• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Denior 182L

A sziklák szinte eltűntek teljesen. Meg kéne már nyírni a növényeket, de olyan szép dús minden, nincs szívem nekiesni egy ollóval.
Ha visszalapoztok az első képekhez sokat változott az egész. Persze én is folyamatosan tanulok, mert még is csak az első növényes akváriumom!
 
A sziklák szinte eltűntek teljesen. Meg kéne már nyírni a növényeket, de olyan szép dús minden, nincs szívem nekiesni egy ollóval.
Ha visszalapoztok az első képekhez sokat változott az egész. Persze én is folyamatosan tanulok, mert még is csak az első növényes akváriumom!
Nagyon szep lett, ugyes vagy! Elol MC van a koveken?
 
A sziklák szinte eltűntek teljesen. Meg kéne már nyírni a növényeket, de olyan szép dús minden, nincs szívem nekiesni egy ollóval.
Ha visszalapoztok az első képekhez sokat változott az egész. Persze én is folyamatosan tanulok, mert még is csak az első növényes akváriumom!
És ha nem ollvóval tennéd, hanem tépnéd? Talán megmaradni a kis vadócsága. :)
 

Első növényesnek elég penge, gratu. Látszik, hogy minden növény szép egészséges. Az ollót ne sajnáld tőlük, akkor adjék ki igazi szépségüket főleg a stemek, ha formázod őket. Egyébként nekem is kb. ugyanez a setup-om van, mint a tied, annyi, hogy én csak egy 2075-essel szűröm a 180 litert. Most egyébként csak az egyik szűrő megy? Mert csak egy kifolyót és befolyót látok....
 
Első növényesnek elég penge, gratu. Látszik, hogy minden növény szép egészséges. Az ollót ne sajnáld tőlük, akkor adjék ki igazi szépségüket főleg a stemek, ha formázod őket. Egyébként nekem is kb. ugyanez a setup-om van, mint a tied, annyi, hogy én csak egy 2075-essel szűröm a 180 litert. Most egyébként csak az egyik szűrő megy? Mert csak egy kifolyót és befolyót látok....
A másik is üzemel. Ott vannak az üveg csövek hátul, csak benőtték a növények.
 
Igazából nem tudom, még nyírni sem tanultam meg rendesen.
MC t nyirni kell konyortelenul, mert akkor dusul es kisebb leveleket is hoz, illetve egy ido utan az alja befig sargulni es fel is tud szakadni. Stau is szereti a nyirast o is dusulni fog igaz kicsit lassabban razodik helyre.
 
Eladom a halakat, a gerincteleneket meg átmenetileg elszállásolom egy kis akvában.
Halakat hetekre nem zárnék kis térbe, kíméletesebb elpasszolni őket másnak, úgy csak pár órát vannak zacsiban.
 
Sziasztok.
Ha újra szeretném építeni az akváriumot, akkor mit lehet tenni az élővilággal? Sok hal meg rák van. Nekem csak ez az egy akvárium van. Ti hogyan csináljátok?
Ha jól tudom az új akvárium hetekig nem tud élőlényeket fogadni.

Veszünk még egy akváriumot... aztán még egyet... aztán... :D

Vödör/hordó. A szűrést kell megoldanod arra az időre, vízcsere, stb. ugyanúgy megy.
 
Veszünk még egy akváriumot... aztán még egyet... aztán... :D

Vödör/hordó. A szűrést kell megoldanod arra az időre, vízcsere, stb. ugyanúgy megy.

Valóban ez is egy lehetőség, anno én is így csináltam, de volt elhullás belőle.
Levegőztetőt mindenképpen be kell kötni!
 
Sziasztok.
Ha újra szeretném építeni az akváriumot, akkor mit lehet tenni az élővilággal? Sok hal meg rák van. Nekem csak ez az egy akvárium van. Ti hogyan csináljátok?
Ha jól tudom az új akvárium hetekig nem tud élőlényeket fogadni.
Ha a víz nagyrészét megtartod, aktív talajt nem teszel be újat és a szűrőt sem cseréled akkor megoldható mivel a baktérium kúltúra nagyrésze megmarad nem kell újabb heteket járatni. Maga az átépítés pedig egy hétvége alatt megvan addig kis akvárium vagy nagy vödörbe szűréssel fűtéssel elvannak. Legalább is én így csináltam elhullás nem volt.
 
Sziasztok.
Ha újra szeretném építeni az akváriumot, akkor mit lehet tenni az élővilággal? Sok hal meg rák van. Nekem csak ez az egy akvárium van. Ti hogyan csináljátok?
Ha jól tudom az új akvárium hetekig nem tud élőlényeket fogadni.
Kölcsön tudok adni egy, de akár kettő üvegtetős 75 literes akvát, amibe az állatokat elhelyezed. Abban a szűrőt is járathatod. A két akvában már kb. 140 liter "öreg" víz elfér.
 
Köszönöm szépen a tanácsokat, és a felajánlásokat is.
Most egy kis alkotói válságban vagyok! :)
Vagyis fogalmam sincs hogy mit építsek, és hogyan!
Karbantartásnál elmozdult pár sziklám, és az aljazat is megcsúszott. Vagyis újra kéne építenem az egészet. De erre még nem voltam lelkileg felkészülve.
Na de ha már így alakult, akkor valami újat kéne kipróbálni.
 
En esetemben (325 l) 2 x Tetra 1200 EX, fogtam az akvabol 60 Liter vizet, be az RO vizes 60 literes hordoba, akva szetbont, ujra berendez, feltölt, reszben öreg, amugy friss csapviz es RO keverekevel, max. 1-2 nap es jönnek vissza a halak garnelak. Mivel volt friss talajom, elvegzek 2-3 vizcseret, közben NH4 es NO2 ellenörizve van. Utobbi kicsit megemelkedett, de nem Volt veszes. Kesz. Ugyan nincsen sok halam, de 1-2 hetig is kibirjak a hordoban, ket ekkora szürövel.
 
Köszönöm szépen a tanácsokat, és a felajánlásokat is.
Most egy kis alkotói válságban vagyok! :)
Vagyis fogalmam sincs hogy mit építsek, és hogyan!
Karbantartásnál elmozdult pár sziklám, és az aljazat is megcsúszott. Vagyis újra kéne építenem az egészet. De erre még nem voltam lelkileg felkészülve.
Na de ha már így alakult, akkor valami újat kéne kipróbálni.

Ne siesd el a dolgot, az akva a megcsúszott talajjal és megmozdult kővel is működőképes. Csak addig kell így nézegetned, amíg meg nem száll az ihlet. 😉
 
Sziasztok. Frissítem a naplót a jelenlegi állapotra.
Fejlesztettem a technikát pár új eszközzel.
A co2 beoldásra beszereltem egy Sera Flore Active 1000 külső reaktort. Kellett hozzá egy bypass mert eléggé lefogta a szűrő teljesítményét, de most úgy érzem ez így rendben van. A forgó lapátok kicsit kerepeltek az első napokban, de mióta összekopott minden alkatrész azóta szép csendesen üzemel.
Beüzemeltem egy Twinstar 2 Nanot is. Még csak 1 hete van benne, így még nagy változásokról nem tudok beszámolni. De a halaknak, és a rákoknak nagyon tetszik. :)
Olyan szép színe lett mindenkinek.
Továbbá lecseréltem az egyik üveg befolyó csövemet egy Aquarebell üveg felszínleszívó skimmerre. Szép esztétikus, és tényleg megtisztítja a vízfelszínt is. Az Eheim skimmeremet ki is vehettem a vízből.
Szia,
Egykis tanácsot kérnék:
Nálam mióta Aquarebell üveg felszínleszívó van. folyamatosan szedhetem szét a szűrőt mert tele szívja a garnikkal. Ezt te hogy tudtad megoldani? Nyilván esztétikus és nem nagy fémrácsos megoldás érdekelne :)

Köszi!
 
Back
Oldal tetejére