• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A négy lábbal rendelkező kis békákat ferdén állított pohárba kell tenni, hogy maguktól tudjanak kimászni a száraz részre, amikor késznek érzik magukat, erre szolgál a fotón látható mekis pohár. Nem meglepő módon, akinek először nőtt ki mind a négy lába, ő is mászott ki elsőnek a vízből. Most hárman már pohárban vannak és a kimászásra várunk, másik három még csak fejenként két vagy három lábbal rendelkezik, de egy-két nap kérdése, már nagyon dudorodnak azok a "könyökök".

A vezető egyéniség négy nap alatt mászott ki, így ez az egész folyamat már nagyon gyors a három hónapos ebihal fázishoz képest. Hihetetlen picik egyébként, kb 5-6mm a teste plusz farok.

Első héten nem kell őket etetni, ilyenkor a farkuk "visszahúzódásából" táplálkoznak, ezután ugróvillásokat és apró muslicát esznek. 8-12 hét alatt fejlődnek akkorára, hogy bekerülhessenek egy végleges viváriumba, ekkor már a nomál muslicát meg tudják enni.

Furcsa látvány, hogy amíg nem másznak ki, a lábaik teljesen merevek és csak a farkukkal úsznak.
 
A négy lábbal rendelkező kis békákat ferdén állított pohárba kell tenni, hogy maguktól tudjanak kimászni a száraz részre, amikor késznek érzik magukat, erre szolgál a fotón látható mekis pohár. Nem meglepő módon, akinek először nőtt ki mind a négy lába, ő is mászott ki elsőnek a vízből. Most hárman már pohárban vannak és a kimászásra várunk, másik három még csak fejenként két vagy három lábbal rendelkezik, de egy-két nap kérdése, már nagyon dudorodnak azok a "könyökök".

A vezető egyéniség négy nap alatt mászott ki, így ez az egész folyamat már nagyon gyors a három hónapos ebihal fázishoz képest. Hihetetlen picik egyébként, kb 5-6mm a teste plusz farok.

Első héten nem kell őket etetni, ilyenkor a farkuk "visszahúzódásából" táplálkoznak, ezután ugróvillásokat és apró muslicát esznek. 8-12 hét alatt fejlődnek akkorára, hogy bekerülhessenek egy végleges viváriumba, ekkor már a nomál muslicát meg tudják enni.

Furcsa látvány, hogy amíg nem másznak ki, a lábaik teljesen merevek és csak a farkukkal úsznak.

Nagyon kis cuki! :love:
Ezek szerint a brekuszoknak a farok, olyan, mint halaknál a szikzacskó. Megint tanultam valamit. :)
 
Egyelőre nem túl aktív, bebújt a mohaszőnyeg alá. Reméljük, hamar elkezdi felfedezni a "szobáját". Egy 30x30x30-as kockát csináltam nekik, gyorsan vágattam egy plexitetőt szellőzővel, rá szúnyogháló (pont mint a nagy vivárium teteje). Alulra kókuszrost, egy jó adag ugróvillás a talaj rendbetételére, később kajának, egy réteg moha, egy kis futónövény meg pár catappa levél. Elvileg nagyobb igényük nincs eleinte.
 
Mission impossible levideózni a vittatusokat.:giggle: Szerintem nálad sem nevezhetők exhibicionistáknak. Én hetente látok a 4 ből 1et:D, mondjuk még nem énekel egyik sem.Remélem valamelyik elkezd már végre dumálni.

Most már nem állhatom meg szó nélkül, de szerintem nem vagyok egyedül azzal, hogy érdeklődéssel olvasom bejegyzéseidet. Ebből meg egyenesen következik, hogy kíváncsi vagyok, ki is rejtőzködik a @Terrarista nick és avatar mögött.
Ha megkérhetlek, látogasd meg a Bemutatkozó topikot, és fedd fel a rejtélyt. :)

1000 + 1 bocsánat az OFFért, @danyi03 :notworthy:
 
A másik, hogy nálam fehér háttér van, de általában a terráriumokon vagy fekete van, vagy teljesen beépített hátterezés, tehát a fekete sokkal jobban beépül a látványba.
 
Megvan a második szárazföldre merészkedő békánk is. A többiek már mind fejenként négy lábbal készülnek a partraszállásra. Az első versenyzőnek tegnapra eltűnt a farka és már vadássza az ugróvillásokat.
No, innentől kezdődik a kihívás: számontartani hány brekuszod is van. 😁
 
Back
Oldal tetejére