• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Danio margaritatus - Galaxy razbóra, Gyöngy dánió, Celestichthys margaritatus

Van valakinek ötlete?:)
Szerintem előbb indítsd el az akit (ha megkapod:sneaky:):D Aztán pakolj be egy csapatot. Szerintem beússzák az egész akit, ahogy eddig láttam másoknál. Ha mégse ráérsz akkor agyalni és ha jól matekolom ez már december. Karácsony körül megint megyek haza;) tudok vinni akármit a GA-ból:). Viszont amúgy az első kérdésed a válasz, vagyis: hasonló méretű halak mehetnek mellé;)
 
Szerintem előbb indítsd el az akit (ha megkapod:sneaky:):D Aztán pakolj be egy csapatot. Szerintem beússzák az egész akit, ahogy eddig láttam másoknál. Ha mégse ráérsz akkor agyalni és ha jól matekolom ez már december. Karácsony körül megint megyek haza;) tudok vinni akármit a GA-ból:). Viszont amúgy az első kérdésed a válasz, vagyis: hasonló méretű halak mehetnek mellé;)
Jogos. Amíg nincs üveg (talaj, fa...) gondolatban kertészkedem. Kissé előre szaladtam.:D
 
Van valakinek ötlete?:)
Én a bolti akváriumban azt figyeltem meg,hogy nem annyira bátrak,ha másféle halak is vannak a medencében..akkor általában lent kummantanak..azért várd meg,hogy a többiek mit mondanak..lehet,hogy ez inkább csak "egyedi" eset!
 
Köszi! Miután feltöltöttem a vidit, megláttam a DIY etetős videót. Ott még csúcsformában volt a parvula. Hosszabb, zöldebb... De már lassacskán javulgat. :)
Lehet nem tetszett a galaxy-knak a nagy seyriu kő és miután lecseréltem red moor fára, megjött a kedvük a szaporodáshoz. :D
Bár mára csak egy egyszerű vízcserét terveztem, ennek ellenére egy kicsit átalakult az akva.
 
Akkor ismét 18+os videó következik:


Most már értem, hogy az elmúlt pár hónapban miért találok minden ok nélkül kimúlt RC-ket. Ráadásul ez a videón egy közepes méretű példány.
A miértjét azért nem értem, mert napjában kétszer kapnak enni, szárazat és fagyit (cyclops, vizibolha egyaránt.)
Főleg a képen látható nőstény az aki rámenős garnélavadász, már többször láttam ahogy túrja az elatine-t a kis RC növendékek után. Persze miután a többiek meglátják mit csinál ők is kérnének a husiból. :D
 
Lehet néha friss husira is vágynak. Nekem is bepróbálkoznak hasonló méretű garnival. Néha látom. Intenzív talajtúrást nem vettem még észre. Bár néha csipegettek valamit az Eleocharis mini közül. :)
 
Miért nem pattan meg?o_O
Ez sajnos már a vadászat vége.. szimplán legelészett a garnéla az Elatine-n.. a nőstény meg hátulról megcsípte, akkor az oldalára fordult rögtön a garnéla. Utána meg ismét támadásba lendült a nőstény dánió. Tehát az első "harapás" már betalálhatott valahol mert onnantól lelassult a garnéla. Tisztára mint az óriás fehér cápák.. egy harapás de az halálos. :D

Egyébként már megvan mi lehetett a gond. Ez egy valószínűleg a szűrő alján nevelkedett egyed volt. A látása konvergált a nullához. Sajnos nálam több ilyen egyed is előfordul mivel ritkán szedem szét a szűrőt.
 
Szia. Komoly kis video. A him meg vedi a garnélát? Szerintem azert lehet mert kapnak elo kajat. Elohozza a vadasz osztont. Mindegy h garnéla vagy vizi bolha.
 
Szia. Komoly kis video. A him meg vedi a garnélát? Szerintem azert lehet mert kapnak elo kajat. Elohozza a vadasz osztont. Mindegy h garnéla vagy vizi bolha.
Először én is azt hittem, hogy védi. Nem is tudtam mire vélni, vagyis lehet inkább saját zsákmánynak tekintette. Aztán ahogy abba hagytam a videózást pár percre rá az összes galaxy nekirontott a garninak, persze nem tépték cafatokra mint valami piráják , de ahhoz elég volt a támadás, hogy végleg eltegyék lábalól.

Voltak ettől kisebb garnélák is szem előtt..tele van velük a nano,de ők kifejezetten ezt a garnélát támadták.

Szerintem valami bandák közötti leszámolásnak lehettem a szemtanúja. :D Mindenesetre okoznak még meglepetést ezek a kishalak.

Ja és ami a legjobb.. elvileg azt a részét támadják a garnélának amit az emberek is előszeretettel fogyasztanak rántva, a nagyobb tesóknál. :D
 
Utoljára módosított:
Nálam sakura garnikkal vannak összezárva ezek a habzószájú ragadozók, de szerintem észre sem veszik őket. Igaz, itt nem kapnak élő kaját.
 
Üdv!

Ti milyen élő/fagyasztott eleséget adtok a galaxyknak? Szeretnék beszerezni első sorban fagyasztott kaját, de nem tudom milyet érdemes adni nekik.
 
Üdv!

Ti milyen élő/fagyasztott eleséget adtok a galaxyknak? Szeretnék beszerezni első sorban fagyasztott kaját, de nem tudom milyet érdemes adni nekik.

A vörös szúnyog lárvát kedvelik.A kisebb cuccokra nem mozdulnak rá.

garnéla vs Galaxy témához annyit,hogy lassan 8hónapos a 98literesem,de alig akad mutatóban benne garnéla.Pedig a kezdetnél kb 30darab rc volt benne,tehát most 1 csilliárdnak kellene lennie.Mini garnikat néha veszek észre sűrűbb részeken,de felnőtt nem lesz belőlük...
 
Back
Oldal tetejére