. 7020 LED van kéznél valami tartót kell neki szerkeszteni.
 
Nálam sincs co2 a nanoban. Meg lehet lenni nélküle csak olyan, mintha lelassult volna minden növény. Viszont szép zöld egészséges mindenki. Nem kötelező a gáz.
 
Szia!
Az első bejegyzésedben írtad, hogy "a sarokszűrőt "megtömtem" a gyári szűrőanyag mellett BioRio-val". Ezt megkérdezhetem, hogy hogyan kivitelezted? Nekem is ilyen sarokszűrőm van, és láttam, hogy lehet kapni kiegészítőt, amibe be lehet tölteni ezeket a plusz anyagokat. A fotó alapján viszont nem használsz ilyet.
 
Szia!
Az első bejegyzésedben írtad, hogy "a sarokszűrőt "megtömtem" a gyári szűrőanyag mellett BioRio-val". Ezt megkérdezhetem, hogy hogyan kivitelezted? Nekem is ilyen sarokszűrőm van, és láttam, hogy lehet kapni kiegészítőt, amibe be lehet tölteni ezeket a plusz anyagokat. A fotó alapján viszont nem használsz ilyet.
Szia!
szűrőnek bement alá egy EHEIM 2213
Tehát a belső szűrőt lecserélve kapott egy külsőt. ;) Először kivettem a "perlont" és telivágtam Bio-Rio-val, majd a "perlon" belső felébe tettem Bio-Rio-t, de a tisztás elég macerás volt. :) Csak próba jelleggel volt, a megoldás a külső szűrő lett.
 
Sziasztok! :)
Co2 egyikőtöknél sincs? Mert nálam nincs, és nem is tervezem. Megmaradnék itt a low-tech vonalnál. :)
Azt elfelejtettem, hogy szűrőnek bement alá egy EHEIM 2213, szinte ugyanannyi szűrőanyaggal, mint ami a Tetra EX800-ban volt! (ami egyébként eladó :p)
@Artemis : ha egyre gondolunk, akkor az a lámpa 3200 lumen-t tud, az több mint a 3x-a a mostaninak. :) Biztosan jó lenne, de a külseje nem győzött meg, nagyon retrós. :D
Világítást mindenképp kipróbálom LED-del, valami DIY megoldással először. 7020 LED van kéznél valami tartót kell neki szerkeszteni.
Nalam van CO2, de csak elesztös, illetve helyesbitek, a JBL Bio rendszere az, amit hasznalok a diffozorral együtt, de egyszerüen nem fejlödik annyi gaz, ami kepes lenne attörni a diffin...:(. Irtam is a JBL-nek, mert elöször gaz sem igazan fejlödött, anelkül, hogy barmit kertek volna, küldtek postan kettö Refill szettet....Azota CO2 gazfejlödes van, de a diffin nem megy at, nem ertem miert...
 
Nalam van CO2, de csak elesztös, illetve helyesbitek, a JBL Bio rendszere az, amit hasznalok a diffozorral együtt, de egyszerüen nem fejlödik annyi gaz, ami kepes lenne attörni a diffin...:(. Irtam is a JBL-nek, mert elöször gaz sem igazan fejlödött, anelkül, hogy barmit kertek volna, küldtek postan kettö Refill szettet....Azota CO2 gazfejlödes van, de a diffin nem megy at, nem ertem miert...
Nekem is volt olyan szettem, nekem se ment át a diffin.
Cukor+élesztő ugyanebbe a szettbe és gyönyörűen működött. ;)
 
Nekem is volt olyan szettem, nekem se ment át a diffin.
Cukor+élesztő ugyanebbe a szettbe és gyönyörűen működött. ;)
Akkor ha most elfogy ez a szett, nem veszek masik Refill-t, hanem összedobom egy jo kis cukor+elesztössel, aztan hadd szoljon..:)
 
No nem hagyott nyugodni a világítás dolog. Hazajöttem és felpattintottam 2x25cm 7020 LED-et a nano fölé. Nem tetszett. :( Valahogy úgy vagyok en ezzel mint az LCD vs. Plazma tv dologgal: nekem az LCD nagyon mű, rikító fehér színével. Visszakerült a neon. :)
Tehát ha fejlesztek, mindenképp neon lesz itt is mint a 60-as felett. Számomra sokkal természetesebbek a színek, a kontrasztok.
 
Szerintetek ez mennyire lenne jó nekem?
Szia! Én használtam ilyen lámpát 35x35x40(49l) felett. MC szépen fejlődött alatta, ha napi 10 órát világítottam a végén még bubizott is egy picit. (Mondjuk nagynyomású Co2-m is volt.) Szerintem ez a lámpa 30l-en már high-tech (amihez ugye kell co2 és táp dögivel). (Én már nem használom az enyémet, mert másik akva és lámpa van, ha esetleg érdekel írj privit és elboltolhatjuk. :) )
 
Szia!

Tehát a belső szűrőt lecserélve kapott egy külsőt. ;) Először kivettem a "perlont" és telivágtam Bio-Rio-val, majd a "perlon" belső felébe tettem Bio-Rio-t, de a tisztás elég macerás volt. :) Csak próba jelleggel volt, a megoldás a külső szűrő lett.
Köszi, olvastam hogy időközben lecserélted, csak reménykedtem hogy a belső szűrőt is fel lehet esetleg eredményesen turbózni :)
A külső szűrő mióta üzemel? Hozott valami változást?
A vízcsere gyakoriságra, mennyiségre rákérdezhetek?
 
Back
Oldal tetejére