• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Én meg csak ámuldoztam, milyen pikk-pakk összedobtatok bent egy ilyen szuper kis esőerdőt, de így már értem, az már a második volt.:LOL:
 
Most van tető, vagy nincs tető az akváriumon? :)

Én is kacérkodok már egy éve legalább a nyílméregbékákkal, de a röpképtelen muslica tenyésztés eltántorít tőle. :(

Írod az első hozzászólásban, hogy hidegpárásítás+esőztető van, aztán később, hogy napi 3x kapcsol az esőztető. Most akkor végül is hogyan oldod meg a megfelelő páratartalmat?
 
Ezek a békák majd szaporodnak neked? Vagy ahhoz kellene valami pocsolya?
a broméliák tölcsérében lévő víz is elég hozzá, de azért nem ilyen egyszerű :) előfordulhat szaporodás, de nem számítok rá
 
Most van tető, vagy nincs tető az akváriumon? :)

Én is kacérkodok már egy éve legalább a nyílméregbékákkal, de a röpképtelen muslica tenyésztés eltántorít tőle. :(

Írod az első hozzászólásban, hogy hidegpárásítás+esőztető van, aztán később, hogy napi 3x kapcsol az esőztető. Most akkor végül is hogyan oldod meg a megfelelő páratartalmat?
Van tető.

Hiderpárásító meg esőztető van, melyik része nem tiszta? :) Napi 5x megy egyébként az esőztető és 8x a hidegpárásító, a 3 nem tudom, honnan jött :)
 
Van tető.

Hiderpárásító meg esőztető van, melyik része nem tiszta? :) Napi 5x megy egyébként az esőztető és 8x a hidegpárásító, a 3 nem tudom, honnan jött :)

Sok minden nem tiszta :) , de most elolvastam újra a kezdő hozzászólásodat és ja, ok.

Tetőn gondolom van fémrács, a szellőzés miatt.

A 3 innen jött, szerintem:
Jelenleg napi 5x3 mp az esőztetés

Meddig elég egy adag muslica? És meddig marad életben egy adag?
Mindenhol azt írták, hogy nyílméregbékázásba anélkül ne is fogjunk, hogy ki ne tanulnánl a röpképtelen muslica tenyésztést. :)
 
Sok minden nem tiszta :) , de most elolvastam újra a kezdő hozzászólásodat és ja, ok.

Tetőn gondolom van fémrács, a szellőzés miatt.

A 3 innen jött, szerintem:


Meddig elég egy adag muslica? És meddig marad életben egy adag?
Mindenhol azt írták, hogy nyílméregbékázásba anélkül ne is fogjunk, hogy ki ne tanulnánl a röpképtelen muslica tenyésztést. :)
Tetőn van két hosszanti nyílás elöl-hátul, ezeken szúnyogháló. Egy-két szökevény van így is, de minimális. 1x1 mm-nél sűrűbb hálót nem találtam, és ezen is átpréselik magukat a nagy felfedezők.

Az első adag muslica 5 nap alatt fogyott el. De egyszer már azt hittem, elfogyott, aztán még keltek benne, úgyhogy lehet, hogy megint lesz benne még.
 
(y)
Hidegpárásítást mivel oldod meg?
Mert az esőztető az sima liba, perisztatikus pumpa időzítőn, szórófejek és annyi.
 
Utoljára módosított:
(y)
Hidegpárásítást mivel oldod meg?
Mert az esőztető az sima liba, perisztatikus pumpa időzítőn, szórófejek és annyi.
Sima szobai hidegparasito kiemenetebe bedugtam egy 16/20 szurocsovet es felul egy eheim pipa van beakasztva az uvegbe ott megy be a para
 
Ezek brekegnek?
Lányom törpe békás akiját azért kellett másik szobába költöztetni, mert úgy berregett esténként, mint egy Simpson motor, nem tudott tőle aludni.:LOL:
Őket hallani?
 
Úgy mondanám, hogy énekelnek, madárcsicsergésre emlékeztet leginkább. Nálam még csöndben vannak, meg kell szokniuk a helyet, mielőtt szövegelni kezdenének, de egyre többet látom őket, így valószínűleg a hangjuk is hamarosan megjön. Éjszaka csöndben vannak teljesen, félhomályban szövegelnek elvileg a legtöbbet, meg néha nappal.


 
Nagyon szép, remekül összeraktad! Lesz hamarosan egy üresedő 100x40x40-es akváriumom. Erős a kìsértés, főleg, hogy lámpám is van fölé. A párásìtóról és esőztetőről tudsz bővebb infót adni, vagy van, csak benéztem? Szerinted az 1 éve akváriumba lévő amazónia jó lenne bele? Köszi :)
 
Úgy mondanám, hogy énekelnek, madárcsicsergésre emlékeztet leginkább. Nálam még csöndben vannak, meg kell szokniuk a helyet, mielőtt szövegelni kezdenének, de egyre többet látom őket, így valószínűleg a hangjuk is hamarosan megjön. Éjszaka csöndben vannak teljesen, félhomályban szövegelnek elvileg a legtöbbet, meg néha nappal.



Ráadásul mennyivel csinibbek is, mint a törpe karmosbéka!:love:
 
Nagyon szép, remekül összeraktad! Lesz hamarosan egy üresedő 100x40x40-es akváriumom. Erős a kìsértés, főleg, hogy lámpám is van fölé. A párásìtóról és esőztetőről tudsz bővebb infót adni, vagy van, csak benéztem? Szerinted az 1 éve akváriumba lévő amazónia jó lenne bele? Köszi :)
Simán jó a használt Amazonia csak mosd ki belőle a port/iszapot.

Párásításhoz egy normál szobai hidegpárásító van, 16/20 szűrőcső beledugva, felül Eheim pipa beakasztva az akváriumba és kész.

Esőztetés egy 5 literes kanna, egy RO nyomásfokozó pumpa és locsolórendszerekben használt szórófejek. Boltban is ilyen megy, ha legközelebb jössz, megmutogatom.

Szerencsére az eddigi terráriumi növényforrásunk mellé most egy kifejezetten Tillandsiákkal foglalkozó lelőhelyet is találtunk, így különleges Tillandsiák is jönnek hamarosan, ha elkészül a növénytárolónk 40-50 terárriumi növényből lehet majd válogatni, úgyhogy jókor kezded ;)
 
Back
Oldal tetejére