• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Csinálunk a boltba egy bekásat. A bemutató részen a padlóba és azon lehet majd sétálni. Vagy lehet oda egy kígyót kéne rakni
felhívom Zsoltit, hogy ki kéne jönni felszedni egy kis járólapot, szerintem agyonüt és szeretném ha még befejezné nálunk a házat :ROFLMAO: viszont a benti viváriumot továbbra is meg kéne csinálni muslicabiztosra és mehetnének a békák..
 
Helyzetjelentés.

Kezdjük a rossz hírrel. Két kishaver feladta a küzdelmet mielőtt szárazföldre másztak volna. Sajnos ez benne van a pakliban, igazából már az ebihal fázisban elhullásokra számítottam, hát ennyi csúszás volt benne.

Jó hír! Már négyen bandáznak a kis terráriumban! Érdekes, hogy méretben kb egyformák azzal, aki először mászott ki, ugyanúgy nőttek a vízben, mint aki már napok óta ugróvillásokat töm magába.

Az utolsó kolléga még a vízben üldögél, de láb ügyben is ő volt a leglassabb, kivárja a maga idejét, reméljük, neki sikerül az átállás.
 
Ma reggelre az utolsó brekusz is kimászott a vízből, így összesen öten folytatják a kalandot a 30-as kockában. Egyelőre nagyon rejtőzködnek, mindenki a catappa levelek alatt üldögél, csak akkor van mozgás, ha felemelem a leveleket. Kíváncsian várom, mikor kezdenek aktívan mászkálni.
 
Évekkel ezelőtt megfogadtam, nem megyek többet Terraplázára. Tömeg van, gagyi az egész, stb. Ma reggel azonban ébredés után szembejött velem az info, hogy ma lesz. Mondtam asszonynak, ne üljünk itthon, nézzünk ki. A végeredmény: 2 db Dendrobates azureus és 1 Dendrobates auratus "Bronze".

52437006_1909302979179659_2523554227138068480_o.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent-vie1-1.jpg

51982013_1909303069179650_3454366755072245760_o.jpg?_nc_cat=104&_nc_ht=scontent-vie1-1.jpg

52729292_1909303222512968_5829385164685312000_o.jpg?_nc_cat=111&_nc_ht=scontent-vie1-1.jpg

52352376_1909303235846300_4943421716048117760_o.jpg?_nc_cat=111&_nc_ht=scontent-vie1-1.jpg

52519431_1909303085846315_5904010741144354816_o.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent-vie1-1.jpg

52075900_1909303112512979_1883556803854204928_o.jpg?_nc_cat=106&_nc_ht=scontent-vie1-1.jpg

52378369_1909303169179640_5391871938756870144_o.jpg?_nc_cat=100&_nc_ht=scontent-vie1-1.jpg
 
És a doboz, amiben érkeztek, egész jó mini-stúdiónak. Az auratus "sajnos" rögtön magáénak érezte a viváriumot és ugrott is ki belőle, így csak az azureusokról sikerült fehér hátteres fotót lőni.

52823395_1909302915846332_5733223333713936384_o.jpg?_nc_cat=104&_nc_ht=scontent-vie1-1.jpg

52387462_1909302929179664_3734646919125794816_o.jpg?_nc_cat=102&_nc_ht=scontent-vie1-1.jpg
 
Helyzetjelentés, mert nagy volt a csönd az utóbbi időben.

Első és legfontosabb, a csöppségek. Az első érdeklődő közel egy hónapja mászott partra. Látványosan növögetnek, mind az öten megvannak. Egyelőre nem túl aktívak, bujkálás megy egész nap, de a leveleket alatt mindenkit megtalálni, általában csoportosulva. Lassan megpróbálok nekik muslicát is adni az ugróvillások mellé, elég nagyok már hozzá talán. 8-12 hétre mondják azt az időszakot, amíg külön kell tartani őket, úgyhogy a fele vagy harmada már letelt.

A nagy terkóban nagyon jót tettek az új jövevények, azóta sokkal aktívabbak a többiek is. A két azureusból legalább egy folyton elöl van és a régi bandából is előmásznak olyanok, akiket korábban ritkán láttunk.

De jöjjön a feketeleves. Szét kell szednem az nagyot 😢 Jövő hétvégén költözés, nem merem egyben mozgatni, túl nehéz hozzá, félek, hogy leszakad az üveg alja, vagy akár emberi sérüléssel jár a mozgatása (mindenki derékbajos a társaságban, velem az élen). Jó hír a dologban, újra tudom építeni a mostani hibákat elkerülve. Sok növényt bánok, hogy betettem, mert túl gyorsak a többiekhez képest és teljesen ellepték a terráriumot, a hardscape gyakorlatilag láthatatlanná vált. Ezen kívül a békáknak talán túl sok a búvóhely, rengeteg hely van a fák mögött/alatt, ami növény ügyileg kihasználatlan, viszont a békákat nem látom. Az új terv egy hátterezett terkó, sok-sok fával, kevésbé invazív növényekkel. A hátteret ma el is kezdtem a boltban, OSB lapból csináltam egy keretet, amibe purhabbal rögzítettem a fákat. Maga a keret lekerül róla, a hátlap megmarad és az kerül beragasztásra az üvegbe, így tudom elég gyorssá tenni az építést. Ideálisabb lenne az üvegbe ragasztani, de nincs rá idő. A purhabot le fogom faragni, megy rá elastupor meg kókuszrost. Egyelőre a mostaniból mentek át minden növényt, ami jól viselkedett és megérdemli. Közben találtam egy érdekes forrást különlegesebb broméliákra és orchideákra, innen tervezek egy nagyobb pakkot rendelni, de ez ráér, ha már látom, hol mennyi hely van. Gyors átépítést tervezek, hogy a békáknak ne kelljen sokat dobozban üldögélni (svéd boltos műanyagdoboz, beledobálva sok növény a terkóból, így otthon érzik majd magukat). Pénteken szétszedés, szombaton költözés, vasárnap újraépítés. A békákat "mókás" lesz kifogni, még sose próbáltam elkapni őket, de reméljük, nem lehetetlen.
 
Helyzetjelentés, mert nagy volt a csönd az utóbbi időben.

Első és legfontosabb, a csöppségek. Az első érdeklődő közel egy hónapja mászott partra. Látványosan növögetnek, mind az öten megvannak. Egyelőre nem túl aktívak, bujkálás megy egész nap, de a leveleket alatt mindenkit megtalálni, általában csoportosulva. Lassan megpróbálok nekik muslicát is adni az ugróvillások mellé, elég nagyok már hozzá talán. 8-12 hétre mondják azt az időszakot, amíg külön kell tartani őket, úgyhogy a fele vagy harmada már letelt.

A nagy terkóban nagyon jót tettek az új jövevények, azóta sokkal aktívabbak a többiek is. A két azureusból legalább egy folyton elöl van és a régi bandából is előmásznak olyanok, akiket korábban ritkán láttunk.

De jöjjön a feketeleves. Szét kell szednem az nagyot 😢 Jövő hétvégén költözés, nem merem egyben mozgatni, túl nehéz hozzá, félek, hogy leszakad az üveg alja, vagy akár emberi sérüléssel jár a mozgatása (mindenki derékbajos a társaságban, velem az élen). Jó hír a dologban, újra tudom építeni a mostani hibákat elkerülve. Sok növényt bánok, hogy betettem, mert túl gyorsak a többiekhez képest és teljesen ellepték a terráriumot, a hardscape gyakorlatilag láthatatlanná vált. Ezen kívül a békáknak talán túl sok a búvóhely, rengeteg hely van a fák mögött/alatt, ami növény ügyileg kihasználatlan, viszont a békákat nem látom. Az új terv egy hátterezett terkó, sok-sok fával, kevésbé invazív növényekkel. A hátteret ma el is kezdtem a boltban, OSB lapból csináltam egy keretet, amibe purhabbal rögzítettem a fákat. Maga a keret lekerül róla, a hátlap megmarad és az kerül beragasztásra az üvegbe, így tudom elég gyorssá tenni az építést. Ideálisabb lenne az üvegbe ragasztani, de nincs rá idő. A purhabot le fogom faragni, megy rá elastupor meg kókuszrost. Egyelőre a mostaniból mentek át minden növényt, ami jól viselkedett és megérdemli. Közben találtam egy érdekes forrást különlegesebb broméliákra és orchideákra, innen tervezek egy nagyobb pakkot rendelni, de ez ráér, ha már látom, hol mennyi hely van. Gyors átépítést tervezek, hogy a békáknak ne kelljen sokat dobozban üldögélni (svéd boltos műanyagdoboz, beledobálva sok növény a terkóból, így otthon érzik majd magukat). Pénteken szétszedés, szombaton költözés, vasárnap újraépítés. A békákat "mókás" lesz kifogni, még sose próbáltam elkapni őket, de reméljük, nem lehetetlen.
Drukkolok, hogy az egész hajcihő zökkenőmentesen menjen.
Ha kiheverted az egészet, várom a beszámolót az új kecóból. :)
 
Király!

Én a párduckami hátterét jól elbaxtam, szilóval ragasztottam a purhabra a kókuszrostot, szinte mindenhol lepotyogott már a rost és ottmaradt a sziló. :(
Soha többet így! Ki kéne kapnom a kamit meg a növényeket, lepucolni a hátteret, és újraépíteni. De nincs hozzá se időm, se lelkierőm jelenleg. :(

Elastupor kellett volna nekem is... :(
 
Back
Oldal tetejére