• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Dekorfólia a háttérüvegen

Ilyen lesz (vagyis már van) az új akimon!

Én az obiban vettem! Tök egyszerű volt felrakni. Egy kis viz kell alá és kész.

Nyomtalanul eltávolítható és újra fel lehet rakni!
 
Milyen hátteret használjak növényes akváriumhoz?

A jövő héten rendezem be első növényesem.Bútor,technika, stb. megvan,de két gondom van.Az egyik,hogy talajnak a táptalaj fölé bazalt zúzalék fog kerülni.Ez maradt a régi aksimból.Mást nem is fogok venni.Mennyire jelenthet ez gondot a növényekre nézve?HM,Hydro,Sp. Japan,Flame,meg crypto és anubiasok lesznek.
A másik nagy kérdésem pedig az,hogy milyen hátteret használjak?Az előzőmben fehér tapéta volt,de az nagyot rontott az összhatásán.3D háttér szóba sem jöhet,mert kegyetlenül drága.Ráadásul egy 25 literes nano-ról van szó.Milyen hátteret vegyek?
 
Re: Milyen hátteret használjak növényes akváriumhoz?

tictac said:
A jövő héten rendezem be első növényesem.Bútor,technika, stb. megvan,de két gondom van.Az egyik,hogy talajnak a táptalaj fölé bazalt zúzalék fog kerülni.Ez maradt a régi aksimból.Mást nem is fogok venni.Mennyire jelenthet ez gondot a növényekre nézve?HM,Hydro,Sp. Japan,Flame,meg crypto és anubiasok lesznek.
A másik nagy kérdésem pedig az,hogy milyen hátteret használjak?Az előzőmben fehér tapéta volt,de az nagyot rontott az összhatásán.3D háttér szóba sem jöhet,mert kegyetlenül drága.Ráadásul egy 25 literes nano-ról van szó.Milyen hátteret vegyek?

Szia!
ilyet
viewtopic.php?f=8&t=1072
 
Re: Milyen hátteret használjak növényes akváriumhoz?

OFF:
A bazaltzúzalékhoz csak egy szösszenet...

Én most cseréltem le 2 hónapos pályafutás után a bazalt aljzatomat (alatta táptalaj volt) ADA talajra, de ha újrakezdhetném egyből jó talajjal indulnék. Nem volt egyszerű kb. 100 garnélát, egy vödörnyi növényt kiköltöztetni, megoldani a víz/szűrő problémakört a csere idejére stb.
A bazalt szerintem nem kompatibilis a növényezéssel.
Nekem ez a tapasztalatom. Nehéz, éles és még ronda is. :)
Ha teheted, ne indíts ezzel, én nagyot szívtam a talajcserével a napokban.

ON:
A hátteremet opál hatású dekor üvegfóliával oldottam meg. Ez az öntapadós típus.
Ezzel csak az a gond, hogy mögötte a falam sárga. :) :D A többit el tudod képzelni :)
 
Sziasztok!

Ha nem csak az akvárium mögött van fal, hanem két oldalt, az egyik oldalon nem teljes mélységben, akkor körbe rakjam a háttér fóliát? Vagy csak a háttérre?
 
Szerintem csak a háttérre. Ha feltöltöd vízzel, az oldalfalak tükörként fognak viselkedni - szebb lesz látványban, mint a dekor fólia. :)
 
A hetem dekorfólia ragasztással telt, vagy ötször szedtem le, meg ragasztottam fel, úgyhogy mint "expert dekorfólia-ragasztó" szólnék hozzá a témához :) Mivel az akvárium mögött a fal sárga színű, ezért olyan fóliát kerestem, ami jól szűr. Első körben a Panton-ban kapható tejüveg fóliát használtam, na az nem jó, mert nagyon átlátszó. Utána kipróbáltam matt fehér fóliát, takart is rendesen, csak hát ronda volt az a vakító fehér háttér. Utána jött a Praktiker-ben kapható a dc-fix static fólia, ezzel falrakás után annyi volt a probléma, hogy levágtam a 1,5 méteres tekercsből 90cm-t, és egy nap száradás után a fóliatekercset összefogó ragasztószalag helyén két kis négyzetet lehetett látni a fólián.

folia.jpg


Fólia le, irány a tapétabolt, vettem öntapadós tejüveg fóliát. Az öntapadós azért nem jó, mert felragasztva a fólia ragasztós felülete fog látszani a frontüveg felől, és hát elég ronda... Így végül kicseréltettem a static fóliában a Praktikerben, és azt raktam föl. Nem tökéletes, mert vannak azért apró buborékok, de ez tűnik a legjobbnak. Ha ilyet veszel, azt javaslom vágj le a fólia széléből kb. 20 centit ahol a ragasztó volt, egy felesleges kört megspórolsz magadnak..:)
 
A hetem dekorfólia ragasztással telt, vagy ötször szedtem le, meg ragasztottam fel, úgyhogy mint "expert dekorfólia-ragasztó" szólnék hozzá a témához :) Mivel az akvárium mögött a fal sárga színű, ezért olyan fóliát kerestem, ami jól szűr. Első körben a Panton-ban kapható tejüveg fóliát használtam, na az nem jó, mert nagyon átlátszó. Utána kipróbáltam matt fehér fóliát, takart is rendesen, csak hát ronda volt az a vakító fehér háttér. Utána jött a Praktiker-ben kapható a dc-fix static fólia, ezzel falrakás után annyi volt a probléma, hogy levágtam a 1,5 méteres tekercsből 90cm-t, és egy nap száradás után a fóliatekercset összefogó ragasztószalag helyén két kis négyzetet lehetett látni a fólián.

folia.jpg


Fólia le, irány a tapétabolt, vettem öntapadós tejüveg fóliát. Az öntapadós azért nem jó, mert felragasztva a fólia ragasztós felülete fog látszani a frontüveg felől, és hát elég ronda... Így végül kicseréltettem a static fóliában a Praktikerben, és azt raktam föl. Nem tökéletes, mert vannak azért apró buborékok, de ez tűnik a legjobbnak. Ha ilyet veszel, azt javaslom vágj le a fólia széléből kb. 20 centit ahol a ragasztó volt, egy felesleges kört megspórolsz magadnak..:)
A Bubik ellen fóliázás elött vizzel megspeiccelni az üveget akár ragasztós akár statikus a fólia.Majd eligazgatod a fóliát és pl.egy bankkártyával végig simítgatod ezzel kipréselve alóla a vizet és levegőt. :)Csak segítség képp..
 
A Bubik ellen fóliázás elött vizzel megspeiccelni az üveget akár ragasztós akár statikus a fólia.Majd eligazgatod a fóliát és pl.egy bankkártyával végig simítgatod ezzel kipréselve alóla a vizet és levegőt. :)Csak segítség képp..

Vizesen raktam fel mindkettőt, a statikust nem is lehet másképp:) Kisímitottam alóla a vizet, így is buborékos maradt néhány helyen, bár nem vészes...

Vagy még egyszerűbb ha csak a 4 sarkát vizezed be. úgy is tart. nekem így van fent már tavaly óta.

Ezt is próbáltam, de mivel 90cm széles az aki, középen, ahol nem vizeztem be, nem volt olyan stabil. Meg úgy alatta bepárásodhat, és az se lenne szép.
 
Back
Oldal tetejére