• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Dark and Hopeful

Azt hiszem jó néhányunk nevében mondhatom ez nagyon hasznos hsz-ra sikeredett!
Örülök, hogyha segít valakinek. Egyébként nekem is jó néha egy ilyen kérdés mert legalább tudatosítanom kell, hogy mit miért is csinálok. Bevallom, sokszor érzésből csinálok dolgokat, pedig többször kéne leülnöm és pontosan átgondolni mit, hogyan csinálok.

Néha van olyan amúgy, hogy egy nyírás előtt leülök egy sörrel és egy alkoholos filccel az akva elé és mást nem csinálok fél órán át mint átgondolom, hogy mi zavar. És miután sok apróság van mindeközben karikázgatok a frontüvegen. Szóval mikor a nyírást csinálom, megtudom nézni mi hiányzik még.
 
Néha van olyan amúgy, hogy leülök egy alkoholos filccel az akva elé és mást nem csinálok fél órán át mint átgondolom, hogy mi zavar, és karikázgatok a frontüvegen.

Bakker nekem kisfiam szokott ülni az akva előtt és azt csinálja hogy beveszi a kezét a szájába, majd a jó kis nyálas ujjaival mutogat a frontüvegen majd ezt újra és újra ismételgeti amíg ott nem hagy egy tucat pamacsot. 😅
Legközelebbbb jobban szemügyre veszem, hátha csak ötleteket akar adni. :unsure:
Remélem nem volt nagyon OFF 😀
 
Nem tudhatod, hogy egy született akvascaper-e ameddig ezt le nem ellenőrzöd legközelebb. Volt már nekem is olyan, hogy néhány italka után hasonló nyomokat hagyva mutogattam az akváriumra. Ott azt szerettem volna a világ tudtára adni, hogy "ha nem rúgtam volna be ennyire, most a vízcserét kéne csinálnom" 😅
 
Sziasztok,

Fél éve már, hogy lekapcsoltam a pici dennerle kockámat. Nem volt a lakás szépe viszont nagyon kiváncsi voltam mi történik egy amúgy stabil akvával szűrés, vízcsere, fény és táp nélkül.
Ma elbontottam, de lenyűgözött amit találtam.

Háromféle mohám volt, karácsony, Riccardia és Fissidens. Az utóbbi a kettő közül eltűnt, megette a karácsony moha. De az töretlenül fejlődött.

Ebbe az akvába rengetegszer dobtam bele leveleket és különféle maradványokat. Legnagyobb meglepetésemre a moha alatt olyanokat találtam, hogy wow. Teljesen egészségesre fejlőfött anubiasokat, buce velvet leafet és microsorum trident-et. Esküszöm szebbek voltak mint amik gáz alatt fejlődtek.

IMG_20210313_111455.jpg

Legmeglepőbb számomra az volt, hogy nem volt büdös ahz egész. Semmi szaga nem volt, pedig volt bőven bomlástermék.

Egyébként az ötlet, hogy megnézem mi lesz onnan jött, hogy volt egy álmom amiben elhanyagoltam az akváriumot és mikor évekkel később ránéztem egy teljesen új élővilág volt benne. Részben így is lett.

Viszont, most hogy üres lett úgy éreztem kell bele valami. Beletelepítettem egy kis dekorhomokkal egy kis terráriumi élővilágot.

IMG_20210313_162812.jpg
 
A növények nagyon sok meglepetéssel tudnak szolgálni.
Van két nevelőmedencém: egyik lávazúzalékos, a másik csupasz fenekű. No ott is lehet találni érdekességeket.

Tetszik ez a terra dolog. De hogy a mékűbe tudtad beemelni a teli cilindert?
 
A növények nagyon sok meglepetéssel tudnak szolgálni.
Van két nevelőmedencém: egyik lávazúzalékos, a másik csupasz fenekű. No ott is lehet találni érdekességeket.

Tetszik ez a terra dolog. De hogy a mékűbe tudtad beemelni a teli cilindert?
Ez is csupasz fenekű volt, lehet, hogy ez is segít, hogy ne durranjon be a víz.

Ma reggel még beledobtam egy tillandsiát is. Fél kézzel bontottam és tisztítottam az akvát. A beemelés már a könnyű része volt. 😊

Szerencsére a bal kezem is ügyesedik napról napra. 💪
 
Hallóka,

Sajnos, vagy nem sajnos, de ma kénytelen voltam nyírni egyet. Mit mondjak, nem volt egy élmény sőt határozottan nehéz volt egy kézzel kivitelezni. De szimplán voltak dolgok amiket nem tudtam hagyni, hogy tovább nőjenek.

Szóval neki estem és megtettem, 3 óra volt a művelet ebben a formában, de legalább megoldottam. Nem lett tökéletes a nyírás, mert volt ahova nem forgott a kezem, de állagmegőrzésre jó lesz. Egyébként úgy nyírtam most, hogy leeresztettem a vízszintet kb oda ahol majd a végső fotónál lesz, hogy legyen időm megfigyelni jó lesz e ez majd így. Sokat nyírtam e vagy keveset, stb.

Egy csodálatos fotót is lőttem amiben megtekinthettek egy képkockát a háttérben zajló sorozatból is. Sajnos a feltöltésnél már nem volt energiám megálni egy fotóra, hogy azzal a vízszinttel fotózzak ami lesz, szóval teljesen feltöltött fotó ez.

IMG_20210317_204756_edit_20371399374495.jpg
 
Hallóka,

Sajnos, vagy nem sajnos, de ma kénytelen voltam nyírni egyet. Mit mondjak, nem volt egy élmény sőt határozottan nehéz volt egy kézzel kivitelezni. De szimplán voltak dolgok amiket nem tudtam hagyni, hogy tovább nőjenek.

Szóval neki estem és megtettem, 3 óra volt a művelet ebben a formában, de legalább megoldottam. Nem lett tökéletes a nyírás, mert volt ahova nem forgott a kezem, de állagmegőrzésre jó lesz. Egyébként úgy nyírtam most, hogy leeresztettem a vízszintet kb oda ahol majd a végső fotónál lesz, hogy legyen időm megfigyelni jó lesz e ez majd így. Sokat nyírtam e vagy keveset, stb.

Egy csodálatos fotót is lőttem amiben megtekinthettek egy képkockát a háttérben zajló sorozatból is. Sajnos a feltöltésnél már nem volt energiám megálni egy fotóra, hogy azzal a vízszinttel fotózzak ami lesz, szóval teljesen feltöltött fotó ez.

View attachment 103370
Ballal nyiszáltál? Ha igen, akkor hozzám is jöhetsz, mert nem vagyok olyan faxa kétbalkezes. :p
Határozottan tetszik, hogy előkerültek a kövek. Ne hagyd annyira ránőni a növényeket, hogy a sziklák jól láthatóak maradjanak.
 
Imádom azokat az akváriumokat amikben annyi apró részlet van hogy nem tudom hova nézzek. Egyet muszáj kiemelnem, egyszerűen nem tudok elmenni mellette szó nélkül.
Ezek az "indák"... Ilyen kell nekem is.
Köszönöm a jó szavakat, örülök, hogy így látod. 🙏
Igen a HC-t tudatosan próbálom így nyírni. Ez így balkézzel nagyon nehéz volt és volt olyan inda amit ügyetlenségből le is nyisszantottam 😅 De igyekszem, majd felgyógyulásomkor még dolgozni a részleteken. Szerintem sok mindent lehet még ezzel csinálni, hogy letisztultabb legyen a sztori, viszont még részletgazdagabb legyen.
Azt jól látom, hogy a fólia mögött is van egy faág? 😂
Szerintem az a dózispumpa csöve! 😅
Nem, az valóban csak egy cső. Az az ATO csöve. De egyébként @Bálint Nagy raktam már oda ágat is próbából, de csak megnézésre. Mert amúgy tökre adja magát. Arra is gondoltam, ha épytek oda valami kis struktúrát és kapna még hátulról egy ki extra fényt akkor szép sziluettje lenne a dolognak. Egyetlen gondom van a dologgal, hogy túl nagy a homályosság kontrasztja, emiatt nem hihető. Talán úgy működhetne, ha sikerülne egy viszonylag erős homályosságot elérni a háttérben a fotóval. Meglátjuk, érdekes lenne ha szépen megtudnám oldani.
 
Köszönöm a jó szavakat, örülök, hogy így látod. 🙏
Igen a HC-t tudatosan próbálom így nyírni. Ez így balkézzel nagyon nehéz volt és volt olyan inda amit ügyetlenségből le is nyisszantottam 😅 De igyekszem, majd felgyógyulásomkor még dolgozni a részleteken. Szerintem sok mindent lehet még ezzel csinálni, hogy letisztultabb legyen a sztori, viszont még részletgazdagabb legyen.


Nem, az valóban csak egy cső. Az az ATO csöve. De egyébként @Bálint Nagy raktam már oda ágat is próbából, de csak megnézésre. Mert amúgy tökre adja magát. Arra is gondoltam, ha épytek oda valami kis struktúrát és kapna még hátulról egy ki extra fényt akkor szép sziluettje lenne a dolognak. Egyetlen gondom van a dologgal, hogy túl nagy a homályosság kontrasztja, emiatt nem hihető. Talán úgy működhetne, ha sikerülne egy viszonylag erős homályosságot elérni a háttérben a fotóval. Meglátjuk, érdekes lenne ha szépen megtudnám oldani.
Gondolatolvasó vagy! ;)
 
Köszönöm kérdésed @Ádám_

Megvagyogat. Kicsit visszatért a fonálalga probléma mert nem tudok megfelelően "porszívózni". Pedig ennél az akvánál ezt mindig nagyon be kellett tartanom. De ezt egyszerűen nem tudom most kivitelezni. Mohanyírást nem mertem megtenni. Mindenhol moha lesz, ha ezt fél kézzel próbálom.
Sajnos sok a melóm és most nem tudtam elmerülni benne. Örülök ha napi 2 percet ránézek és kiszedek valamit ami nem tetszik. Ebből kifolyólag két napig nem volt co, mert nem vettem észre, hogy kifingott a palack. Ez még adott egy jó pofont az alga témának. De túlzottan nem aggódok mert a növények nőnek. Majd rendbe rakom. Szerencsére előrelátó voltam és legutóbb mikor palackot cseréltem, mindkettőt kicseréltem. Most bajban lettem volna.
 
Back
Oldal tetejére