• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Danio Choprai / Choprae - Izzófényű dánió

Nigro

Alapító
Admin
Apró, 3-4 cm méretű élénk színű gyors mozgású hal. Észak Mianmarban őshonos

Maximális hossz: 4 cm
Színezet: Barna, sárga, zöld, piros
Preferált hőmérséklet: 20-26 fok
pH: 6-7
Keménység: lágy-közepes
Együtt-tarthatóság: jól tartható társas akváriumban. (de gyors mozgása egyes halakat zavarhat)
Élettartam: 1-3 év
Tartás nehézsége: közepes
Tenyésztés: közepesen nehéz

danio-choprae.jpg


Az utóbbi időben egyre nagyobb közkedveltségnek örvend.
Egyéb infó: Danio choprae (Izzófényű dánió) | Nigro Blogja
 
Utoljára módosított:
Nekem van ilyen halam, csak ajánlani tudom mindenkinek. Most 1 db van (eredetileg is csak 2 volt), de a többi dánióval együtt nagyon jól érzi magát. Kb. 3 éve vettem, vagyis már egy kifejlett példány, de 2 cm-nél nem nagyobb. Egyáltalán nem félős hal. Semmi extrát nem igényel, ha jó minőségű kaját kap, akkor szépek lesznek a színei.
Ma voltam a kereskedésbe és most is volt ilyen hal, bár Színpompás dánió néven árulják.

Itt egy kis videó az én halamról:

xY8toQmOHgw

Lefotózni szinte lehetetlen, mert olyan gyorsan úszkál. Bár a videó sem a legjobb, de azért talán látni. :roll:
 
Sziasztok!

Szintén sikerült szert tennem 10 gyönyörű halacskákra a Green Aquából.

Első pár napos tapasztalatom:
-jól esznek (mint a Piráják, rontanak rá bármilyen eleségre)
-kicsi félénkek (bár azt tapasztaltam más halakkal is, hogy ha sok a búvóhely akkor hajlamosak sűrűn felkeresni),
-szeretnek az áramlással szemben úszni (sajnos kiugrani is, az esőztető csöve fölött simán kiugrott egy, a 2,5cm-es résen, azt mindeféleképpen meg kell oldanom hogy ne legyen szabad rész az akvárium tetején),
-nagyon gyorsak (nehéz jó képet készíteni róluk),
-szoros rajban vonulnak (nagyon szép látvány a szinte versenyezve együtt úszó narancsos színű csapat).

Ha sikerül értékelhető képet csinálnom róluk, akkor teszek fel ide!

A.ttila
 
Szia!


Garnélákat bántják-e?


Látni nem láttam hogy vadásztak volna rájuk, de mint minden hal a pici garnélát valószínű megeszik.
A nagyokat nem molesztálták, volt szaporulat dús növényzet mellett.

Kicsit félénk állatok a dániók (ellentétben a kommerszebb Zebra-, Leopád-, Malabár-,stb dániókkal), szeretik a félárnyékos búvóhelyeket.



A.ttila
 
Szia!





Látni nem láttam hogy vadásztak volna rájuk, de mint minden hal a pici garnélát valószínű megeszik.
A nagyokat nem molesztálták, volt szaporulat dús növényzet mellett.

Kicsit félénk állatok a dániók (ellentétben a kommerszebb Zebra-, Leopád-, Malabár-,stb dániókkal), szeretik a félárnyékos búvóhelyeket.



A.ttila
Értem. Köszi az infót.
 
Sziasztok!

A kezdeti 10 fős csapatból már csak egy él, több lakhelyváltást és akvárium átrendezést túl élve.
Ahogy nézem az első bejegyzésem, lassan 3 éve születhetett.
Nagyon strapabíró halacskák.

A.ttila
 
Sziasztok!

A choprae -(mostanában színponpás) dánióról szeretném kérdezni, hogy mennyire para a nyitott akvárium neki? Nigronál olvasom, hogy kicsit ugrálós.
Vajon akkor is kiugrál, ha minden ok és megszokta már az új környezetet? Van esetleg ezzel tapasztalata valakinek, vagy mindenki tetővel tartotta? Csak mert tetőm biztosan nem lesz, de akkor lehet, hogy ilyen halacskám sem. :(

Köszi!
 
Back
Oldal tetejére