• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Dark and Hopeful

A fotózás részéhez nem tudok hozzászólni, de hátul van egy részlet, ami (számomra) nagyon zavaró:
1) Nem tudom eldönteni, hogy valóban "átjáró" van a kő alatt, vagy csupán a dekorhomokból került rá egy kevés, de azt mindenképp korrigálnám. Jobban mutatna, ha nem törné meg a hegy szürkesége. - piros négyszög
2) Nagyon zavaró a kő élén megmutatkozó, szinte tökéletes derékszög. Azt vagy növénnyel, vagy a követ másképp elhelyezve vizuálisan likvidálni kell. - sárga vonalak
3) Mivel az a kő úgy van elhelyezve, hogy az ösvény elejre akár egy 1612849350614.png táblát is ki lehetne helyezni, a nagyok mögé tolnám. Feltéve, hogy van elég hely. - bordó íves vonal és nyíl
Test.jpg
 
Utoljára módosított:
A fotózás részéhez nem tudok hozzászólni, de hátul van egy részlet, ami (számomra) nagyon zavaró:
1) Nem tudom eldönteni, hogy valóban "átjáró" van a kő alatt, vagy csupán a dekorhomokból került rá egy kevés, de azt mindenképp korrigálnám. Jobban mutatna, ha nem törné meg a hegy szürkesége. - piros négyszög
2) Nagyon zavaró a kő élén megmutatkozó, szinte tökéletes derékszög. Azt vagy növénnyel, vagy a követ másképp elhelyezve vizuálisan likvidálni kell. - sárga vonalak
3) Mivel az a kő úgy van elhelyezve, hogy az ösvény elejre akár egy View attachment 101699 táblát is ki lehetne helyezni, a nagyok mögé tolnám. Feltéve, hogy van elég hely. - bordó íves vonal és nyíl
Köszi az észrevételt @mmccannon Szerencsére minden mobilis ott hátul. Ha megnézed szint minden fotómon más ott az elrendezés. Mindig variálom azt. Még nem véglegesítettem. De a jelen felállásban abszolút egyetértek a megfigyeléseiddel. Ami határozottan nem jó, hogy View attachment 101699 érzete van a dolognak. Ezt az érzetet mindenképpen meg kell szüntetnem.
 
Ma megvolt a hétközbeni karbantartás. Van egy kis ecsetalgám itt ott amit megégettem egy kicsit carboval. Ezt még párszor megteszem és szépen leaplikálom őket. Megcsipkedtem ezt azt és kipipáltam egy két pontot a korábbi észrevételeim közül.
  • Bal oldalt zavaróan nagy a lyuk a hardcape és az üveg között. Ez megoldott lesz szerintem, ha kicsit kifésülöm majd a trident-et. Ha nem, megoldom máshogy.
    Szó szerint kifésültem, szerette és segített is azon az oldalon egy kicsit. A sok vízcserétől összetöppedt a trident és beszorult.

  • Jobb oldalon a HC felett lévő kissé algás kő és az onnan felfelé tartő fák nekem kicsit gyengék a képben. Lehetséges, hogy ezt még meg kéne küldeni egy kis HC-val, hogy méginkább erősítsem a HC-k fókuszpontba mutató ritmusát. Mit gondoltok?
    Ez most meg is történt. Most nem szép, de majd benövi rendesen.

  • Azt a mohát a "fákon" rendbe kéne már raknom, mert nagyon gyászosan néz ki. Mintha valami sáskaraj ment volna végig a tájon.
    😅
    Erről nem is tudom merjek e beszélni. Annyira béna vagyok, hogy elképesztő... Sikerült megint úgy megcsinálni, hogy a végén felcsesztem magamat és kirángattam szinte mindent. Egy valamit kimerek jelenteni, a fissin és a riccardián kívül nem szeretek semmi más mohát. Hogy a fenébe lehet ezeket szépen gondozni? Most azon gondolkozom, hogy szépen újratelepítsem-e, vagy valami alternatív gyorsannövő megoldást találjak – nem tudom. Alapvetően jó volt ott a moha, de én nem bírom kezelni. Minden tiszteletem azoknak, akik bírnak vele. Így most borzalmasan fest a középső farengeteg...

  • A fókusz pontnál levő útba belógó Marsilea Hirsuta túl nagy már. Félúton hátrafele. Ezt szintem visszacsipkedem kicsit.
    Ezeket kigazoltam most.
Egy telefonos fotó a pusztításról.

IMG_20210210_205546.jpg
 
Nagyon szépen tisztulgat! Örülök, hogy foglalkozol vele, nagyon szeretem ezt az akvát.
Két dolog jutott eszembe ahogy közelről nézegettem az akvát, csap spekulálok;
Ezzel az egyenes csonkkal tervezel valamit? Nem kifejezetten zavaró, csak érdeklődök.
Mindkét oldalon gyönyörű anubias fal van, és gondoltam, hogy milyen patentul nézne ki egy még apróbb levelű anubias a sárga kör helyén. Persze, lehet hogy ezzel elvennénk az értékes árnyékos területet onnan. Szintén csak 1 ötlet.
wrgergetr.jpg
PS.: Szerintem a jobb hátsó kavics amit most odahelyeztél kicsit természetellenes hatást kelt ahogy kiugrik a nagyból alatta, de nincs különösebben nagy jelentősége ezen a szinten már. :)
 
@loci1234 Jó észrevételek. A levágott végű fátol nem félek mert az nem lesz a végső fotón benne a képben. A vízszint miatt. Egyébként a moha volt hivatott azt eltakarni, de most, hogy kb kigazoltam az egész mohát nem tudom mi legyen azzal az egész csoporttal. Kitalálom.
Az anubiast illetően még tervezek tenni bele kisebb levelű példányokat például leghátulra anubias mini coin-t. Már csak be kéne szereznem. Lehet amúgy oda is teszek majd belőle. Hogy az árnyékban valami kis részlet feltűnjön.
 
Bár nem értek hozzá, de belekontárkodok kicsit én is.
Engem ami zavar és szerintem minimálisan a természetesség rovására megy, az a pici ágak találkozása. Pirossal jelöltem ahol az ágak a versenyfotó nézetből nézve pont összeérnek. Vagy egyáltalán ne érjenek össze (elég pár mm is), vagy ahogy zölddel jelöltem lógjanak túl egymáson.
InkedIMG_20210210_205546_LI.jpg
 
Akkor hozzáteszek egy másik szemüveget. 😬
Részben hozzátesz, de keveslem, mert csak jobboldalt van. A természetben a nap körbejár az égen, így mindenhol van moha a sziklákon és fákon. Ezt egy fix lámpával nem lehet imitálni, épp ezért szerintem nem teljesen élethű.

Mivel tudom, hogy Te versenyzel, a fogkefe mellé teszem le a voksomat.
Jaj sziácska, dehogy jár körbe, legjobb esetben is csak félkörbe... ergó, sok a benapozatlan rész.
 
Ne menjünk bele túl mélyen a csillagászatba, de a "körbejár" egy teljesen valid terminus technicus, @Kovács Géza .
Ilyen megjegyzésekkel ne OFFoljuk szét @xman naplóját, mert nem tartozik a témához.
A lényeg, az volt a megjegyzésemben, hogy "sok a benapozatlan rész", ami a témához kapcsolódó megjegyzés volt részemről, és semmi köze a csillagászathoz, sima mindennapos megfigyelés.
 
A lényeg, az volt a megjegyzésemben, hogy "sok a benapozatlan rész", ami a témához kapcsolódó megjegyzés volt részemről, és semmi köze a csillagászathoz, sima mindennapos megfigyelés.
Pedig már vettem elő a csillagászati kézikönyvemet a "viszályok" elsimítására. Még azért fejlődnöm kell alga növesztésben, hogy tökéletesen tudjam imitálni a napos részeket 😋

Egyébként ha már nap meg moha, valalyik nap a reggeli sprézés után az élő mohámra sütött a nap. Szegénynek megperzselte a kis végeit a nyitott "terkóban"😪
 
Hellóka, hellóka!

Tegnap, a szokásos vízcsere közben teljesen nekiestem a weeping moháim maradványainak végleges felszámolához. Kíméletlen voltam, és a maradék pillantragasztó eltávollításáig meg sem álltam.
Aztán egy nagy levegőt vettem és újratelepítettem mohával. A kötözés nem volt opció mivel minden rögzítve volt így a legkisebb pusztítást a jó öreg gél pillanatragasztó segítségével értem el.
A héten a GA-ban jártam és csalódás ért, nem volt weeping moha. De nem csak az nem, semmilyen moha nem volt. És akkor jött Viki a megmentő aki előhalászott nekem egy gyönyörű pamacs karácsonymohát.

Ő települt tegnap be. Nézzük meg mi lesz belőle. Megígértem magamnak, hogy most időben nyírom őket, hogy ne legyen kaotikus a helyzet. Szerintem a kari moha is jó lesz ide, de nem szeretném kihasználni az oldalirányba növekvő képességeit mert röviden tervezem tartani.

Moist még a pillanatragasztó fehérsége túlzottan is látható, reméljük ez hamarosan változni fog.

IMG_20210215_194617.jpg
 
Cukik az urok.:love:
Mindenki a brigikre hajt, pedig ezek is nagyon mutatósak csapatban.
Érdekes, hogy én se nyúltam volna hozzájuk magamtól. De remek halak. Egyrészt méretük ellenére eléggé toleránsak. Remekül úsznak csapatban, határozottan élmény őket fotózni. És néhány szebb példánynak eszméletlen szép színe van. Ami a twinstar alatt még inkább kijön. Nekem nagyon tetszenek.
 
Bár amúgy én is inkább Brigi párti vagyok, mint Béla, de meg kell hagyni hogy az Urok tényleg ideális akvakertész halak.
Kicsik, szépek, bátrak, és szépen együtt mozognak. :)
Nekem ilyen emlékeim vannak róluk:
Elég ramaty felvétel, de ugyanez egy szép akváriumban, egy jó kamera előtt... ;)
 
Hellóka, hellóka!

Tegnap, a szokásos vízcsere közben teljesen nekiestem a weeping moháim maradványainak végleges felszámolához. Kíméletlen voltam, és a maradék pillantragasztó eltávollításáig meg sem álltam.
Aztán egy nagy levegőt vettem és újratelepítettem mohával. A kötözés nem volt opció mivel minden rögzítve volt így a legkisebb pusztítást a jó öreg gél pillanatragasztó segítségével értem el.
A héten a GA-ban jártam és csalódás ért, nem volt weeping moha. De nem csak az nem, semmilyen moha nem volt. És akkor jött Viki a megmentő aki előhalászott nekem egy gyönyörű pamacs karácsonymohát.

Ő települt tegnap be. Nézzük meg mi lesz belőle. Megígértem magamnak, hogy most időben nyírom őket, hogy ne legyen kaotikus a helyzet. Szerintem a kari moha is jó lesz ide, de nem szeretném kihasználni az oldalirányba növekvő képességeit mert röviden tervezem tartani.

Moist még a pillanatragasztó fehérsége túlzottan is látható, reméljük ez hamarosan változni fog.

View attachment 102071
Sima kari, vagy a mini változatot kaptad?
Egy biztos, gyakran kell majd forgatnod az ollót, mert szélsebesen hozza oldalirányban a hajtásokat.
De drukkolok. 🤟
 
Elég ramaty felvétel, de ugyanez egy szép akváriumban, egy jó kamera előtt... ;)
@Jopet Valóban zseniális a zeneválasztás. Szépen együtt úsznak nálad a komák. Nálam azért nem mindig mozognak ilyen szépen együtt, mert nem bírják az áramlást :p De etetéskor és karbantartáskor nyugiban egyből összerakják magukat.
 
Sima kari, vagy a mini változatot kaptad?
Egy biztos, gyakran kell majd forgatnod az ollót, mert szélsebesen hozza oldalirányban a hajtásokat.
Szerintem a normál méretű amit kaptam. Nekem most határozottan előny lenne, ha gyorsan nőne. Mert nem egy stabil scape ez sajnos. Szóval jó lenne, ha fotót minél hamarabb elérném és aztán bonthatnám. ☺️
 
Szerintem a normál méretű amit kaptam. Nekem most határozottan előny lenne, ha gyorsan nőne. Mert nem egy stabil scape ez sajnos. Szóval jó lenne, ha fotót minél hamarabb elérném és aztán bonthatnám. ☺️
A mini egy sprinter, de ha normált kaptál, akkor most ez van. Pláne, hogy már odaragasztottad.
Azért szorítok, hogy sikerüljön egy jó fotóig eljutnod. 🤞
Azután "Kérem a következőt!" :D
 
Back
Oldal tetejére