• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Dark Seiryu layout - 128l

Ha kisebb maradt volna, akkor is jobban festene egy tengelyes tükrözésű stauval.
Egy próbát megérne.

Azóta is az akvát nézegetve töröm a fejem, hogy akkor hogyan is kéne. Az egyértelmű, hogy konkrétan a blyxa helyére mehet stau, viszont kicsit feljebb (ami most kvázi a blyxa takarásában van) is jól mutatna valami apróbb növény átmenetnek. Erre van esetleg bárkinek konkrét tippje, hogy mi mutatna jól? Illetve ugye maga a blyxa... nehezemre esik elengedni, mert nagyon szép növény, de azt jól látom, hogy sehová nem passzol igazán a mérete miatt, igaz? :/ Ha erre vonatkozóan van ötlete bárkinek, az is jól jönne.
 
Illetve ugye maga a blyxa... nehezemre esik elengedni, mert nagyon szép növény, de azt jól látom, hogy sehová nem passzol igazán a mérete miatt, igaz? :/ Ha erre vonatkozóan van ötlete bárkinek, az is jól jönne.
Ha ennyire nem akarsz megválni tőle, akkor menyen a háttérbe, ball oldalon.;)
 
Nekem lerontja, megint fakó a vörös és a zöld. Miért csinálja ezt? Az én fotóim nem butítja le beágyazáskor. Vagy hát sosem vettem észre.
 
Szerintem sokkal jobb lett a blyxa nélkül!

Ha a bal első kő ilyen üres marad, azon megpróbálhatsz hajszálvékony gyökereket lefuttatni, az ág végét hátul, ami kukucskál majd eltakarják a stemek, ugye? Reméljük.
Jó középen a V-alak, de a bal kőnél túl feltűnő, hogy hirtelen üres a szikla oldala. Picit próbálj ott is hagyni alacsonyra nyírt vöröses növénykét.

Alakul ez nagyon szépen.👍
 
Nekem lerontja, megint fakó a vörös és a zöld. Miért csinálja ezt? Az én fotóim nem butítja le beágyazáskor. Vagy hát sosem vettem észre.
A forummotor limitalja a feltoltheto fileok meretet, ha ennel nagyobb meretu kepet akarsz csatolni, akkor atmeretezi. Az atmeretezes hozomanya, hogy ujra kell tomoriteni, valoszinuleg csak vmi egyszeru jpg algoritmussal, ami miatt veszit a minosegbol. Ha eleve olyan kepet toltesz fel (max 1500 pixel szeles), akkor nem nyul hozza. Szoval minden feltolteni kivant fotobol erdemes egy forum kompatibilis verziot kesziteni.
Szerintem sokkal jobb lett a blyxa nélkül!
Blyxa nelkul semmi sem lehet jobb! (maximum mashogy rosszabb) Esetleg par pici tetoke a stem sorba? Hiszen maga a blyxa is stem.
 
Szerintem sokkal jobb lett a blyxa nélkül!

Ha a bal első kő ilyen üres marad, azon megpróbálhatsz hajszálvékony gyökereket lefuttatni, az ág végét hátul, ami kukucskál majd eltakarják a stemek, ugye? Reméljük.
Jó középen a V-alak, de a bal kőnél túl feltűnő, hogy hirtelen üres a szikla oldala. Picit próbálj ott is hagyni alacsonyra nyírt vöröses növénykét.

Alakul ez nagyon szépen.👍

Szerintem is sokkal jobb így, nem bántam meg végül, hogy kivettem. A bal első kőnél alapvetően hagyni akarom majd, hogy ráfusson a pinnatifida, de ettől függetlenül akarnék rakni rá pár vékony gyökeret. A héten már próbálkoztam vele, egyelőre nem sikerült jól, de még nem adtam fel.

A V alaknál bal oldalon a kő mögött nincs túl sok hely, de legközelebbi nyíráskor megnézem. A jobb dombon rengeteg próbálkoztam, hogy hogyan lehetne néhány ágat betűzni, hogy kicsit feldobjam, ami bent maradt az sem végleges. Adni akartam neki pár napot, de nem az igazi, legközelebbi fotón már nem lesz rajta.
 
A forummotor limitalja a feltoltheto fileok meretet, ha ennel nagyobb meretu kepet akarsz csatolni, akkor atmeretezi. Az atmeretezes hozomanya, hogy ujra kell tomoriteni, valoszinuleg csak vmi egyszeru jpg algoritmussal, ami miatt veszit a minosegbol. Ha eleve olyan kepet toltesz fel (max 1500 pixel szeles), akkor nem nyul hozza. Szoval minden feltolteni kivant fotobol erdemes egy forum kompatibilis verziot kesziteni.

Blyxa nelkul semmi sem lehet jobb! (maximum mashogy rosszabb) Esetleg par pici tetoke a stem sorba? Hiszen maga a blyxa is stem.

Ez a limit akkor is érvényes, ha flickr segítségével van beágyazva? Én inkább arra gyanakszom, hogy a legutóbbi ps újratelepítéskor visszaállt valami default színprofilra, legalábbis én elsősorban a színeken látok nagy különbséget. Mindenesetre ezt csekkolom majd ma délután.

A blyxával alapvetően most a méreteivel van a baj sajnos. Amikor kivettem, megnéztem betűzve pár alternatív helyre, de egyszerűen mindenhol rombolja az arányokat.
 
Sziasztok!

Most csak pár telefonos képet hoztam:

day36_1500p.jpg

20200325_194239.jpg

20200325_194336.jpg


20200325_194351.jpg

Összességében nincs okom panaszra, mindössze pár apróbb probléma van: néhány napja megadta magát a diffi és elkezdett szivárogni a szárának egy teljesen random pontján, egyelőre ideiglenes megoldásként körbe szigszalagozva üzemel, rövid távon egyelőre így marad, majd cserélni fogom. Alga azért akad, nagyobb mennyiségben zöld por az üvegen, illetve lokálisan ecset és zöld pont, mindkettő a diffi környékén összpontosul a Stau-kon és az egy szem ott lévő Anubias tövön. Illetve sajnos a kicsit több mint két hete vásárolt Anubias nana petite elég rossz állapotban van. Minden tő olvadozik, eldobálják a leveleiket, a rizóma elkocsonyásodik, és szépen lassan szó szerint elporlad, gyökereikkel a két hét alatt egyáltalán nem kapaszkodtak meg, szóval úgy érzem, ezek közül egy sem fog megmaradni. Ezeket azért jó lenne majd pótolni, mert nélkülük elég kopár lesz a bal oldali domb. A H'ra-k irdatlan tempóban nőnek, gyakorlatilag ugyanúgy, mintha EI szerint tápoznék, de jóval szebb a színük már most is. Egy kis igazítást már kaptak, de a hétvégén fognak még. A Green-ekre ráférne egy sűrítés is, de egyelőre még nem nőttek annyit, hogy esedékes legyen a nyírás. Úgy tűnik a Cuba is kezdi magát összeszedni,

A fény most napi 8 órát megy 70%-on, illetve 6-6 ml Mineral és K megy, Excelből pedig 3 ml, mostanában közvetlenül az ecset telepekre nyomva, megállított szűrő mellett persze. Egyelőre nem tervezek ezeken változtatni, esetleg majd pár héten belül emelek 10%-ot a dimmen.
 
Miután a múlt héten megadta magát a diffúzorom, úgy döntöttem itt az ideje egy kisebb upgrade-nek. Bár tényleg messze verhetetlenek az Aquario diffik ár/érték arányban, de őszintén szólva nem igazán vagyok a rövid élettartamú termékek híve. Némi utánaolvasgatás után az AquaCare külső reaktora mellett döntöttem, illetve még picit korábban beszereztem egy Adwa ph mérőt. Lehet most ez picit hosszabb poszt lesz, tele kérdésekkel, de felmerült néhány bennem, szóval nagyon megköszönöm előre is a segítségeteket.

Érdekességképpen egy mai kép a diffiről, nem tudom mennyire látszik, de tele van mikrorepedésekkel:
90971376_149858653027031_7298337965023952896_n.jpg

A reaktort rendben beüzemeltem, szerencsére elég egyszerű szerkezet, nem igazán lehet rajta elrontani semmit. :D Viszont a nyomás és a bubiszám beállításával picit gondban vagyok, hogy mi lenne az optimális, minimális infót találtam csak erről a megfelelő topic-okban. Jelenleg 1 bar-on és olyan 120-140 bpm-en megy. Az 1 bar rendben van szerintetek, elég lesz? A bpm majd nyilván idővel kiderül, de kíváncsi lennék, hogy valaki, aki tapasztaltabb, milyen értékekkel indítana 128 literre. A bubiszám mérésével viszont picit gondban vagyok, nem tudom, hogy az alacsony nyomás, vagy esetleg más miatt van ez, de eléggé ingadozik a bubiszám. Hol kimarad 1-1, hol hirtelen dupla annyi jön. Mindezt olyan fél nappal az összerakás után is, szóval szerintem ennyi idő alatt be kellett volna állnia. Persze ez nem nagy dolog alapvetően, ez legyen a legnagyobb bajom, de azért kicsit zavar, érdekelne, hogy mi az oka.

Illetve a ph-mérő. Videónézegetés és olvasás után arra jutottam, hogy valami nem jó vele. Vagy csak én mérek rosszul, nem tudom, ezért is írok inkább ide előbb, mintsem a GA-sokat nyúzzam ezzel, amikor amúgy is le vannak terhelve. Szóval a jelenség a következő: amikor az akvárium vizét mérném (egy külön kis pohárban, de ugyanez a jelenség, ha közvetlenül mérek) borzasztóan lassan áll be a valós értékre. Illetve nem is vagyok benne teljesen biztos, hogy beáll valaha. Elindul a tárolófolyadék ph-járól (ami elég alacsony), és fokozatosan emelkedik 0,05 értékekkel egy ideig, majd végül csak 0,01-ekkel. Egy ideig még világít a kis homokóra, de végül eltűnik (néhány perc után), de a ph továbbra is emelkedik. Végül magától kikapcsol a mérő, ha bekapcsolom, folytatja tovább a 0,01-es emelkedést. Általában 15-20 perc után megunom :D Egyébként nagyjából reális értékeknél lassul be nagyon az emelkedés (mérési időponttól függően 6,4-6,8). Olvastam, hogy ha lassú a mérés, akkor kalibrálni kell, ezt is megtettem, de semmi változás, egyáltalán nem úgy működik a dolog, ahogy videóban láttam: belemerítve a folyadékba másodperceken belül kidobja az eredményt, ami nem mászik el. Érdekes módon a kalibrálófolyadékoknál, illetve a tárolófolyadéknál nincs ez, azonnal "ráugrik" a valós érték közvetlen környezetére, és max fél percen belül beáll. Szóval nagyon kíváncsi lennék, én csinálok valamit nagyon rosszul, vagy ez normális jelenség, csak nem kéne ennyit hagyni mérni, hanem azt tekintsem validnak, ahol eltűnik a homokóra?

Tudom ezek jórészt apróságok amúgy, de nagyon jól jönne némi információ ezekről, köszi ha végigolvastad.
 
Én használtam Adwa pH mérőt, gyors volt és megbízható. Leírás szerint a folyadékkal kalibráltuk, utána gond nélkül használtam. Arra kellett csak figyelni, hogy ne száradjon ki a mérőfej.
15-20 percig nálam sosem mért, nem tartott ilyen sokáig. Azt sajnos nem tudom, mi okozhatja ezt nálad.
 
A scape nagyon szépen alakul. A stemeket lassan bátrabban formára nyírhatod, mert így elég kesze-kusza bozontos.
A pinnatifida nem UK mini? Annak nem inkább oldalra kellene futnia, nem pedig felfelé? Szerintem nyessed le azt is, mielőtt a fejedre nő.:sneaky:
 
Én használtam Adwa pH mérőt, gyors volt és megbízható. Leírás szerint a folyadékkal kalibráltuk, utána gond nélkül használtam. Arra kellett csak figyelni, hogy ne száradjon ki a mérőfej.
15-20 percig nálam sosem mért, nem tartott ilyen sokáig. Azt sajnos nem tudom, mi okozhatja ezt nálad.

Hmm, akkor erről mégis írni fogok egy mailt.

A scape nagyon szépen alakul. A stemeket lassan bátrabban formára nyírhatod, mert így elég kesze-kusza bozontos.
A pinnatifida nem UK mini? Annak nem inkább oldalra kellene futnia, nem pedig felfelé? Szerintem nyessed le azt is, mielőtt a fejedre nő.:sneaky:

A stemek nyírását honlap fogom megejteni, majd dobok fel képet. Igen, ez UK, amennyire én tapasztalom nem sokkal jobban terjeszkedik oldalra, mint a "sima", de lehet csak nem elég erős neki a fény. De amúgy értem a célzást is :D Ha gondolod, szerintem a héten tudok belőle adni, most már akadnak kicsit nagyobbacska új hajtások is.
 
Dehogy, nem erre céloztam.
Amúgy néztem Araki akváriumát, ami az eredeti, aminek alapján a GA WS-on készült a másik, hát azokon sem lefelé hömpölyög.:rolleyes:
De az is igaz, azét ezeknek a szára nem lesz annyira erős és vastag, mint a normál verziójé, hogy motoros fűkasza kell a metszéséhez.
 
Arra rájöttél, mi okozhatta a repdéseket a difin? Vagy csak érzéssel belenyúlsz a dolgokba és mindenből a gyári selejtet fogod ki?
 
Back
Oldal tetejére