• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Dark lonely forest

keszalvo

Bölcs Ent
Üdv !
Mint már írtam a a blue carbon naplóban annak az akváriumnak vége lesz hamarosan.
Majdnem pontosan egy évig volt jelen de mivel a nagy akváriumra több időt és figyelmet fordítottam erre már kevesebb maradt.
Így maradt két verzió vagy elbontom és nem lesz garnélás,vagy készítek egy olyan garnélás akváriumot ami átmegy a megfelelőségi indexen amit iránta támasztok.
Mint kitaláltátok maradt a második terv.Így előkerestem a két legjobb formájú fát még a Yakushima berendezésből és elkezdtem beáztatni Őket kb 3 héttel ezelőtt.
Végül is minden adott hogy elkezdjem csak idő kell hozzá ami feltehetőleg a két ünnep közt meg is lesz !
A technikai adatok :
Akvárium : sima 4 es üveg 25 x 25 x 32 20 liter
Szűrés : Tetra Ex 600 plus üveg ki és befolyó
Világítás : itt történt egy UPDATE mert a meglévő Haqos lámpát egy Aquael Leddy Smart 6 watt led váltja majd,remélhetőleg jól teljesít.
Co2 : egyenlőre a nélkül indul de ugye van egy citromsavas rendszer amit be tudok állítani ha szükséges.
Az elképzelés az egy letisztult de még is igényes kis erdő részlet,dekorhomokkal és nem igényes növényekkel amik lassan nőnek.
A lakók valószínűleg maradnak a carbonok de nagyon le kell Őket szelektálnom hogy csak is a szebb színek menjenek majd tovább.Halakat továbbra sem tervezek.
Egyenlőre ennyit ha lesz épkézláb összeállítás megosztom majd.;)

dsc07108-jpg.26452.jpg
 
Utoljára módosított:
Üdv !
Mint már írtam a a blue carbon naplóban annak az akváriumnak vége lesz hamarosan.
Majdnem pontosan egy évig volt jelen de mivel a nagy akváriumra több időt és figyelmet fordítottam erre már kevesebb maradt.
Így maradt két verzió vagy elbontom és nem lesz garnélás,vagy készítek egy olyan garnélás akváriumot ami átmegy a megfelelőségi indexen amit iránta támasztok.
Mint kitaláltátok maradt a második terv.Így előkerestem a két legjobb formájú fát még a Yakushima berendezésből és elkezdtem beáztatni Őket kb 3 héttel ezelőtt.
Végül is minden adott hogy elkezdjem csak idő kell hozzá ami feltehetőleg a két ünnep közt meg is lesz !
A technikai adatok :
Akvárium : sima 4 es üveg 25 x 25 x 32 20 liter
Szűrés : Tetra Ex 600 plus üveg ki és befolyó
Világítás : itt történt egy UPDATE mert a meglévő Haqos lámpát egy Aquael Leddy Smart 6 watt led váltja majd,remélhetőleg jól teljesít.
Co2 : egyenlőre a nélkül indul de ugye van egy citromsavas rendszer amit be tudok állítani ha szükséges.
Az elképzelés az egy letisztult de még is igényes kis erdő részlet,dekorhomokkal és nem igényes növényekkel amik lassan nőnek.
A lakók valószínűleg maradnak a carbonok de nagyon le kell Őket szelektálnom hogy csak is a szebb színek menjenek majd tovább.Halakat továbbra sem tervezek.
Egyenlőre ennyit ha lesz épkézláb összeállítás megosztom majd.;)
Kíváncsian varjuk a "
igényes kis erdő részlet,dekorhomokkal és nem igényes növényekkel"....Aztán a végén bedurvulsz!;)
 
Viktor, Viktor, még be sem rendezted, és máris csimbókokban lóg az alga körbe-körbe!:p:p:p
Ha én blue carbon lennék, ezt jól telepakolnám porontyokkal.;) Csak úgy bosszúból:LOL:
Mókát félre, szép lett és pár hét múlva már a növények is hozzáadják a magukét(y)
 
Üdv.
Már valószínüleg írtam hogy mennyire jó is egy nano akvárium amit el lehet engedni nem kell fogni a kezét és még is mikor rá esik a tekíntetem megelégedéssel nyugtázom hogy tettszik amit látok.[emoji4] Nincsen alga,egy héten egyszer van tápozás 2-2 ml micro macro.Co2 csak a lustaságomnak köszönhetően nem üzemelődöttmég be,de nem érzem hiányát.

c349245f0c744513886422d4d2b71ad8.jpg
 
Üdv.
Már valószínüleg írtam hogy mennyire jó is egy nano akvárium amit el lehet engedni nem kell fogni a kezét és még is mikor rá esik a tekíntetem megelégedéssel nyugtázom hogy tettszik amit látok.[emoji4] Nincsen alga,egy héten egyszer van tápozás 2-2 ml micro macro.Co2 csak a lustaságomnak köszönhetően nem üzemelődöttmég be,de nem érzem hiányát.

c349245f0c744513886422d4d2b71ad8.jpg
Egy ilyen paraméterekkel bíró akváriumot én is megálmodtam már a gyerekszobában :)
 
Üdv.
A nagy akvárium naplójában már említést tettem a vékony gyökerekről amivel majd finomítgatom a látványt.
Egy már a garnálásban van [emoji6]
A garnélák nagy örömére.

25dbd3296d2847d7a7eb8b93aa5d1218.jpg
Jó jó, de nem fognak ezek a gyökerek berohadni? Még csak most gyűjtötted be őket. Kéreg is ratja, ki sem száradt.
Amúgy tetszik.
 
Jó jó, de nem fognak ezek a gyökerek berohadni? Még csak most gyűjtötted be őket. Kéreg is ratja, ki sem száradt.
Amúgy tetszik.
Aokigahara,Yakushima szerencsére egész jó példák a tartósságra.Kiszáradni nem is fognak mivel ezek a vízpart mellől vannak és a gyökérzetük eddig is vízben volt.
 
Back
Oldal tetejére