• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Dark and Hopeful

Ilyen ez a popszakma, de hidd el, előbb utóbb meglesz a látszatja, illetve, addig is, amíg a talj el nem szipkázta, a növényeknek is jutott valami.
Naja, reméljük, hogy jutott nekik is valami. Holnap már váltok is a GA porra, mert ez a seachem foszfát ilyen mennyiségben kicsit drága. Kiváncsi vagyok mennyi ideig zabbantja majd a talaj a foszfátot... 🤔

Neked mi a tapasztalatod, mennyi idő szokott lenni mire telitődik?
 
Naja, reméljük, hogy jutott nekik is valami. Holnap már váltok is a GA porra, mert ez a seachem foszfát ilyen mennyiségben kicsit drága. Kiváncsi vagyok mennyi ideig zabbantja majd a talaj a foszfátot... 🤔

Neked mi a tapasztalatod, mennyi idő szokott lenni mire telitődik?

Ha jól emlékszem, a Moriában ami 150l, és nincs dugig talajjal, legalább 1 hét volt, mire nem ment le másnapra közel 0-ra a foszfát.
 
@evavigh Igazad lehet, kb egy hete tolom bele az extra foszfátot és ma láttam először azt, hogy nem lett teljes mértékben felzabálva a tegnapi adag.

Mai értékek:

Po4= 0.6 ppm
No3= 15 ppm (Ennek örülök, hogy a Nitrát elég stabil)
Fe= 0.2 ppm

A nagy show, hogy végre elértem arra a vas szintre amit szerettem volna elérni. Szóval most szeretném itt tartani. Nem tudom még biztosra, hogy hogyan tegyem ezt, de gondolkozom. Első gondolatom, hogy most megnézem mennyire gyorsan fogy ez el. Lehetséges az is, hogy a megoldás annyi lesz, hogy vízcserék után kell csak egy kis extra micro-t adni és jó is vagyok a következőig. Van egy olyan érzésem, hogy ez lesz a megoldás miután nem igazán van vas zabáló növényem a háttérben lévő stemeket leszámítva.
 
Sziasztok,

Hétvégén távol voltam, de mint minden vasárnap egy kis karbantartással zártam a hetet.

Bekevertem egy kis foszfátot porból ami remek kis anyagnak látszik.

Mai méréseim a kövit dobták:

No3= 15 ppm
Po4= 1.1 ppm naponta utána kell mennem 3ml foszfáttal ami a saját mix
Fe= 0.2 ppm

A vasnál úgy látom szerda óta sikerült belőnöm ezt a stabil 0.2 ppm-et.
Vízcsere után locsoltam 6ml micro-t és naponta adok hozzá 3ml-t ez úgy tűnik stabilan tartotta most vasárnapig. Kiváncsi vagyok ugyan ez lesz e várható szerdáig.

Alga ügyben eghyébként nincs változás. Mindig van ez a fonalas zöld alga. De mintha változott volna. Eddig egyértelműen fonál algám volt, most mintha vékonyabb, törékenyebb dolog nőne. Viszonylag könnyen leszedhető fogkefével.

Itt egy fotó vízcsere előttről:
IMG_20210124_180517.jpg

És vízcsere után:
IMG_20210124_221252.jpg
Elnézést a rossz minőségért.

Egyébként ma még volt egy nagy szűrőtakarítás is, hátha az is segít az algaharcban.

Minden szépet!
 
Sziasztok,

Hétvégén távol voltam, de mint minden vasárnap egy kis karbantartással zártam a hetet.

Bekevertem egy kis foszfátot porból ami remek kis anyagnak látszik.

Mai méréseim a kövit dobták:

No3= 15 ppm
Po4= 1.1 ppm naponta utána kell mennem 3ml foszfáttal ami a saját mix
Fe= 0.2 ppm

A vasnál úgy látom szerda óta sikerült belőnöm ezt a stabil 0.2 ppm-et.
Vízcsere után locsoltam 6ml micro-t és naponta adok hozzá 3ml-t ez úgy tűnik stabilan tartotta most vasárnapig. Kiváncsi vagyok ugyan ez lesz e várható szerdáig.

Alga ügyben eghyébként nincs változás. Mindig van ez a fonalas zöld alga. De mintha változott volna. Eddig egyértelműen fonál algám volt, most mintha vékonyabb, törékenyebb dolog nőne. Viszonylag könnyen leszedhető fogkefével.

Itt egy fotó vízcsere előttről:
View attachment 100842

És vízcsere után:
View attachment 100843
Elnézést a rossz minőségért.

Egyébként ma még volt egy nagy szűrőtakarítás is, hátha az is segít az algaharcban.

Minden szépet!
Örülök, hogy sikerül a tápozás-tuning. Remélem, hogy a szűrőpuci mellett a tápozás is segít abban, hogy a növények kapják a finomságot és az alga éhkoppon maradjon.
Persze még egy ideig a mechanikai eltávolítással számolj, de után már csak egy finom sört kell pattintanod. :)
 
Örülök, hogy sikerül a tápozás-tuning. Remélem, hogy a szűrőpuci mellett a tápozás is segít abban, hogy a növények kapják a finomságot és az alga éhkoppon maradjon.
Persze még egy ideig a mechanikai eltávolítással számolj, de után már csak egy finom sört kell pattintanod. :)
Igen az algatakarítás még a menün lesz az biztos. Eléggé idegesítő. Most úgy látom, hogy a növények is jól érzik magukat és végre a tápanyag szintek is nagyjából rendben vannak. Nem merek a kedvenc megoldásomhoz nyúlni most (Black-out) mert félek egy kicsit, hogy csak rosszat tennék vele.
 
Sziasztok,

Röviden, sajnos az alga mai napig bombáz pedig minden szépen nő és minden tápanyag mostmár helyre állt. Eléggé meguntam, mert mióta elindult kűzdök.

View attachment 101358

Lehet, hogy bontani fogom mert így nem. Tudom kihozni belőle amit szerettem volna.
Kár lenne érte. Nagyon jó scape lett. 😍
Nekem jelenleg az egyik kedvencem.
Világításon visszaveszel nem segít?
 
Én semmiképp sem szedném szét. Mondjuk kezdeném azzal, hogy leszívnám szinte teljesen a homokot. Ha jól látom van benne egy kis cyano. Átmosnám fehérítővel, aztán sokszor vízzel, hogy nem maradjon benne semmi sem ami káros lehet. A tápozáson én is változtatnék, pont úgy ahogy @loci1234 írta: nitrátot 5 ppm-re, de a foszfátot és csökkenteni kellene és akkor megszünne minden alga (elvileg). Én is pont ezt csinálom és úgy nézem csökken az alga.
 
Nem tudom mi a terv még vele. Első ránézésre növénymasszát már valószínűleg nem fogsz növeszteni benne. Ez a vadas állapot egy jó fotóval már most is elég jó alapot ad egy szép természetes layouthoz.
És ha már nem annyira cél a gyors fejlődés megnézném hogyan tudom fékezni. Pl. 1 óra mínusz a fényből vagy picit kevesebb táp. Nézném a növényeket, hogy nagyon ne fakuljanak. Lehet ez is elég.
Sajnos a bal frontra picit kevesebb fény jut a felépítmény miatt, ez van ha a lámpa nem fedi teljesen az akvárium alapját, de ez még nem feltétlen baj.

Makett és a makettel meló van :) Szerintem se dobd el. Egy jó szerepléshez kevés plusz is elég. Emlékszem a korai állapotokra és sikerült kizárni a mesterséges dolgokat 👍
 
Sziasztok,

Röviden, sajnos az alga mai napig bombáz pedig minden szépen nő és minden tápanyag mostmár helyre állt. Eléggé meguntam, mert mióta elindult kűzdök.

View attachment 101358

Lehet, hogy bontani fogom mert így nem. Tudom kihozni belőle amit szerettem volna.
Helyes!
Épp a tegnapi vidiben búcsúzott Balázs azzal, hogy merjünk szétszedni, átalakítani, változtatni, mert mindig lehet jobbat csinálni belőle!👍
 
Sziasztok,

Sajnos nem volt időm ránézni a rövid de annál több hirtelenséggel írott bejegyzésem után a fórumra. Ez a sok reakció pedig abszolút meglepett és mit mondhatnék egy kis energiát is adott, hogy ennyien gondoljátok úgy, hogy nem kéne még ezt temetni. Ez a bejegyzésem egyébként éppen egy vízcsere után született és nagyon felhúzott az, hogy a munkálatok nagy része azzal telt, hogy még mindig az algával küzdök. Tegnap este leültem az akva elé egy sörrel és nézegettem. Arra jutottam, hogy még egy két dolgot tehetnék ahhoz, hogy legalább mint emlék legyen egy fotóm és annyit mindenképpen megérne.

De ez a sok pozitív üzenet most újra fellelkesített, szóval köszönöm mindenkinek aki írt @Szabolcs91 @star67 @Jopet @viktorlantos @loci1234 @eMZé @mmccannon
Feltöltöttetek! Úgy tűnik ez a fórum még a pszichológust is képes távoltartani 😅

Többen is írtátok, hogy csökkentsem a tápanyagot. Viszont az értékek amiket írtatok azok már EI ajánlás alatti értékek. Vagy én értelmezem ezt rosszul? Mi az oka amiért azt gondoljátok, hogy a tápanyag csökkentéssel sikerrel járhatok? Teljesen nyitott vagyok az ajánlásotokra, csak szeretném megérteni, hogy miért és milyen változásra kell számítanom.

@eMZé A homok leszívása egy tök jó tanács ez meg is fogom tenni. Igen egy kicsi cyano valóban van a frontüvegnél, de szoktam kúrálni excel befecskendezéssel. Lehetséges egyébként, hogy az alga problámához az is hozzá ad, hogy még egyszer se szívtam le a homokot. Kipróbálom!

@viktorlantos Köszi a gondolatokat, szerintem sem lesz már nagyobb a növénytömeg. Ezt leginkább a layout milyensége gátolja, de ebből is sikerült tanulni ezt azt. Egyébként apró változtatásokra még van ötletem amivel talán egy kicsit még helyretudom pofozni ezt az egészet növény szempontból.

Egyébként, ha bontódik se lesz vége a karrieremnek. Építeném a következőt. Most éppen matekolok, hogy mi hogy legyen majd, mert lehetséges, hogy költözünk. Ha így lesz, ugyan választanom kell mert valószínűleg csak egy akvának lesz hely, de az lehet egy 120P lesz. Ha már csak egy lehet :unsure:

Köszi mégegyszer a sok pozitív gondolatot.
 
A fotó csalóka egyébként. A jobb homokos ösvény így olyan mintha felfelé menne. És lehet nem is lenne rossz :)
Most, hogy így mondod valóban eléggé királyul nézne úgy ki. De itt amúgy megtrükköz a látványban az is, hogy a kő vilégos része az ami miatt úgy tűnik, mintha meredeken menne még fel a homok. Megnézem, hogy szemből rálehetne e még emelni erre a hatásra.
 
Többen is írtátok, hogy csökkentsem a tápanyagot. Viszont az értékek amiket írtatok azok már EI ajánlás alatti értékek. Vagy én értelmezem ezt rosszul? Mi az oka amiért azt gondoljátok, hogy a tápanyag csökkentéssel sikerrel járhatok? Teljesen nyitott vagyok az ajánlásotokra, csak szeretném megérteni, hogy miért és milyen változásra kell számítanom.
Az alábbi bejegyzéstől kezde lefelé haladva olvasd el az összes bejegyzést:
@eMZé A homok leszívása egy tök jó tanács ez meg is fogom tenni. Igen egy kicsi cyano valóban van a frontüvegnél, de szoktam kúrálni excel befecskendezéssel. Lehetséges egyébként, hogy az alga problámához az is hozzá ad, hogy még egyszer se szívtam le a homokot. Kipróbálom!
A homokban semmi mozgás sincs az aktív talajokkal ellentétben. Viszont magábba szippant minden trutyit és az ott elkezd csúnyán bomlani. Ennek egyenes ági közetkezménye az alga.
 
Back
Oldal tetejére