• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Dekor homok előkészítés.

A. Kavicsos

Legenda
Sziasztok!

Eddig leginkább sóskuti homot használtam.
Addig mosom míg teljesen átlátszó nem lesz a víz.
Többeknél is olvastam (robokuty, tibicuk), hogy a homokot savazták háztartási sósavval.
Én is kipróbáltam egy használt akváriumból kivett homoknál és elég durván pezsgett!
Azt szeretném meg kérdezni, hogy milyen folyamatot követtetek (szárazon, nedvesen, arányok, öblítés, stb)?

Az 1,6-3mm-es volt az áldozat, elő fordulhat hogy a Gh-t is emelheti a kvarc homokból valami?
Most mértem egy februárban összerakott akváriumnál 10-es Gh-t, a csapvíz 4-5-ös (viewtopic.php?f=24&t=1955&start=30 /XI)
Mi lehet ennek az oka?

A válaszokat előre is köszönöm! A.ttila
 
A. Kavicsos said:
Sziasztok!

Eddig leginkább sóskuti homot használtam.
Addig mosom míg teljesen átlátszó nem lesz a víz.
Többeknél is olvastam (robokuty, tibicuk), hogy a homokot savazták háztartási sósavval.
Én is kipróbáltam egy használt akváriumból kivett homoknál és elég durván pezsgett!
Azt szeretném meg kérdezni, hogy milyen folyamatot követtetek (szárazon, nedvesen, arányok, öblítés, stb)?

Az 1,6-3mm-es volt az áldozat, elő fordulhat hogy a Gh-t is emelheti a kvarc homokból valami?
Most mértem egy februárban összerakott akváriumnál 10-es Gh-t, a csapvíz 4-5-ös (viewtopic.php?f=24&t=1955&start=30 /XI)
Mi lehet ennek az oka?

A válaszokat előre is köszönöm! A.ttila
Helló!

Én is használtam már kvarc homokot többször is de eddig még soha sem pezsgett a sósavtól,ha a tied dúrván pezseg akkor szerintem nem lesz jó.Habár ha használt akihomok akkor lehet csak a bomló növényi részek pezsegnek..... :eh:
 
Szia gézsé!

Igen, kipróbálom a tisztát is csak nem tudom milyen arányokat használjak.
Gondoltam a csigaházakra is, a kipezsgés után vöröses levet öblítettem le róla.

Várom a további tapasztalatokat!
Köszönöm! A.ttila
 
Ha használt, akkor érdemes lehet átszitálni valamin, hogy csak a homok maradjon meg, és utána nekiesni a savazásnak. Ha akkor is pezseg, talán jobb, ha nem használod.

A gH-val kapcsolatban biztos, hogy van valami az akváriumban, ami ennyire megdobja... Gondolok itt főleg a kövekre, aljzatra.
 
Nekem vagy 2 talgányi homok van az akiban,és nagyon sok sósav kellett.Kis mennyiségnél öntsd fel többször töménnyel,majd megeszi a meszes dolgokat.Persze előtte is mosd ki alaposan,meg utánna is .Előbb -utóbb jó lesz csak türelem kérdése ;) ,a sósav nem nagy költség,szerintem vállalható.Én még 20 %-os ecettel is csináltam,mert nagyon sokat tudtam szerezni ingyen,az is jó.
 
Sziasztok!

A jól átmosott nyers homok is pezsgett!
A végeredmény 5 perc után, barnás szürke lé.
Kb újabb 10perc mosás után lett ismét tiszta a víz fölötte.

Van egy Balaton melletti bányából való, legközelebb azt is kipróbálom!

A 60kg-hoz 1l sósavat használtam el.
Majd ki derül hogy működik!
 
Back
Oldal tetejére