• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Dekor hálózás teljes növényesítéshez!

A. Kavicsos

Legenda
Sziasztok!

Mohák rögzítéséhez egy ötlet:
Közepes lyuk bőségű necc harisnyába húzod a benövényesítendő dekor elemet (kő, szikla, kókusz dió, vaskosabb fa)!
Megfelelő méretűre nyújtod, a nyitott végeket rögzíted (én csomózom)!
Majd az anyag szálak alá fűzöd a mohát két csipesz segítségével (az egyikkel elemeled a harisnya szálat a dekor felszínétől, a másikkal alá dugod a növényt)!
Az egyik csipesz egyenes a másik hajlított végű (az egyenesel emelek bal kézzel,a hajlítottal jobb kézzel fűzök).

A harisnya:
IMG


Behálózva:
IMG


IMG


Két alany, moha és páfrány:
IMG


Pteridophyta sp. sapka a kókusz dión:
IMG


Fissidens (bocs a kép homályos, de a lényeg látszik):
IMG


Jó Hamupipőkézést!
A.ttila
 
Sziasztok!

Kicsit kiegészíteném a múltkori irományomat.
Bemutatom a munkafolyamatot amikor már kész a behálózás.
Érdemes két vödröt használni, egyikben a növény, másikban mártogatni, tárolni való víz!
Egy emelvényen kényelmesebb a munka, ez nálam egy hordó teteje (1/2 óra egy öklömnyi kő beültetése).
Az alany Lomariopsis lineata.

Munka közben:
IMG

Elemel, befűz:
IMG


IMG


IMG


IMG


IMG


IMG

A tároló vödör:
IMG


IMG

A bejárat:
IMG

Késztermék:
IMG

Betárazva:
IMG


IMG

A múltkori Fissidenses lávakő:
IMG


A.ttila
 
Horgolótű,kötőtű,ezek hiányoznak az eszköztárból. :angel:
Egy sima,gy fordított. :)
De egyébként érdekes.
 
Pöpec :thumbup:
Mondjuk én a könnyebb utat választottam volna. Előbb a növényt ráhelyezem a kőre, majd egy gyors mozdulattal rá a háló. :p
 
Szia Atti!


Nigro said:
Pöpec :thumbup:
Mondjuk én a könnyebb utat választottam volna. Előbb a növényt ráhelyezem a kőre, majd egy gyors mozdulattal rá a háló. :p

Köszönöm az ötletet!
Valahogy mindent a nehezebb oldaláról közelítek meg!
Legközelebb kipróbálom!

A.ttila
 
Mi mindenre jó egy harisnya... ;)
Lehet kidobnának otthonról, ha az asszonyét próbálnám átszabni a fenti módon! :D
 
Szia Zoli!

Vegyél neki sok szép újjat és említsd meg hogy nem kell agyon hordani, mert van még ott ahonnan ezek valók!
Ő is örülni fog nagyon. (Váci úton a D. plázával szemben a sarkon harisnya kis és nagyker ;) )
Egyébbként első körben egy széttáncolt neccharisnya kapott egy második lehetőséget.
Ha ki is szakad, marad még olyan része ami használható!

Jó szórakozást mindenkinek!

A.ttila
 
Nem kis munka lehetett! :thumbup: Amúgy én is a Nigro által említett sorrendben csináltam volna, de így többet foglalkozhattál szeretett hobbiddal, nemde?! ;)
 
Sziasztok!

stevo said:
Nem kis munka lehetett! :thumbup: Amúgy én is a Nigro által említett sorrendben csináltam volna, de így többet foglalkozhattál szeretett hobbiddal, nemde?! ;)

Igen, igen, igen.
Viszont akkor már minimum három de inkább négykezes a móka, mert a harisnyát erősen meg kell húzni ahoz, hogy ennyire kinyúljon, közben pedig a kövön a növényeknek a helyén kellene maradnia.
Azért még kísérletezek, hogy felhasználóbbaráttá tegyem a módszert.

Természetesen ha valaki tud jobbat, egyszerűbbet, hatékonyabbat, szebbet, nyugoddtan tegye fel, nyitott vagyok minden ötletre (nem csak arra amit magam ötlök ki), hisz ez a fórum lényege!

Például tetszik az aprítós , darálós moházás is, valószínű azt is ki fogom majd próbálni!

A.ttila
 
Köszönöm Atti!

Sajnos csak harisnya boltot ismerek, bár rég voltam fodrásznál, de még nem vagyok túl élemedett korú, ezért nincs hajháló beszerzési forrásom!
Ha valaki tud valami jó helyet Pesten az írja meg!

Köszönöm! A.ttila
 
Sziasztok!

A hajhálót még nem szereztem be.

A megmaradt három beharisnyázott lávakövet ültetem Fissidens mohával.
Kipróbáltam a vödörben víz alatt, mert így jobban látszik rögtön hogy is néz ki.
Miután a lávakövem elégé égetett agyag színű, ezért próbálom a legsűrűbben fűzni a szálak közé a mohát, a minél jobb takarást elérve.
Szárazon mást mutat menet közben, viszont könnyebb a művelet!
Amint elfogy az előkészített kő, megpróbálom az előre növénnyel beterítést, majd utólagos hálózást (a Feleségem válalta a segítséget).

Amint van tapasztalat, megosztom veletek!

A.ttila
 
Sziasztok!

A hétvégén ismét hálóztam!
A Fissidens befűzögetése egy óra per kő volt!
Utólagos háló ráhúzással nem 1, inkább 10percet vett igénybe, de így is hatoda mint az előző próbálkozásnál!!!

IMG

Fűzögetéssel:
IMG


Látható az egyenletesebb eloszlás (kevés hiányos terület így is keletkezett, de majd utólag beültetem), viszont több volt a növény mennyiség is ami rákerült.
A fűzögetés eredménye kicsit kócosabb képet mutat.

A Lomariopsis utólagos hálózása:
IMG

Fűzögetéssel:
IMG


Ugyan az a tendencia: kevesebb idő alatt egységes hatás, több (növény) alapanyag elhasználással.

A.ttila
 
Szia Attila!
Meg kell hagyni van türelmed! De az eredmény magáért beszél!;)
Majd tölts fel még képeket! Érdekel hogy gyarapodnak! :)

Zoli
 
Szia Zoli!

Ha minden jól megy két héten belül a helyükön lesznek!
Akkor csinálok róla friss fotókat!

Köszönöm az elismerést!

A.ttila
 
Sziasztok!

Maga a hálózás stabil, a sziklákkal van csak baj!

Sajnos a vöröses lávakövek nem hozták a várt eredményt!
Nem úgy nőnek rajta a növények ahogy számítottam rá.
Persze low-tech akváriumokban, de a fára növesztettek szebb formát mutatnak!

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére