• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Dark and Hopeful

Köszönöm kérdésed @Ádám_

Megvagyogat. Kicsit visszatért a fonálalga probléma mert nem tudok megfelelően "porszívózni". Pedig ennél az akvánál ezt mindig nagyon be kellett tartanom. De ezt egyszerűen nem tudom most kivitelezni. Mohanyírást nem mertem megtenni. Mindenhol moha lesz, ha ezt fél kézzel próbálom.
Sajnos sok a melóm és most nem tudtam elmerülni benne. Örülök ha napi 2 percet ránézek és kiszedek valamit ami nem tetszik. Ebből kifolyólag két napig nem volt co, mert nem vettem észre, hogy kifingott a palack. Ez még adott egy jó pofont az alga témának. De túlzottan nem aggódok mert a növények nőnek. Majd rendbe rakom. Szerencsére előrelátó voltam és legutóbb mikor palackot cseréltem, mindkettőt kicseréltem. Most bajban lettem volna.
Kitartást ehhez az időszakhoz :confused:
Esetleg ha valamilyen takarékos üzemmódba váltanál, (rövidebb ideig világítani, vékonyabb tápozás) hogy kevesebb legyen a karbantartás?
Vagy ez csak jobban felborítaná a rendszert? 🤔
 
Köszönöm kérdésed @Ádám_

Megvagyogat. Kicsit visszatért a fonálalga probléma mert nem tudok megfelelően "porszívózni". Pedig ennél az akvánál ezt mindig nagyon be kellett tartanom. De ezt egyszerűen nem tudom most kivitelezni. Mohanyírást nem mertem megtenni. Mindenhol moha lesz, ha ezt fél kézzel próbálom.
Sajnos sok a melóm és most nem tudtam elmerülni benne. Örülök ha napi 2 percet ránézek és kiszedek valamit ami nem tetszik. Ebből kifolyólag két napig nem volt co, mert nem vettem észre, hogy kifingott a palack. Ez még adott egy jó pofont az alga témának. De túlzottan nem aggódok mert a növények nőnek. Majd rendbe rakom. Szerencsére előrelátó voltam és legutóbb mikor palackot cseréltem, mindkettőt kicseréltem. Most bajban lettem volna.
GA-ban már lehet kapni eden501-et. Mohanyíráshoz szuper.
 
Kitartást ehhez az időszakhoz :confused:
Esetleg ha valamilyen takarékos üzemmódba váltanál, (rövidebb ideig világítani, vékonyabb tápozás) hogy kevesebb legyen a karbantartás?
Vagy ez csak jobban felborítaná a rendszert? 🤔
Kicsit egy hete visszavettem a tápon. De az nem segített. Nem izgulok olyan túlságosan ezen az alga problémán, szerintem ezt még vissza tudom szorítani.
GA-ban már lehet kapni eden501-et. Mohanyíráshoz szuper.
Van egy Eheim Classic szűrőm erre a célra, csak a nyírás és elszívás is kétkezes művelet. De majd lehet kérek egy kis családi segítséget, bár az egy veszélyes gondolat :D
 
Kicsit egy hete visszavettem a tápon. De az nem segített. Nem izgulok olyan túlságosan ezen az alga problémán, szerintem ezt még vissza tudom szorítani.

Van egy Eheim Classic szűrőm erre a célra, csak a nyírás és elszívás is kétkezes művelet. De majd lehet kérek egy kis családi segítséget, bár az egy veszélyes gondolat :D
Én is egy kis kínai olcsó szűrővel oldottam eddig meg, de ez minőségbeli ugrás felfelé. Kipróbáltuk az irodában és baromi jó.
 
Sziasztok,

Tegnap este volt egy nagy vízcsere. Sajnos nem tudok kifogástalanul takarítani így viszonylag erősen jelen van a fonálalga. Elsősorban annak tudható be, hogy a vákumozást nem tudom megfelelően kivitelezni. Emellett viszont lehet felfedeztem egy másik problémát ami pedig a szűrőben rejlik. Egy OASE Biomaster 350 Thermo pörög ezen az akván, és tegnap úgy vettem észre, hogy jelentősen visszaesett a teljesítménye. Nem tudom minek betudni mivel heti rendszerességgel van tisztítva az előszűrő és kb másfél hónapja volt kimosva kisikálva a szűrő többi része is. Nincs ötletem az okra viszont gyanítom, hogy ez is erősen hat az erősebb algaképződésre.

Tegnap már úgy láttam, hogy a mohát igencsak meg kell nyírni, de mivel nem tudom elszívni nyírás közben, csak halogattam eddig. Tegnap vízcsere előtt belenyírtam, de ez nem volt egy jó ötlet mert ahogy gondoltam a levágott kis szálak mindenfele elindultak (No surprise 😅 ). Szóval gyorsan fel is adtam. Leengedtem a vizet és ekkor láttam meg egy lehetőséget mivel ilyenkor a szálakszépen össztapadnak. Beraktam egy konyhai törlőt és elkezdtem nyírni, szuper gyorsan és maradék szálak nékül sikerült megnyírni a mohát. Természetesen nem lehet precízen szobrászkodni így de határozottan jobb mintha hagytam volna. Szóval ez is megvolt.
 
Időközben realizáltam, hogy a szűrő probléma az nem olyan dolog amire kéne még egyet aludni. Szóval szétkaptam és meg is volt a bűnös. Eszméletlen módon koszos volt a perlon vatta. Úgy tűnik ezt havonta meg kell csinálni és nem lehet el linkeskedni. Most magához is tért a szűrő és a co2 beoldás is helyre ált. Úgy sejtem, hogy az algásodás fokozódása teljesen ehhez köthető. Szóval mindenki szorgosan tisztogassa a szűrőjét mert az alga nagy eséllyel ebből és a talaj koszolódásából ered.
 
Kicsit egy hete visszavettem a tápon. De az nem segített. Nem izgulok olyan túlságosan ezen az alga problémán, szerintem ezt még vissza tudom szorítani.

Van egy Eheim Classic szűrőm erre a célra, csak a nyírás és elszívás is kétkezes művelet. De majd lehet kérek egy kis családi segítséget, bár az egy veszélyes gondolat :D
Nyominger jelentkezik, vétel. :D
A nyomó ágat egy egyszerű enyvező csipesszel könnyedén az akvárium szélére tudod applikálni, de egy mosógép kifolyó U-csővezetője is kiváló.
1617648479497.png 1617648152129.png
Annyi, hogy egy beszívó kosarat tegyél, rá, hogy a visszafolyó víz ne csináljon krátert az aljzatba. :)
1617648216140.png
Mondanom sem kell, hogy itt is célszerű egy billenőkapcsolót szerelni a vezetékre, és ha kell, meghosszabbítani. ;)
 
Nyominger jelentkezik, vétel. :D
A nyomó ágat egy egyszerű enyvező csipesszel könnyedén az akvárium szélére tudod applikálni, de egy mosógép kifolyó U-csővezetője is kiváló.
View attachment 104210 View attachment 104208
Annyi, hogy egy beszívó kosarat tegyél, rá, hogy a visszafolyó víz ne csináljon krátert az aljzatba. :)
View attachment 104209
Mondanom sem kell, hogy itt is célszerű egy billenőkapcsolót szerelni a vezetékre, és ha kell, meghosszabbítani. ;)
Én ezt egy üveg szívóval szoktam megoldani. Meg kell hagynom, hogy ez határozottan kevésbé törékeny megoldás. Az ok amúgy az, hogy nem tudom ezzel a módszerrel megcsinálni mert egyik kéz nyírás kéne legyen, másik pedig a "porszívós". De csak egy van 😅
 
Én ezt egy üveg szívóval szoktam megoldani. Meg kell hagynom, hogy ez határozottan kevésbé törékeny megoldás. Az ok amúgy az, hogy nem tudom ezzel a módszerrel megcsinálni mert egyik kéz nyírás kéne legyen, másik pedig a "porszívós". De csak egy van 😅
Néhány hónapig én abban a cipőben járok, úgyhogy megértem.
De ne add fel. Agyalj. Nézz szét otthon, hogy mit tudsz befogni. Anno én is így álltam neki.
Ami még hasznos, és kíméli a kezedet, ha egy hajgumit vetsz be arra, hogy a szívóágat a csuklódhoz rögzíted.
1617649681299.png
 
Nekem még "eléggé gatya" állapotában is nagyon tetszik. Bármikor elfogadnám. :)
Én még ha éjjel kettőkor rámcsöngetnének, akkor is. :) :)
😅 Köszönöm nektek!
Ha valakinek kutya kötelessége, hogy kritikus szemmel nézzen rá az én vagyok. Muszáj lenne neki tip top állapotban lennie ahhoz, hogy egy jó versenyfotó legyen a végére. 😋
 
😅 Köszönöm nektek!
Ha valakinek kutya kötelessége, hogy kritikus szemmel nézzen rá az én vagyok. Muszáj lenne neki tip top állapotban lennie ahhoz, hogy egy jó versenyfotó legyen a végére. 😋
Kritikus szemeim vannak, és már úgyis belejöttem a szképek "megköpködésébe", úgyhogy tudod, hol és hogyan érsz el. :)
 
Sziasztok,

Sajnos az alga ellen folytatott küzdelem nincsen nyerésen továbbra sem.
Ma úgy döntöttem, hogy megnyírom a sztemeket a háttérben drasztikusan. Végül úgy lett, hogy teljesen tövig kiszedtem az egészet és a friss, dús hajtásokat egy alapos porszívózas után visszaültettem. Nem vagyok biztos benne, hogy ez volt életem döntése, de van egy olyan érzésem, hogy jót fog tenni egy kis megújulás a növényeknek.

Kicsit elkeseredetten várom most, hogy mi lesz. Ez a mocsok fonál alga már kikerget a világból.

IMG_20210413_211016.jpg
 
Sziasztok,

Sajnos az alga ellen folytatott küzdelem nincsen nyerésen továbbra sem.
Ma úgy döntöttem, hogy megnyírom a sztemeket a háttérben drasztikusan. Végül úgy lett, hogy teljesen tövig kiszedtem az egészet és a friss, dús hajtásokat egy alapos porszívózas után visszaültettem. Nem vagyok biztos benne, hogy ez volt életem döntése, de van egy olyan érzésem, hogy jót fog tenni egy kis megújulás a növényeknek.

Kicsit elkeseredetten várom most, hogy mi lesz. Ez a mocsok fonál alga már kikerget a világból.

View attachment 104641
Tudod, számomra mi a legszebb ebben a képben? Az, hogy mindkét kezedet tudod használni fotózáshoz. :love: Kitartás, és remélem nem is olyan sokára az akváriumban is gond nélkül fogsz ügyködni.
További zökkenőmentes felépülést kívánok, Norbi. :)
 
Tudod, számomra mi a legszebb ebben a képben? Az, hogy mindkét kezedet tudod használni fotózáshoz. :love: Kitartás, és remélem nem is olyan sokára az akváriumban is gond nélkül fogsz ügyködni.
További zökkenőmentes felépülést kívánok, Norbi. :)
Igen, már amúgy aktiváltam a kezemet néhány feladatra. Ma már automatikusan az ollóért nyúltam vele és levágtam vele egy sztemet. Csak a hirtelennfájdalom emlékeTetett, hogy ennek még nincs itt az ideje. 😅 Holnap megyek a dokihoz utoljára, utána mar mehet a gyógytorna 😎
 
Back
Oldal tetejére