• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Deep Jungle

Sziasztok!
Ez nem egy tervezett akvárium, hirtelen ötletből született. Mellémszegődött ismét egy buddha szobor és a 45 literes üveggel is szerettem volna valamit kezdeni. Rengeteg fa gyűlt össze, ìgy volt miből legózni.
Mivel imádom a dzsungel stìlust és a követőim is, nagyon szeretik, gondoltam megalkotom a ver 2.0 buddha tankot.
Mivel szerettem volna egy mély layoutot, gondoltam egy merészet és hosszában rendeztem be az üveget :) Sokat szöszöltem és pakoltam, de végül megszületett a mű, élégedett vagyok :)

Technika:
GA Opti 45x30x30
Eheim Classic 250 (rotor cserére vár)
Chihiros a451 pilács
Szerintem lesz egy kicsi CO2 :)

Dekor:
Hátul akác gyökér
Elől, középen vasfa
A kicsi indák pedig redmoorból készültek

Nigro múltkor adott Dennerle soilt, hogy próbájam ki, ez került be talajnak. Gyönyörű szép fekete, nagyon jó a változó szemcsenagyság is, természetes hatást kelt.

A növényesìtés még kérdéses, majd ezügyben visszatérek, de szìvesen fogadok ötleteket is.

Ìme az akvárium:
17c674356642db578cb47e660e0d106b.jpgff0b0461eabf9ed151ba96eafb91f0f1.jpge2d7db609d1ddc3badebb43a5d9ff9e6.jpgbcefce8ba2b2b8b70b2ffefb0f58593a.jpg1b5c995205d28d077df8272a3438ab02.jpg74eaacd816246dbb1d78822b16c32388.jpg81d94f0b8d9a2ed41de94c0d18439389.jpg
 
Sziasztok!
Ez nem egy tervezett akvárium, hirtelen ötletből született. Mellémszegődött ismét egy buddha szobor és a 45 literes üveggel is szerettem volna valamit kezdeni. Rengeteg fa gyűlt össze, ìgy volt miből legózni.
Mivel imádom a dzsungel stìlust és a követőim is, nagyon szeretik, gondoltam megalkotom a ver 2.0 buddha tankot.
Mivel szerettem volna egy mély layoutot, gondoltam egy merészet és hosszában rendeztem be az üveget :) Sokat szöszöltem és pakoltam, de végül megszületett a mű, élégedett vagyok :)

Technika:
GA Opti 45x30x30
Eheim Classic 250 (rotor cserére vár)
Chihiros a451 pilács
Szerintem lesz egy kicsi CO2 :)

Dekor:
Hátul akác gyökér
Elől, középen vasfa
A kicsi indák pedig redmoorból készültek

Nigro múltkor adott Dennerle soilt, hogy próbájam ki, ez került be talajnak. Gyönyörű szép fekete, nagyon jó a változó szemcsenagyság is, természetes hatást kelt.

A növényesìtés még kérdéses, majd ezügyben visszatérek, de szìvesen fogadok ötleteket is.

Ìme az akvárium:
View attachment 71671View attachment 71672View attachment 71673View attachment 71674View attachment 71675View attachment 71676View attachment 71677
Rendkívül kreatív! Nagyon tetszik!! [emoji122]
 
Rendkívül kreatív! Nagyon tetszik!! [emoji122]
Köszi! ;)
Nagyon faja végre egy Eheim Classic 250, jó kis szűrő már várom a fejleményeket:).
Imádom a classicocat, jó pár megy nálam, mondjuk ebben pont fél év után törött ketté a rotor.
Nekem oldalról jobban tetszik, de te egy különös figura vagy , lehet hogy új trendet hozol.
Úgy fogom rakni, hogy oldalról is lehessen majd nézegetni :)
 
Szia!
Nem vagyok még egy nagy szakértő, de ez így jó ahogy van szerintem túl nagy dzsungelt kár lenne csinálni bele mert úgy el vesznek a lényeg.
Szerintem a szobor mögötti részre mehetnek a magasabb dzsungelesebb növények meg mellé de az élőtelevő részekre én csak kisebb apróbb levelű növényeket tennék, esetleg a fákra apró levelű bucékat.
 
Nagyon tetszik, mint az eddigiek is! :)
Egy kérdésem van csupán, ami már az előzőnél is felmerült: ezeket a buddha szobrokat honnan szerzed be? Olyan jó minőségűnek és megmunkáltnak tűnnek, sajnos sehol nem találok a neten hasonlót :D
 
Szia!
Nem vagyok még egy nagy szakértő, de ez így jó ahogy van szerintem túl nagy dzsungelt kár lenne csinálni bele mert úgy el vesznek a lényeg.
Szerintem a szobor mögötti részre mehetnek a magasabb dzsungelesebb növények meg mellé de az élőtelevő részekre én csak kisebb apróbb levelű növényeket tennék, esetleg a fákra apró levelű bucékat.
Szia! Köszi a tippet, hasonlóban gondolkodom én is. A buddha köré microsorum petitet terveztem. Előre is szeretnék valami magas növényt a térérzet miatt. Cubat és hydroclotylet is tervezek bele, meg sok mohát. Sikerült vennem a GAban egy nagyon szép rotala variánst, sp vietnam, az is jól mutatna hátul.
Nagyon tetszik, mint az eddigiek is! :)
Egy kérdésem van csupán, ami már az előzőnél is felmerült: ezeket a buddha szobrokat honnan szerzed be? Olyan jó minőségűnek és megmunkáltnak tűnnek, sajnos sehol nem találok a neten hasonlót :D
Momaxban vettem, van pár fajta és tényleg szépek. 2-3 ezer ft.
Nem a megszokott megközelítés, kíváncsian várom hajrá!
Gondolkozom 60 centisen is, az még mélyebb lenne :)
 
Továbbra sem értem mi keresnivalója van bármiféle szobornak az akváriumban, de ez az én egyéni szoc problémám. :D
Nekem tetszenek. Lehet, hogy nem az erintetlen emberi tajat mutatja be, de hat ha mar itt vagyunk ezen a pici bolygon ennyien es annyi mindent elszurunk...azert neha meg lehet egy ket emberi dolog szep is.6344000.jpg
En szurkolok, hogy ez is olyan kiraly legyen, mint a kis kocka.
 
Nagyon hangulatos az új berendezés is. Talán az egyetlen dolog amit még nem próbáltál a buddha szoborral (bár ez épp nem az) :) Sorry az offért.
Kíváncsian várom a berendezést. :)
View attachment 71726
:D Nem ismerem ezt a növényt, de ha szerzel nekem, megpróbálom. :D
Továbbra sem értem mi keresnivalója van bármiféle szobornak az akváriumban, de ez az én egyéni szoc problémám. :D
Sok dolog van, amit én sem értek, de hát ettől szép az élet:) Nekem ilyen perverz ìzlésem van, de ha kicsit kotorsz a gugliba, tájföld magasságában nem kevés hasonló dolgot látsz a természetben. Számomra semmivel sem termszétellenesebb mint a világversenyeken látott irreális épìtmények 90%a.
Nekem tetszenek. Lehet, hogy nem az erintetlen emberi tajat mutatja be, de hat ha mar itt vagyunk ezen a pici bolygon ennyien es annyi mindent elszurunk...azert neha meg lehet egy ket emberi dolog szep is.
En szurkolok, hogy ez is olyan kiraly legyen, mint a kis kocka.
Köszi, bìzom benne én is, hogy növényekkel kiadja az elképzelésem.
 
Módosult a szűrés, valószínűleg Eheim Classic 150 lesz, mert ahhoz nem kell alkatrészt vennem. Van egy kb zsír új a polcon. A szivó meg nyomó ágon még agyalok, hogy rejtsem el, mert nincs hozzà üvegmotyóm.
 
Továbbra sem értem mi keresnivalója van bármiféle szobornak az akváriumban, de ez az én egyéni szoc problémám. :D
Ez furcsa. Alapjában teljesen egyetértek veled. Éppen úgy nem illik oda, mint a különböző mesterkélt szikla- és gyökér építmények, vagy az Alpok havas csúcsait utánzó berendezések halakkal, vagy kis patakok imitációja, vagy fentébb idézett Stonehenge és még sorolhatnám.
... és mégis... ez a dzsungeles, Ankor hangulatát idéző elrendezés, sűrűn benőve növényekkel és algával... valahogy megfog.
 
Back
Oldal tetejére