• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Denior 182L

Szia,
Egykis tanácsot kérnék:
Nálam mióta Aquarebell üveg felszínleszívó van. folyamatosan szedhetem szét a szűrőt mert tele szívja a garnikkal. Ezt te hogy tudtad megoldani? Nyilván esztétikus és nem nagy fémrácsos megoldás érdekelne :)

Köszi!
Szia,
Nálam még ez a probléma nem jelentkezett. Lehet hogy azért, mert nekem az Aquarebell az előtérben van, és a közelében sincsenek a növények. Ezért a garnélák sem mennek a közelébe.
 
Viszont látszólag is elég jól védett az Aquarebell, ami szemmel is látható, de én meg is mértem. Pont takarítom az üvegeket!
A beszívó rést összehasonlítottam egy GA üveg beszívóéval.
Aquarebell nyílása 0,7 mm, a GA pedig 1,2 mm.
7659876599
 
Szia,
Egykis tanácsot kérnék:
Viszont látszólag is elég jól védett az Aquarebell, ami szemmel is látható, de én meg is mértem. Pont takarítom az üvegeket!
A beszívó rést összehasonlítottam egy GA üveg beszívóéval.
Aquarebell nyílása 0,7 mm, a GA pedig 1,2 mm.
View attachment 76598View attachment 76599

Nálam mióta Aquarebell üveg felszínleszívó van. folyamatosan szedhetem szét a szűrőt mert tele szívja a garnikkal. Ezt te hogy tudtad megoldani? Nyilván esztétikus és nem nagy fémrácsos megoldás érdekelne :)

Köszi!

Huh ezt több mint amire számítottam :) Köszi!
Nekem hátul van és Ludwigia szépen körbe nőtte. De én is túl kicsinek láttam azokat, hogy garnélák beférjenek (kifejletteket is találok amanot és red cherryt is). Sajnos még nem sikerült elkapnom a pillanatot de szerintem a szkimmer résznél csusszanhatnak be. Gondolkogtam valamiféle háló felragasztásán de félek, hogy elrondítom, vagy elrontom a kiegyensúlyozottságát a szkimmernek.
Lehet akkor átpakolom a következő tisztításnál kevésbé növényes részre. Akár milyen csecse előtérbe azért nem tenném. Direkt azért üveg, hogy minnél kevésbé zavarjon.

Kösz.
 
Most az állatok megmentésén agyalok.
Sajnos csak ez az egy akvárium van itthon.
Ha sikerülne megjavíttatnom a ragasztást, és újra építeni az egészet, az nem kis idő az állatok átvészeltetéséhez!
 
Sziasztok.
Bekövetkezett egy sajnálatos esemény, megsérült az akvárium ragasztása.
Mielőtt elöntené a víz a lakásomat, sajnos bontanom kell az egészet.
Ide is felrakom azokat a képeket, amiket az akvárium ragasztásáról készítettem.
View attachment 79544View attachment 79545
Jezusom! Ennek nem sok volt hatra...
Sztem szerezz be egy ideiglenes akvat. Egy ekkora medencet ujra ragasztas utan legalabb 2 hetig nem toltenek fel.
 
Most jobb híján egy 80 literes átlátszó műanyag dobozzal bohóckodom.
A semminel jobb..
Ki tudnalak segiteni egy 55l akvaval, hozza kulso szuro es pilaccsal, de a tavolsag miatt sztem nem fogsz elni vele.
Tuti meg fog erkezni segito felajanlas a kozeledbol is..
Kitartas!
 
Akvánk ugyan nincs, de van egy vastagfalú 120 literes műanyag ládánk, direkt víztárolásra, azt kölcsön tudjuk adni. 98x59x28cm a mérete.
Köszönöm nagyon kedves tőled, de sajnos nincs ekkora alapterületű erős bútorom amire felrakhatnám. Be szeretném kötni legalább az egyik Eheim 2075-s szűrőmet, hogy annak is megmentsem a bacijait!
 
Mit sikerült intézned? Hogy áll a bontás, ragasztás?
Szia!
Túl vagyok a bontáson, így a lakás megmenekült!
Az állatokat @mmccannon segítségével kimentettem 2 kisebb akváriumba.
A ragasztással találtam egy céget, aki megjavítja. Nem nagyon vállal ilyet senki, több cég is elküldött. Jövőhétre ígérték hogy mehetek érte.
Nem ismerem őket, nem tudom milyen minőségű munkát végeznek.
 
Szia!
Túl vagyok a bontáson, így a lakás megmenekült!
Az állatokat @mmccannon segítségével kimentettem 2 kisebb akváriumba.
A ragasztással találtam egy céget, aki megjavítja. Nem nagyon vállal ilyet senki, több cég is elküldött. Jövőhétre ígérték hogy mehetek érte.
Nem ismerem őket, nem tudom milyen minőségű munkát végeznek.

Örülök, hogy sikerült találnod valakit, és már csinálja is, remélem a végeredmény is jó lesz!
 
Szia!
Túl vagyok a bontáson, így a lakás megmenekült!
Az állatokat @mmccannon segítségével kimentettem 2 kisebb akváriumba.
A ragasztással találtam egy céget, aki megjavítja. Nem nagyon vállal ilyet senki, több cég is elküldött. Jövőhétre ígérték hogy mehetek érte.
Nem ismerem őket, nem tudom milyen minőségű munkát végeznek.
Annyit kerdezz meg, milyen ragasztoval vegeztek a munkat.. 2komponenses, vagy oldoszeres. Ha oldoszeres, pl. fbs, akkor legalabb 2hetet varj a feltoltessel. Sajat tapasztalat..
 
Back
Oldal tetejére