1. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

DC (elektromosan szabályozható) vízpumpa tapasztalatok

Kategória: '"Csináld magad" (DIY) - barkács megoldások és tech', témanyitó: eugenax, téma nyitása: Szept 10, 2018.

1. eugenax
    Épp nem fórumozik ...

eugenax Nézelődő

Tag:
    Aug 12, 2018
    Kedvelik:
    9
    Hely:
    Budapest
    Érdeklődnek, hogy használ-e valaki ilyen vízpumpát, mik vele a tapasztalatok?

Adatlapok alapján a fogyasztásuk nagyon kedvező, illetve, vagy vezetékes távirányítóval, vagy utólag bővíthető wifi modullal is kaphatóak.

Átlagos pumpánál 1watt/100l, iwaki jellegűnél 2-3watt/100l, dc pumpáknál átlagosan 0,5-0,7watt/100l hozható ki. Itt nem is elsősorban a fogyasztás számomra a fontos, bár a hőtermelés miatt ez sem elhanyagolható, hanem a működési zaj, amiről viszont nincs tapasztalatom -> noha telefonról este ágyból levenni (applikáción beállítani), hogy 22-től 07-ig vegye le a 3000l/h-t 1500l/h-ra az kényelmesnek tűnik :)

Jibao, aquamedic, sicce gyárt ilyeneket 2500-5000 liter között állíthatót kb. 20k-40k-90k ft áron.

2. eugenax
    Épp nem fórumozik ...

eugenax Nézelődő

Tag:
    Aug 12, 2018
    Kedvelik:
    9
    Hely:
    Budapest
    A watt/literrel tévedtem, a sima AC és DC között nincs egyértelmű fogyasztásbeli különbség.

3. elektrorudi
    Épp nem fórumozik ...

elektrorudi Főkertész

Tag:
    Ápr 1, 2017
    Kedvelik:
    1,117
    Hely:
    Budapest XVII.
    Egyszer nagyon közel álltam hozzá, hogy vegyek egy JEBO-t. Amit reméltem tőle, az a minimális zaj. Az egyik üzletben próbálgattuk az eladó kollégával, de a sok egyéb szivattyú, áramoltató, egyéb mellett nem volt alkalmam, hogy meggyőzzem magam. Az tény, hogy legalább négypolusú, nem kettő, de attól még sajnos szinkron motor maradt. Az eladó természetesen inkább a halakhoz értett, mint az elektronikához, ezért bemutattam neki mitől lehet csendesebb ez "DC" szivattyúja a "hagyományosnál". Mivel időközben vettem egy JEBO szűrőt, annyira rossz vélemnyem alakult ki erről a brand-ról, hogy soha többet ilyen terméket nem veszek (szivattyút sem). Egyéb gyártók irányába nem kerestem.
    Lényeges zaj csökkenés háromfázisú aszinkron motortól remélhető, de ilyet még nem láttam akvarisztikai célra gyártani.

Utoljára módosított: Szept 15, 2018
  4. Victor
    Épp nem fórumozik ...

Victor VIP kertész

Tag:
    Aug 26, 2009
    Kedvelik:
    1,759
    Hely:
    Várpalota város, Veszprém megye
    Map
    Egy időben agyaltam valami hasonló szűrőátalakításon mivel a 2080 dübörgése kicsit hangos a darabos forgás miatt. Kisérletezésképp arra gondoltam, hogy vennék egy rossz külsőszűrőt, aminek meghagynám a rotor részét, illetve készítenék neki egy új műanyag "csövet" amiben fut, mivel ez eleve a motor része, és e köré készítenék egy új tekercselést egy 3 fázisú motor mintájára. Vezérlést RC hajók szabályzóját használnám ami vízhűtéses, hozzá egy szervótesztert amivel lehetne szabályozni is a fordulatszámot. Tekrcselésben sajnos nem vagyok otthon, így nem tudom működne-e az tervem egy forgómágnessel.

elektrorudi kedveli.
  5. elektrorudi
    Épp nem fórumozik ...

elektrorudi Főkertész

Tag:
    Ápr 1, 2017
    Kedvelik:
    1,117
    Hely:
    Budapest XVII.
    Huhhh... A vállalkozásod motorkészítésre több, mint bátor cselekedet. Pontosan nem értem, hogy akarod kivitelezni, de ez legyen a te patented. :)
    Sajnos a kefe nélküli motor sem biztosíték a csendes üzemre. Például vettem egy ilyet: "DC12V 240L/H Ultra csendes Brushless Motor víz szivattú". Kegyetlen hangja volt! Szerencsére visszavették a webáruházban, mert a motorra ragasztott címkén feltüntetett paraméterek eltértek a honlapjukon hirdetettől. Jogos volt a vásárlástól történő elállásom.
    Illetve a jelenleg is folyó projektem: Grundfos keringető szivattyú. Ezzel két baj lehet (van):
    - a forgalmazó szerint, ha nem elég nagy a szívóoldali nyomás, akkor a szivattyú kavitál. Igaza lehet, de a katalógus adat 0,05bar, a legnagyobb fordulatszámon. Ez könnyen biztosítható, ha a szűrőház bemenetére tesszük nem a kimenetére.
    - a másik gond, hogy rozsdásodik. :( Ez már tényleg nagy probléma, ami megoldásra vár.
    Viszont a zaja, a legkisebb fordulatszámon: nem hallom! ...és ezen a fordulaton közel 2000l/h a névleges szállítási teljesítménye...
    A II. és III. fordulatszámon már hallom, de kb. akkora, mint egy hagyományos 500l/h Sicce szivattyúé. Persze ekkor már 2500-3000 l/h a névleges szállítási teljesítmény és a villamos teljesítményfelvétele is lényegesen magasabb.

Utoljára módosított: Szept 16, 2018

Aktuális oldal megosztása

1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata
    Értesítés elrejtése