• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Danio margaritatus - Galaxy razbóra, Gyöngy dánió, Celestichthys margaritatus

Arizona

Tapasztalt kertész
daniomargaritatus4.jpg


■Tudományos név : Danio margaritatus
■Szinonímák: Celestichthys margaritatus, Microrasbora sp. galaxy
■Magyar név: Galaxy razbóra, Gyöngy dánió
■Csoport: Pontyfélék
■Származás: Myanmar (Burma)
■Testhossz: 2-3 cm
■Természetes élőhely: Nagyon kis területen Hopong közelében az Inle tó keleti részén.
■Viselkedés: Békés csapathal, hasonló méretű halakkal, vagy külön akváriumban tartsuk.
■Táplálkozás: Mindenevő
■Szaporítás: Elég könnyű, de még ritka
■Medence: Minimum 30 literes
■Halnépesség: 30 literre 6-8 hal
■Dekoráció: Növényekkel sűrűn beültetett akvárium.
■Hőmérséklet: 24-26 °C
■pH: 5,7-7,5
■Keménység: 8-12NK°
daniomargaritatus.jpg


Megjegyzés: Ezt a halat csak 2006-ban fedezték fel, de máris nagyon népszerű az akvaristák körében, köszönhetően gyönyörű színezetének és apró termetének. Tudományos neve már többször megváltozott, felfedezésekor Microrasbora sp. Galaxy-nak, később, 2007-ben további tanulmányozás után Celestichthys margaritatus-nak, majd végül 2008-ban DNS teszteknek köszönhetően Danio margaritatus-nak nevezték el, ami remélhetőleg már a végleges neve. A hímek színezete sokkal élénkebb: testük alapszíne világoskék, míg a nőstényeké fakóbb, kékes-zöld, és a hímek úszói is sokkal intenzívebb színűek. Testüket apró világos pöttyök díszítik, hátuk zöld színű, míg a nőstények hasi része sárgás-fehér. Kopoltyúfedőjük átlátszó. A hímek úszóin (kivétel a mellúszó) két párhuzamos fekete sáv fut végig, közte pedig élénkpiros színű, ez a minta a farokúszó alsó és felső részén is megtalálható. A nőstényeken ez a színezet keskenyebb. Íváskor a hímek színezete még erősebb lesz. Hasonlóan a többi dánió fajhoz, a tenyészpárt este tegyük ki a növényekkel sűrűn (pl. Jávai moha) teleültetett ivató medencébe. Az ikrákat a növények közé szórják, amelyek száma elérheti a 30-at is. A szülőket célszerű kivenni ezután az akváriumból. 24-25°C-on az ikrák 3-4 nap alatt kelnek ki. A kishalak színezete a 12. héttől kezd hasonlítani a szülőkére. A kishalakat kezdetben nagyon apró száraz eleséggel, később frissen kelt sórákkal etethetjük.

daniomargaritatus2.jpg
 
Rendkívül dekoratív és kedves kis jószágok. Az egyetlen hátrányuk hogy kicsit félősek. Nálam elég ha elmegyek az aki előtt és azonnal szívinfarktust kapnak. Érdekes módon csak a régebbi egyedek, a kicsik már sokkal bátrabbak. Mindenkinek csak ajánlani tudom őket, főleg kicsi akiban mutatnak jól. (nekem egy 30 lityósban úszkálnak) Sajnos beszerzése még mindig elég nehézkes, nekem is nagy szerencsém volt vele.... ;)
 
Most érkezett egy 25-ös csapat, még nagyon félénkek. A neonok mellett is eszméletlenül kicsikék!
Köszi Nelo!!!
 
atti76 said:
Most érkezett egy 25-ös csapat, még nagyon félénkek. A neonok mellett is eszméletlenül kicsikék!
Köszi Nelo!!!

grat a halakhoz, szívesen néznék róluk fényképet :D
 
atti76 said:
Most érkezett egy 25-ös csapat, még nagyon félénkek. A neonok mellett is eszméletlenül kicsikék!
Köszi Nelo!!!

A nanoba nálam 1 hónapba telt míg alkalmazkodtak. A Beckfordi-k mindig kergeték őket. Most már jól érzik magukat és küzdenek a kajáért is ;)
 
Köszi!
Tényleg szép kis siserehad :D .
Most etettem, és láss csodát már kajáltak is. :) Az egyik sziámi pár percig erősen érdeklődött :shock: az egyik elbóklászó után. Már azt hittem, hogy be kell vetnem a hálót, de már ügyet sem vet rájuk.
Fénykép egyelőre nem lesz, mert borítás előtt van az aki. Jelenleg tropicás növényeket akarok kicsit előnevelni (most ültetem épp a parvulát), szaporítani benne. Ha meglesz az új 250-es (talán opti), lehet naplózni is fogok.
 
Én is boldog tulajdonosa vagyok nyolc ilyen kis apróságnak!
Nagyon furi kis halak!!!
Szépek és nagyon tetszenek!
Kicsit szerelmes lettem ebbe a fajtába!
:D
 
Ne is mond nállam is befutók van 4 felesbe de már a fiúk nagyon csalogatják a lányokat a Riccia-ba :D
 
SlyChocolate said:
Sid said:
Ne is mond nállam is befutók van 4 felesbe de már a fiúk nagyon csalogatják a lányokat a Riccia-ba :D
Szaporodhatnak fogságban?
Meddig élhetnek ha jól vannak tartva?

Akár társas akváriumban is szaporodhatnak! Ha van elég búvóhely a kicsiknek, néhány még fel is nőhet.
 
Még csak pár napja vannak nálam. Most fedezik fel az új lakóhelyüket.
Ami nagyon tetszett és fogtam a hasam a nevetéstől:
12 amanda társaságban vannak és elől ment az egyik őt követve utánna úszott a többi és hozzájuk csatlakoztak a galaxyk is.
Így úsztak körbe-körbe az akiban.
Olyan volt a látvány mint amikor a kis kacsák követik az anyukat.
Szépen libasorban úsztak. Ez annyira vicces látvány volt!
:D
 
Sziasztok! Nagyon megtetszettek ezek a kis jószágok. Lehető őket egy huszonegynéhány literes akváriumba együtt tartani törpe szívóharcsával?
 
Hali!
Az lenne a kérdésem,hogy 21 literes akiba 10 RC és 3 amano garnéla mellé hány galaxy fér?(Szűrés elég jól megoldott)Viktornál úgy láttam,hogy nyitott akiban vannak.Erről vélemények?Mennyire szuicid hajlamúak? :mrgreen:
 
Back
Oldal tetejére