• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Danio margaritatus - Galaxy razbóra, Gyöngy dánió, Celestichthys margaritatus

megeszik a szárazat is minden gond nélkül.
ez nálam egy mix: sera vipan, panzi szárított tubi, algatabletta és panzi növendéktápot mozsárban porrá török, és megy egy gyógyszeres üvegbe. ebből kapnak. érdekes, ezt a port könnyebben megtalálják, tovább is lebeg a vízben mint a fagyasztott cuccok.
 
Szégyen :( de én csak gyári szárazzal etetek(tetra pro colour). Nagy baj nem lehet mert leikráztak.Szépen nőnek már van köztük 7mm-es is. Nekik sera micron-t adok.
 
Szégyen :( de én csak gyári szárazzal etetek(tetra pro colour). Nagy baj nem lehet mert leikráztak.Szépen nőnek már van köztük 7mm-es is. Nekik sera micron-t adok.
Nem gondolom, hogy szégyen. A lehetőségek nyilván jelentősen meghatározzák a szokásokat. Tapasztaljuk, h Mo-on meglehetősen beszűkült ez a piac, csekély azon üzletek száma, ahol élő kaját lehetne venni... És nem CSAK tubifexet! (Egyáltalán az üzletek száma is csekély.) Ez jónéhány évvel ezelőtt még nem így volt... Na, de ez messzire vezet, és nem tartozik ide.
Szóval azt adjuk, amit lehet, amit megengedhetünk magunknak (meg a növényeknek, halaknak) amit be tudunk szerezni, és mindezek mellett, amit legjobb meggyőződésünk diktál.
Érdekel, hogy akik tartják, mit adnak nekik enni, milyen körülményeket biztosítanak, és ebben a halak hogy érzik magukat, mit produkálnak. Feldolgozom a szerzett információt, aztán majd nyilván csinálok valamit, amiről azt gondolom, hogy jó ;)
 
Én védelmembe venném őket. Nálam galaxy és kéksávosok mellett is állandóan van garnéla szaporulat (nem is kevés), sőt bébi halak is felcseperednek mellettük, és mostanában hosszasan vizslatom a gyilkos hajlamukat, de egyiknél sem vettem észre, hogy molesztálnák vagy hobbi szinten gyilkolnák a garnikat.
Sőt, a nagyobb nőstény amanoktól kifejezetten félnek!
Úgy látom, hogy megoszlanak a tapasztalatok: egyeseknél a garnélákat észre sem veszik a rasborák, máshol igenis nagy kedvvel vacsorálják őket: CDPs Eating Cherry Red Shrimp? The Celestial Pearl Danio Forum • View topic - CDPs Eating Cherry Red Shrimp?
Szóval, mint mindenben, van ez így is, úgy is...:)
 
Sziasztok
Itt van pár fotó a kicsikről szépen fejlődnek, meg tudtam számolni 13-an vannak.Csak egy nyeszlet van de lehet ő később kelt ki az ikrából:).A képen középen van.
DSCF0091-crop.JPG
DSCF0081.JPG
 
Gratulálok, sok sikert hozzájuk.
Tapasztalatom szerint nem nagyon szokott elhullás lenni, szóval jó eséllyel mind nagyra fog felcseperedni.(y)
A nevelőben egy marék jávai vagy karácsony mohának nagyon örülnének, abban szívesen megpihennek, ha elfárad a kis uszonyuk!

Csilla
 
13, na ugye, szerencsés szám ;)


Csak nem nyugodtam, garnikat keresve szét szedtem a szűrőt újra.Garnélát csak egyet találtam de találtam még három kis galaxit. A létszám most már 16. :)Ezek is nyeszlettek de fel hízlalom őket.:D
 
Csak nem nyugodtam, garnikat keresve szét szedtem a szűrőt újra.Garnélát csak egyet találtam de találtam még három kis galaxit. A létszám most már 16. :)Ezek is nyeszlettek de fel hízlalom őket.:D
:) Ha ez így megy, érdemes holnap is megnézni azt a szűrőt, mennyi újabb galaxy lett benne ;)
 
A kis Anubias-os, garnélás akváriumban felfedeztem egy kis Galaxy-t. Talán pár hete került bele, amikor a nagyobb akváriumból leszívtam egy kis aljzatot, ami a vödör alján marad, amit beleöntöttem. Néha növénydarabok is átkerülnek. Nem tudom mit evett, de kb. 7-8mm volt, amikor felfedeztem pár napja. Azóta én is porrá zúzott Tetramin-t és algatabletta port szórok a vízbe. A szűrőben nem találtam halakat. Lehet a nagy akvában vannak még a növények között.
 
7-8mm-es az szerintem kb. 10-napos körül lehet.Én is a tegnapi mulm szippantással sikeresen kiszedtem a nanobol egy újabb kicsit.Most már azt csinálom,hogy a leszívott vödröt átnézem alaposan.Nekem a 16 hal olyan mint az orgona síp.Valószínűleg nem egyidőben születtek.
 
Utoljára módosított:
Én is kb. két hétre tippeltem, mert kb. akkor öntöttem ki a vizet. Épp én is azt fogom tenni, az előbb leszívott vízzel. Átnézem alaposan, mielőtt kiöntöm. :)
 
Sziasztok
Csilla kérésére egy kis helyzet jelentés. Nőnek a halacsok pontosan nem tudom menyi van de egy biztos, sok.Le is fotóztam őket de nem egyszerű kb.50 fotóból ennyi lett használható.
DSCF0101.JPG
DSCF0097.JPG
DSCF0101.JPG
 
Sziasztok! Április óta vagyok boldog tulajdonosa 7 db. galaxy-nak:)Nagyon megszerettem őket, jópofa kis halacsok. 12 amanda lazaccal és megszámlálhatatlan cseresznye garnélával osztoznak a "hasziendán":)(75l) Látszólag minden halam kicsattan az egészségtől, gyönyörű színük van az amandáknak is, de szinte egyik napról a másikra az egyik hím galaxy-m farokúszója kifakult...Kicsit megijedtem mi lehet a baja:( Látszatra egyébként minden rendben van, eszik rendesen és úszkál a többi halacskával boldogan.De azért idegesít a dolog.Ebben kérnék segítséget, hogy találkoztatok -e már ilyen esettel? Mi lehet a baj?
 
Sziasztok! Április óta vagyok boldog tulajdonosa 7 db. galaxy-nak:)Nagyon megszerettem őket, jópofa kis halacsok. 12 amanda lazaccal és megszámlálhatatlan cseresznye garnélával osztoznak a "hasziendán":)(75l) Látszólag minden halam kicsattan az egészségtől, gyönyörű színük van az amandáknak is, de szinte egyik napról a másikra az egyik hím galaxy-m farokúszója kifakult...Kicsit megijedtem mi lehet a baja:( Látszatra egyébként minden rendben van, eszik rendesen és úszkál a többi halacskával boldogan.De azért idegesít a dolog.Ebben kérnék segítséget, hogy találkoztatok -e már ilyen esettel? Mi lehet a baj?

Szia!

Hangulatváltozás is okozhatja, bár az inkább az egész halat érinti, de ettől függetlenül nem hiszem, hogy komolyabb dolog lenne ennél. Nekem olyan volt, hogy az egyiknek megcsipkedték a farokúszóját, de szépen visszanőtt az is.
 
Köszi a képeket!
Annyira édesek! Tényleg olyanok, mint az orgonasípok! Van itt minden korosztályból.
A példád remélem, újabb lökést ad másoknak is ezeknek a halaknak a tartásához, mert a tenyésztésük
sem ördöngösség.:)
További sok sikert!
 
Szia!

Hangulatváltozás is okozhatja, bár az inkább az egész halat érinti, de ettől függetlenül nem hiszem, hogy komolyabb dolog lenne ennél. Nekem olyan volt, hogy az egyiknek megcsipkedték a farokúszóját, de szépen visszanőtt az is.

Helló! Köszi megnyugtattál:)
De a legnagyobb "bódottá" az volna, ha még sokasodnának is:)
 
Első lépésnek a szűrő beszívó ágára rakj valami szűrővédőt, mert én is a szűrőben találtam meg az első egyedeket :)
 
Első lépésnek a szűrő beszívó ágára rakj valami szűrővédőt, mert én is a szűrőben találtam meg az első egyedeket :)

Megtörtént:) Vannak garnélák is:) Miattuk is kell:) De sajna még nem szaporodtak...Pedig nagyon örülnék már neki:)
 
Sziasztok! Szeretnék indítani egy 112 literes akváriumot Galaxyknak. Jelenleg más fajt nem is tervezek bele, esetleg pár garnélát. Mennyire viselkednek csapathalként, van szerintetek minimum mennyiség amit érdemes telepíteni? Én 6-8 darabra gondoltam.
 
Back
Oldal tetejére