• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

danyi03

GA főstatiszta
Moderátor
Jobb későn, mint soha. Május 12-én indítottam ezt a viváriumot, most jutottam oda, hogy naplót nyissak :)

Az alap helyzet az volt, hogy nincs időm itthoni akváriumra, a vízcserék, nyírások nem férnek már bele a heti rutinba, félgőzzel meg inkább nem csinálom. A lakás díszét viszont mindenképp meg akartam tartani, így jött a vivárium ötlete, ami régóta vonzott amúgy is.

Így indult:

32290747_10209083452602793_5137358778160644096_o.jpg

Technika:
100x45x45 cm Opti-White akvárium
ATI 4x39W dimmelhető lámpa
Automata esőztető rendszer
Hidegpárásító

Aljzat:
1 cm átmérőjű agyaggolyók 2 cm vastagságban, rajta szúnyogháló, felül 5 cm ADA Amazonia

Dekor:
Vasfa

Növények:
Párnafű
Broméliák
Tillandsiák
Fittoniák
Mimóza
Pókpáfrány
Mohák
Peperomia caperata ’Rosso’ - Törpebors
Tradescantia zebrina
Bucephalandra Lamandau 'Mini Red'

Az esőztetővel játszani kell indításkor. A talajban mindig legyen víz, a broméliák tölcsérében szintén, viszont az aljnövényzetek már nem lehetnek közvetlen vízben. Jelenleg napi 5x3 mp az esőztetés és napi 8x10 perc a párásítás, ez bevált. A terrárium tetején plexitető van szellőzőkkel, amikbe szúnyoghálót ragasztottam, hogy senki ne tudjon kimászni.
 
És a csütörtökön beköltözött lakók, akik a nyilmeregbeka.hu-tól érkeztek, bátran ajánlom Áron tenyészetét, gyönyörű békák, rengeteg tanács és szakértelem, óriási választék.

Phyllobates vittatus

45886029912_5cc10e6d41_h.jpgDart frog by Tamás Danyikó, on Flickr

Dendrobates leucomelas ”Guyana”

45023234125_b64a696494_h.jpgDart frog by Tamás Danyikó, on Flickr

Dendrobates auratus “karibik”

45886028062_f96eab57a3_h.jpgDart frog by Tamás Danyikó, on Flickr

Dendrobates tinctorius “Lorenzo”

45886028932_946bff8007_h.jpgDart frog by Tamás Danyikó, on Flickr

Dendrobates leucomelas ”Bolívar”

45886030482_c98b758ba8_h.jpgDart frog by Tamás Danyikó, on Flickr

Dendrobates tinctorius “Lorenzo”

45886026612_7020eed11b_h.jpgDart frog by Tamás Danyikó, on Flickr

Phyllobates vittatus

45211380354_08be0bbf43_h.jpgDart frog by Tamás Danyikó, on Flickr

És akikről nem készül fotó:
Adelphobates galactonotus ”Orange 75%” - ketten vannak, de beköltözés óta csak néhány másodpercre láttam őket, nagyon rejtőzködők
Dendrobates auratus ”Blue” - őket többször láttam, de sose tudtam lefotózni rendesen
 
Fenomenális. Gyönyörű és izgalmas.

Milyen gyakran indul be az esőztető? Nem lesz olyankor a terrárium üvege vízcseppes azaz gyakorlatilag egész nap pocsék a látvány?

A békék hüllők nem látok hőlámpát, nincs rá igény? Ha mégis van akkor nem égeti meg a növényeket?
 
Fenomenális. Gyönyörű és izgalmas.

Milyen gyakran indul be az esőztető? Nem lesz olyankor a terrárium üvege vízcseppes azaz gyakorlatilag egész nap pocsék a látvány?

A békék hüllők nem látok hőlámpát, nincs rá igény? Ha mégis van akkor nem égeti meg a növényeket?
napi 5 x 3 mp az esőztetés. RO víz, így nem hagy foltot (minimálisan hagy, kb havonta egyszer lemosom az üveget). Esőztetés után kb fél órával leszárad az üveg nagy része, így élvezhető.

A békáknak nem kell melegítő lámpa, 24-28 fok közt jól vannak, ez egy lefedett üvegben 160W alatt megvan.
 
csinálsz majd egy videót a béka etetésröl!? gondolom rárabolnak egyből, valamint hogy juttatot öket a viváriumba hogy ne legyen tele a lakás!o_O
Majd megpróbálok, remélem kicsit bátrabbak lesznek, ha megszokják a helyüket. Jelenleg keresgélni kell őket, mindenki bujkál. 4-5 egyednek megvan az állandó helye, tudom, hol kell keresni őket, de fotózni/videózni már nehéz. Később remélhetőleg gyakrabban előbújnak.

Az etetés egyszerű, csak felhajtom a tetőt, a terráriumban nyitom ki a muslicás dobozt, kirázok egy adagot, visszazárom és kész. néhány darab mindig szökik, azokat visszalökdösöm. Biztos van pár menekült, de röpképtelenek, így sok gondot nem okoznak.
 
Majd megpróbálok, remélem kicsit bátrabbak lesznek, ha megszokják a helyüket. Jelenleg keresgélni kell őket, mindenki bujkál. 4-5 egyednek megvan az állandó helye, tudom, hol kell keresni őket, de fotózni/videózni már nehéz. Később remélhetőleg gyakrabban előbújnak.

Az etetés egyszerű, csak felhajtom a tetőt, a terráriumban nyitom ki a muslicás dobozt, kirázok egy adagot, visszazárom és kész. néhány darab mindig szökik, azokat visszalökdösöm. Biztos van pár menekült, de röpképtelenek, így sok gondot nem okoznak.
Nem hempergeted tapba a muslicakat? Ugyertem kulon vitaminos asvanyi anyagos cuccba, hogy jusson a kis brekikbe? Nekem anno a kameleonnak mindig bele kellett hömbölgetni a tücsköket porba.
 
Nem hempergeted tapba a muslicakat? Ugyertem kulon vitaminos asvanyi anyagos cuccba, hogy jusson a kis brekikbe? Nekem anno a kameleonnak mindig bele kellett hömbölgetni a tücsköket porba.
Egyelőre nem, de kell majd nekik valóban.
 
Anno majd megszakadt a szívem, hogy befejezted skót felföldet, de ez kárpótolt most érte, remekül sikerült, a békucik pedig már @Nigro viváriumában is imádtam.
Sok sikert hozzá és rengeteg fotót, meg videót please!:notworthy:
 
Brutális lett, gyönyörű , te nagyon értesz valamihez ! (y)
Köszi, hát a viváriumokhoz és a békákhoz biztosan nem :D Első próbálkozás, sok olvasás, utánajárás és kísérletezés. Jóval kevesebb a hibalehetőség mint a növényes akvarisztikában, egyszerűbb is a fenntartás a többi meg inkább szépérzék kérdése. Itt is ugyanúgy végigjárja az ember a túl gyorsan növő növényeket például, három fajtát és ki kellett gyomlálnom a hónapok alatt, mert elnyomtak minden mást, de ez vele jár. Terráriumi növényeknél a "gyorsan nő" kifejezést nehéz kezelni, a broméliákra például azt mondják gyorsan szaporodnak, na ez fél év alatt tövenként egy oldalhajtást jelentett. A párnafű viszont tényleg gyors, rendszeresen tépkedek belőle, mert ránő mindenre.

Ha valakinek tetszik a dolog, bátran merem ajánlani, hogy fogjon bele. Kell egy bármilyen üveg, valami erős fény (a szép színeket és a tömör növekedést itt is a fényerő hozza elő), némi maradék talaj meg növények.

És boldogan jelenthetem, hogy néhány héten belül a GA-ban lesz egy külön terráriumi növénytároló, így szép, friss, ropogós növénykéket vihettek haza akár tőlünk is egy ilyen viváriumhoz!
 
Első próbálkozás? Azt hittem, az is a Te műved, ami a GA egyik ékköve a növénytárolókkal szemben!
 
Back
Oldal tetejére