• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes ..de inkább garnélás

Több akvát is láttam most a neten, melyeknél egy oldalon, közvetlenül egymás mellett volt a ki- és befolyó.
Milyen előnye van az olyan elrendezésnek?
Előző scape-nél előfordult ecsetalga, segítene rajta? Illetve gondolkozom még, hogy Popy-ra cserélem a kifolyót.
 
Utoljára módosított:
Több akvát is láttam most a neten, melyeknél egy oldalon, közvetlenül egymás mellett volt a ki- és befolyó.
Milyen előnye van az olyan elrendezésnek?
Előző scape-nél előfordult ecsetalga, segítene rajta? Illetve gondolkozom még, hogy Popy-ra cserélem a kifolyót.

Szia, személy szerint én azért igy raktam, mert ahogy a kifolyót elhagyja, a tisztított víz átkering a túloldalra. Ott nem szívja be ismét a szűrő hanem az akvárium oldalfalán megtörve visszakanyarodik a kiindulási oldalon lévő leszívóhoz. Igy mondhatni körkörösen áramlik a víz. Ezt persze az akvában lévő dekorok is befolyásolhatják. Szerintem igy jobban kering a víz, de teszteld nálad es kiderül ;)
Ha két szűrő üzemelne azesetben mindkét oldalra tennék egyet egyet, de igy a 60 centi hosszomhoz egy is elég.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Szia, személy szerint én azért igy raktam, mert ahogy a kifolyót elhagyja, a tisztított víz átkering a túloldalra. Ott nem szívja be ismét a szűrő hanem az akvárium oldalfalán megtörve visszakanyarodik a kiindulási oldalon lévő leszívóhoz. Igy mondhatni körkörösen áramlik a víz. Ezt persze az akvában lévő dekorok is befolyásolhatják. Szerintem igy jobban kering a víz, de teszteld nálad es kiderül ;)
Ha két szűrő üzemelne azesetben mindkét oldalra tennék egyet egyet, de igy a 60 centi hosszomhoz egy is elég.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Pontosan akkor nálad hogy is van? :) Közvetlen egymás mellett vagy egy oldalon, két sarokban, mint nálam..?
 
Pontosan akkor nálad hogy is van? :) Közvetlen egymás mellett vagy egy oldalon, két sarokban, mint nálam..?

Egy oldalon közvetlen egymás mellett van nálam. Lehet kicsit belekevertem :):) Az emelkedő miatt nem is lehetett volna nálam a hátsó sarokba rakni a leszívót.
A naplómban találsz pár képet, ugy talán érthetőbb
https://akvakertesz.hu/threads/life-on-the-mysterious-cliff.6611/page-2


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Őkelme Echinodorus tenellus megszivatott: a talajban szépen körülhatároltam, h ne terjedjen a kedvére. Erre nem a talajfelszín felett terjeszkedik?! :rolleyes::bored::(
Egyébként nekem bejön a növény, hasonlóan szép mint a Blyxa, csak nem annyira problémás. :)
Átérzem a problémát ;) A kis indáival nálam is csodákra volt képes. Nem figyeltem oda és átmászott egy nagyobb kövön, vagy egyszer csak kibújt a gyepem közepén egy új hajtással. Nah onnét még kivágni sem lehetett, mert jött volna vele az egész aljzat. Tény hogy kevésbé igényes, mint a blyxa, de az legalább ott terjeszkedik ahova ülteted :D
 
Mostmár tudom, se nem növényes, se nem garnélás. :)
View attachment 27445 View attachment 27446
3 és fél hónap után úgy alakult,h indul egy másik projekt.
Ez az akvarium pedig bontásra kerül. Akvárium, kövek, növényzet eladó! :D
Kár, pedig szerintem nagyon jó kis minimál stílusú berendezést kapott. Nekem kifejezetten tetszik. Még meg is venném így egyben, ha nem a nyakamat vennék érte otthon...:shifty:
 
Kár, pedig szerintem nagyon jó kis minimál stílusú berendezést kapott. Nekem kifejezetten tetszik. Még meg is venném így egyben, ha nem a nyakamat vennék érte otthon...:shifty:
Hátha tudsz egy olyan árat mondani, amiért még nem esik otthon bántódásod. ;) :D
 
Hátha tudsz egy olyan árat mondani, amiért még nem esik otthon bántódásod. ;) :D

Biztos meg tudnánk egyezni, nem a pénzzel van a gond, hanem az akváriumok darabszámával:oops: még csak kettőnél tartok, de már kiveri a biztosítékot az asszonynál. Jobb a béke, de azért fáj a szívem:unsure:
 
Sziasztok!

Remélem most lesz időm elkezdeni a naplóm írását. Már többször nekifutottam, de eddig nem sikerült. :)
Ez egy utólag megírt napló lesz, tervek szerint utolérem majd magam.
Az előző scape-t https://akvakertesz.hu/threads/tetra-aquaart-60l-tol-egy-noevenyesig.5120/ bontottam el még november 13-án. Nagyon szerettem, de két hetetne kellett mindig tarvágást csinálnom.
Ekkor megfogadtam, hogy a következőben nem lesz stem növény. :) Utóbb már akadtak gondjaim a MC-val is, kezdett felválni. Nem volt sosem 2-3cm-nél nagyobb, de mégis elengedte magát.

Csak röviden két kép, honnan-hová jutottam:

View attachment 22014 View attachment 22015

Azt hiszem látványos fejlődésen estem át, melyet mind az itteni közösségnek és a GA-s fiúknak köszönhetek. :happy:(y)

Töröljük le a könnyeket a meghatódottságtól és ennyi most bevezetőnek. :D

Ilyenkor mindig elfog az "irigység". Nagyon szép lett!
 
Back
Oldal tetejére