• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Dekorfólia a háttérüvegen

Én a kék sárga barkácsban vettem öntapadósat (statikusat) de olyan ronda lett feltéve, hogy legszívesebben leszedném.
Tök foltos az egész, pedig nem bonyolult egy ilyet felrakni. A buborék kizárva, nem attól van, a foltok akkor is ott maradnak, ha felszedem és visszarakom a sarkoknál. Fogalmam sincs mitől lehet. Valaki aki ilyet használ mondhatna valami trükköt, hátha benéztem valamit.

Én múltkor raktam az én akim hátlapjára feketét, tip-top lett. Egy autó dekorfóliázzással foglalkozó cégtől vásároltam és az ő útmutatásaik alapján raktam fel. 5000 ft körül volt az 150x60 cm -es fólia. Szükség volt egy műanyag simítóra, egy vízzel feltöltött "spriccentős flakonra" és + 2 segítő kézre :) . Az akit be kell sprickolni vízzel, a fóliáról ell kell távolítani a hordozót és azt is be kell permetezni. Óvatosan a helyére kell illeszteni, míg nincs rávasalva finoman mozgatható. Ha a helyén van ki kell szorítani alóla a vizet a műanyag simító segítségével középről indulva a szélek felé. Ha néhány apró pötty marad alatta, nem gond 2-3 nap alatt eltűnik.
 
Utoljára módosított:
A fóliát nem spricceltem, ennyi a különbség csak :)
Nekem olyan, mintha tükröződne, mert ha felülről belenézek akkor szürke...
 
Én a kék sárga barkácsban vettem öntapadósat (statikusat) de olyan ronda lett feltéve, hogy legszívesebben leszedném.
Tök foltos az egész, pedig nem bonyolult egy ilyet felrakni. A buborék kizárva, nem attól van, a foltok akkor is ott maradnak, ha felszedem és visszarakom a sarkoknál. Fogalmam sincs mitől lehet. Valaki aki ilyet használ mondhatna valami trükköt, hátha benéztem valamit.

Szia!

Én pl sima vinylt(plotterfólia) használok háttérnek, az összes ilyen fóliának a felrakásában egy trükk van. Vizesen kell felrakni. Fogsz egy spricnit, töltesz bele vizet+egy kis mosószert, bepermetezed vele az üveget, lehúzod a vinylt a hordozójáról, azt is bepermetezed, majd így rakod fel az üvegre. Ezek után csak annyi a teendő, hogy kinyomod alóla a vizet. Erre a dekorboltokban lehet venni kasírozót, de ha az ember nem akar költeni rá 1-2000Ft-ot, akkor meg lehet oldani egy sima törülközővel is. Az elején a mosószer miatt még foltos lehet, de amint kiszáradt eltűnik minden.
 
A fóliát nem spricceltem, ennyi a különbség csak :)
Nekem olyan, mintha tükröződne, mert ha felülről belenézek akkor szürke...

Szerintem a fólia minősége is fontos, engem a helyi akvarista shop-ból irányítottak a fent említett dekoros céghez. A bolt tulaja mesélte mikor náluk csinálták az akik fóliázását többféle fóliát is próbáltak és nem mindegyikkel működött.
 
Szerintem a fólia minősége is fontos, engem a helyi akvarista shop-ból irányítottak a fent említett dekoros céghez. A bolt tulaja mesélte mikor náluk csinálták az akik fóliázását többféle fóliát is próbáltak és nem mindegyikkel működött.
Ezt a barkacsosat sokan hasznaljak itt a forumon is. Ezert kerdeztem.
 
Építgetem a 240 literes növényes akváriumom. Szinte minden megvan a talajon kívül.
Na meg háttér hiányzik. Ebben kérnék tanácsot,ki milyet ajánlana?
Gondolkoztam beépített szikla háttéren.
De illik az egy elég komoly növényes akiba?
Minden kép szeretnék valamit,mivel falon lesz,nem szeretném a fal színét nézni.
Előre is köszi.
 
Építgetem a 240 literes növényes akváriumom. Szinte minden megvan a talajon kívül.
Na meg háttér hiányzik. Ebben kérnék tanácsot,ki milyet ajánlana?
Gondolkoztam beépített szikla háttéren.
De illik az egy elég komoly növényes akiba?
Minden kép szeretnék valamit,mivel falon lesz,nem szeretném a fal színét nézni.
Előre is köszi.
Nem használunk beépített hátteret, mert mocskosul algásodik, és csak nyűg van vele. A hátlapra kívülre szerezz valamilyen fóliát. Nagy általánosságban fehéret szoktak használni a nagyok, néha feketét. Ettől a két színtől csak nagyon ritkán térnek el a kertészek, de ez már csak ízlés kérdése.
 
Dekrofóliát szeretnék ragasztani háttérnek, a falam halvány sárga, mit gondoltok, az OBIban kapható fehér opálos öntapadós jó lesz nelem? Vagy át fog ütni a sárga?
Vegyek helyette papírboltban teljesen opálfehéret?
(Ma úgyis megyek, megnézem a kínálatot.)
 
Dekrofóliát szeretnék ragasztani háttérnek, a falam halvány sárga, mit gondoltok, az OBIban kapható fehér opálos öntapadós jó lesz nelem? Vagy át fog ütni a sárga?
Vegyek helyette papírboltban teljesen opálfehéret?
(Ma úgyis megyek, megnézem a kínálatot.)
Az obis jó cucc, nagyon tartós! Kezdetek óta egy foliám van, mindig gond nélkül , simán visszarakható!
Az attól függ milyen messze lesz a fal! Ha legalább 20 centi akkor szinte semmi sárgát nem fogsz látni.
Nálam bodza fantázianevű szín van ami rózsaszínes hússzinű barnás ( :) ) és egyáltalán nincs hatással az aki háttér színére.
Elég ha csak az aláírásomban szereplő akikra pillantasz, mindegyik mögött az említett barna fal van.
 
5-8 centire van a fal az akva hátuljától... mondjuk nem erős sárga a fal, szóval akkor bepróbálkozom az OBI-s opál fehérrel.
 
Ha jársz a belvárosban, javaslom a Pantone papirboltot irgalmatlan sok foliájuk van és jó áron.
 
Köszi, meglesem, bár a Fogarasi úti OBI kb. 3 percre van tőlem, de mászkálok a héten úgyis sokat.
 
Jah, tényleg jó dolog!
Csak hol lehet ilyet beszerezni!? :wtf:
Reklám cégek. Dekoros cégek stb...
Én speciel oda ültem a gép elé böngésztem picit majd jött a felismerés. Nekem szerencsém volt. Kb 70 m kellet sétálnom csengettem elmondtam mit mire keresek. És kb 2 perc múlva a kezemben volt a méretre vágott ajtókra használt tej üveg hatást keltő fólia. Feltenni azért vicces volt :D Bénáztam egyedül. Sétálhattam újra :D
 
Köszi, meglesem, bár a Fogarasi úti OBI kb. 3 percre van tőlem, de mászkálok a héten úgyis sokat.
Én a múlt héten vettem az obiban fehér fóliát. Sajnos nem sok időm volt a felrakásra, ezért maradt pár biborék de idővel felszívódnak. A 90×60 as méret 800 ft volt. Van választék is rendesen
 
Na beszámolok, így illik ha már segítséget kapok. :)

Vettem Obiban opálüveg hatású fóliát, ma felraktam - a sárga fal nem látszik, heuréka! A jobboldali oldalüvegre ahol szintén fal van nem raktam, mert többen írtátok hogy az úgy csúnya lesz, meg úgyis tükröződik majd az akva benne, szóval izé. :D
Tökéletes lett a ragasztás, vastagon adtam alkoholos ablakpucolós spricnivel az akvárium hátuljának, és a dekorfólia ragasztós felének is. Nem kevés anyagot nyomtam ki alóla mikor bankkártyával simítottam le, de 0 buborék, nagyon szép lett!
 
Na beszámolok, így illik ha már segítséget kapok. :)

Vettem Obiban opálüveg hatású fóliát, ma felraktam - a sárga fal nem látszik, heuréka! A jobboldali oldalüvegre ahol szintén fal van nem raktam, mert többen írtátok hogy az úgy csúnya lesz, meg úgyis tükröződik majd az akva benne, szóval izé. :D
Tökéletes lett a ragasztás, vastagon adtam alkoholos ablakpucolós spricnivel az akvárium hátuljának, és a dekorfólia ragasztós felének is. Nem kevés anyagot nyomtam ki alóla mikor bankkártyával simítottam le, de 0 buborék, nagyon szép lett!
Szia.
Tudjátok a pontos nevét ennek az obis folianak?
Vagy dekorfolia néven keressem?
 
Back
Oldal tetejére