• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Dekorhomok tisztán tartása

Én egy hete indítottam ugyanezzel (3L La Plata Sand) egy 20 literes kockát, így izgatottan várom a fejleményeket.:nailbiting:
A lakók eddig: 5 sulawesi csiga, egy csapat black sakura és 3 növendék amano.

Eddig nem paráztam, mert a 30 literesben lévő 5liter ADA Nile Sand sosem okozott ilyen problémát.

A következő kockám aljára ada sarawak a terv, azzal talán még könnyebb dolgom lesz.

Csilla
 
Én egy hete indítottam ugyanezzel (3L La Plata Sand) egy 20 literes kockát, így izgatottan várom a fejleményeket.:nailbiting:
A lakók eddig: 5 sulawesi csiga, egy csapat black sakura és 3 növendék amano.

Eddig nem paráztam, mert a 30 literesben lévő 5liter ADA Nile Sand sosem okozott ilyen problémát.

A következő kockám aljára ada sarawak a terv, azzal talán még könnyebb dolgom lesz.

Csilla

Én egy 110 literek aksiban, 80*35 cm-es területre max 4 litert öntöttem be, és az akvárium aljának min. 75%-án csak homok van, tehát tényleg vékonyan van. Egy 2075-ös szűri az akváriumot, így a flow is elég rendes, néha a garnélák csak úgy kapaszkodnak... :) Ez a mélyebb rétegben szürkés homok jelenség a beszívó oldalán, az esőztető alatt volt, és talán a kövek/oxydator alatt sötétebb szürke volt a homok. Egyébként az átmozgatás után pár órával újra sárga lett a homok, megszűnt a szürkés árnyalat. Nem hiszem, hogy kosz lett volna, mert az átmozgatáskor nem jött felhő belőle, csak a szemcsék voltak szürkések. Remélem, valami okos erre téved, és megírja, hogy mi ez... :)
 
Oxydator és vasfa van nálam is, de csupán légpumpás szivacsszűrő, az bőven elég 20 literre garnélák mellé.
Nálam szerencsére a csigák elég rendesen átmozgatják a talajt.
 
Oxydator és vasfa van nálam is, de csupán légpumpás szivacsszűrő, az bőven elég 20 literre garnélák mellé.
Nálam szerencsére a csigák elég rendesen átmozgatják a talajt.

:) Nálam is sakurák/rc-k, amanok, sulawesi csigák, neritinák, sün csigák, otok, és mini cory-k dolgozzák a homokot... :) Remélem nem kell beraknom 1 marék maláj tornyost :mad:, hogy mozgassák a homokot...
 
Átalakítottam az akváriumom, és szinte az akvárium aljának nagy részére dekorhomok került. Miért van az, hogy vannak olyan területek, ahol a La Plata felső rétege szép sárga, viszont ha áttúrom a talajt az akvárium egyik felén, akkor fél centivel lejjebb inkább szürkés, kékes színű, míg ha a másik oldalon ások le a homok aljáig, ott végig sárga? Ez két hét alatt alakult így, keveredni nem tud semmivel a homok, így nem az színezi. Egy hete szintén átmozgattam a talajt, akkor még nem volt semmi. Összesen 1-2 cm vastagon van homok az akváriumban.

Én egy 110 literek aksiban, 80*35 cm-es területre max 4 litert öntöttem be, és az akvárium aljának min. 75%-án csak homok van, tehát tényleg vékonyan van. Egy 2075-ös szűri az akváriumot, így a flow is elég rendes, néha a garnélák csak úgy kapaszkodnak... :) Ez a mélyebb rétegben szürkés homok jelenség a beszívó oldalán, az esőztető alatt volt, és talán a kövek/oxydator alatt sötétebb szürke volt a homok. Egyébként az átmozgatás után pár órával újra sárga lett a homok, megszűnt a szürkés árnyalat. Nem hiszem, hogy kosz lett volna, mert az átmozgatáskor nem jött felhő belőle, csak a szemcsék voltak szürkések. Remélem, valami okos erre téved, és megírja, hogy mi ez... :)

:) Nálam is sakurák/rc-k, amanok, sulawesi csigák, neritinák, sün csigák, otok, és mini cory-k dolgozzák a homokot... :) Remélem nem kell beraknom 1 marék maláj tornyost :mad:, hogy mozgassák a homokot...

Ma újra átmozgattam a homokot egy részen, és a szép sárga felszín alatt kb. 0,5-1 cm-re újra szürke a homok. o_O Az kb 0,5 - 1 óra alatt már veszt a szürkeségből, de kell pár óra míg újra teljesen sárga lesz. Ez a nagy területen levő dekorhomok még új nekem, csak én izgulom túl? :cautious: @viktorlantos @talachi ez mitől lehet?
 
A homok pillanatok alatt porosodik, koszolódik, algásodik. Ezek mindegyike elszíneződést okoz. Egy részét sűrű porszívózás és átmosással meg tudod oldani. A többire algaírtó kell, vagy komolyabb tisztítás.

Természetes dolog.

A La Plata homogén.
 
A homok pillanatok alatt porosodik, koszolódik, algásodik. Ezek mindegyike elszíneződést okoz. Egy részét sűrű porszívózás és átmosással meg tudod oldani. A többire algaírtó kell, vagy komolyabb tisztítás.

Természetes dolog.

A La Plata homogén.

Köszönöm a megnyugtató szavakat! :) (Egyenlőre) nem algás a homok, csak az alsóbb réteg el van színeződve, ha felkeverem, és érdekes módon nem ködöl a keveréskor, maguk a szemcsék színesek. De a felszínre jövetelkor meg elég gyorsan kikopik a színük, lehet, hogy a rámenő garnélasereg miatt... :D
Lehet, hogy elgondolkozom valamin, ami picit mozgatja a talajt. :) A garnélák, otók és mini coryk csak a felszínt birizgálják, néha a sulawesi csigák befúrják magukat (ilyet az ADA Malya-n nem csináltak soha), és úgy mennek előre... :ROFLMAO: Van valami tippetek, ami nem szaporodik nagyon gyorsan, és a garnélákat sem bántja? Még több sulawesi csiga? :D:);)
 
Sziasztok,

az jelent valamit, ha a dekorhomokot megkavarom az akváriumban, akkor buborékok jönnek belőle? Ez probléma? Hetek alatt ott is megtelepedtek a bacik, és dolgoznak?
 
Sziasztok,

az jelent valamit, ha a dekorhomokot megkavarom az akváriumban, akkor buborékok jönnek belőle? Ez probléma? Hetek alatt ott is megtelepedtek a bacik, és dolgoznak?

Nekem ez akkor jön elő mikor rátöltök a dekorhomokra és levegő is van a kanálban (sima proteines kimerőkanalat használok).
Előfordul, hogy dekorhomok is megy egy-egy bubival, aztán pukk és a minden dekorhomokos... (levegőcső elő és indul a játék :cool:)
Nem 100% módszer, de én ezt használom: Homokot tálba öntöm -> kevergetem -> ha minden bubi kijött -> szépen átmerem az akváriumba.

Sajnos a bacis dologra nem tudom a választ. :unsure: :sorry:
 
Utoljára módosított:
Nekem ez akkor jön elő mikor rátöltök a dekorhomokra és levegő is van a kanálban (sima proteines kimerőkanalat használok).
Előfordul, hogy dekorhomok is megy egy-egy bubival, aztán pukk és a minden dekorhomokos... (levegőcső elő és indul a játék :cool:)
Nem 100% módszer, de én ezt használom: Homokot tálba öntöm -> kevergetem -> ha minden bubi kijött -> szépen átmerem az akváriumba.

Sajnos a bacis dologra nem tudom a választ. :unsure: :sorry:

Szia,

köszi a választ! Több, mint egy hónapja van bent a homok, azóta többször átkavartam, porszívóztam, így biztos nem beragadt bubikról van szó, inkább termelődésről... :unsure:
 
Régebben le szoktam szívni a homokból és mindig frisset szoktam rakni felülre. A leszívott homokot összegyűjtöttem tisztítottam és újra felhasználtam.
De mostanában ezt a kis ezközt használom a homok tisztán tartására, mert meguntam a szivogatást.
A legnagyobb csipeszem százai közé bekötök damillal egy vékonyabb csövet. Miközben a végével átmozgatom a homokot egyből el is szívja a mulmot meg a felkevert dolgokat.
Pár perc alatt megvagyok,elég hatékony, mindig makulátlan homok a végeredmény!

21202071_6fe046fd0b1de22e182beabe89eb4124_l.jpg
Nem pont a dekorhomokhoz passzol, de nem talaltam megfelelobb topicot a kerdesemhez.
Az akvariumom aljat kezdi szepen befedni a Staurogyne repens :). Ez viszont azzal is jar, hogy alig lehet hozzaferni az aljzathoz...mulm meg mindenkeppen keletkezik, valahogyan ki szeretnem porszivozni. Ti hogyan oldjatok ezt meg? A fotodon lathato megoldasban sima levegozteto csovet hasznalsz?
 
Nem pont a dekorhomokhoz passzol, de nem talaltam megfelelobb topicot a kerdesemhez.
Az akvariumom aljat kezdi szepen befedni a Staurogyne repens :). Ez viszont azzal is jar, hogy alig lehet hozzaferni az aljzathoz...mulm meg mindenkeppen keletkezik, valahogyan ki szeretnem porszivozni. Ti hogyan oldjatok ezt meg? A fotodon lathato megoldasban sima levegozteto csovet hasznalsz?
Én egyáltalán nem szoktam mulmozni, csak a dekorhomokot tisztítom. Nem levegőcső, annál egy kicsit vastagabb. Obiban kapható variolux átlátszó pvc cső. 8/6-os ha jól emlékszem.
 
Sziasztok,

Azon gondolkoztam, lehet hogy hülyeség. Próbálta már valaki, hogy szilárd felületre ráragasztani a homokszemcséket így nem tudnának elmozdulni összekeveredni?
 
Back
Oldal tetejére