• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Cyanobacteria / kék-zöld alga (BGA) - Blue Green Algae

Van valakinek most aktív fertőzése? Kézzel fogható lepedék ami kivehető az akváriumból?
Egy szívességet szeretnék kérni. Tesztelnétek nekem fokhagymára?

Restartolom az akvát elvileg kiírtottam (blackout + H2O2) elképesztően fertőzött volt s egy hét alatt megszűnt. Viszont eljött az új scape ideje és csak tiszta növényeket szeretnék vinni.
Néha egy egy ponton mintha ott lenne, belenyúlok, megszagolom fene se tudja, küldök neki carbót. Biztos ami biztos az átvitt növényeket megdolgoznám.

kitenném egy vödörbe és megküldeném az ismert antibakteriális "fűszerekkel"

- préselt fokhagyma
- teafa olaj
- fahéj
- gyömbér

Ezek könnyen beszerezhetők és nem kell napokig tesztelni. Pohárba betéve + a fokhagyma 3-6 óra múlva látványos változásnak kellene történnie amennyiben tényleg bántja őt.
Valaki tudná tesztelni? Köszönöm.
Nekem akkut van a Füvészkertben, de inkább hypóval lesz kipuceválva az akvárium, semhogy a szobában is főzzek.
 
Van valakinek most aktív fertőzése? Kézzel fogható lepedék ami kivehető az akváriumból?
Egy szívességet szeretnék kérni. Tesztelnétek nekem fokhagymára?

Restartolom az akvát elvileg kiírtottam (blackout + H2O2) elképesztően fertőzött volt s egy hét alatt megszűnt. Viszont eljött az új scape ideje és csak tiszta növényeket szeretnék vinni.
Néha egy egy ponton mintha ott lenne, belenyúlok, megszagolom fene se tudja, küldök neki carbót. Biztos ami biztos az átvitt növényeket megdolgoznám.

kitenném egy vödörbe és megküldeném az ismert antibakteriális "fűszerekkel"

- préselt fokhagyma
- teafa olaj
- fahéj
- gyömbér

Ezek könnyen beszerezhetők és nem kell napokig tesztelni. Pohárba betéve + a fokhagyma 3-6 óra múlva látványos változásnak kellene történnie amennyiben tényleg bántja őt.
Valaki tudná tesztelni? Köszönöm.
Egy tuti mindent amit csak lehet fertőtleníteni, viszont a szűrőanyagokkal is bevihető szerintem. Ami bisztos egy kis dózis antibiotikum vagy valami ami az ír magját is kiirtja így a növények is fertőtlenítve lennének meg minden a szűrőt meg bacival lehet tuningolni. Én már nem bízok "homeopátiás dolgokban"
 
Egy tuti mindent amit csak lehet fertőtleníteni, viszont a szűrőanyagokkal is bevihető szerintem. Ami bisztos egy kis dózis antibiotikum vagy valami ami az ír magját is kiirtja így a növények is fertőtlenítve lennének meg minden a szűrőt meg bacival lehet tuningolni. Én már nem bízok "homeopátiás dolgokban"
A homeopátia kicsit más. Emlékszik a víz, hogy kivel érintkezett. Az egy vallás.

A fokhagyma viszont brutál vírusölő, baktériumölő és gyulladáscsökkentő.

Mikor én gyerek voltam divat volt a 60 grammos C vitamin, miközben megettem egy paradicsomot paprikát ugyanaz benne volt. De nem azt ettük hanem a bogyót. Mekkora emberi hülyeség. Káposztában meg több száz mg van.

Ugyanezen a logikán elindulva azért vannak nagyon hatékony antibiotikumok a természetben. Persze nem biztos, hogy a cianó ellen jó.
 
A homeopátia kicsit más. Emlékszik a víz, hogy kivel érintkezett. Az egy vallás.

A fokhagyma viszont brutál vírusölő, baktériumölő és gyulladáscsökkentő.

Mikor én gyerek voltam divat volt a 60 grammos C vitamin, miközben megettem egy paradicsomot paprikát ugyanaz benne volt. De nem azt ettük hanem a bogyót. Mekkora emberi hülyeség. Káposztában meg több száz mg van.

Ugyanezen a logikán elindulva azért vannak nagyon hatékony antibiotikumok a természetben. Persze nem biztos, hogy a cianó ellen jó.
Jó csak vicc volt. Amúgy ha valami müxik az forradalmi lenne. Én a cianó ellen minden bevethető fegyvert komolyan veszek, kicsi személyes háborúnak is veszem a cianon elleni küzdelmet.
 
Jó csak vicc volt. Amúgy ha valami müxik az forradalmi lenne. Én a cianó ellen minden bevethető fegyvert komolyan veszek, kicsi személyes háborúnak is veszem a cianon elleni küzdelmet.
Hidrogénperoxid nem jött be? Én behordtam a többi akvába is sajnos, mert azonos csővel takarítom őket. De ott az elején elkaptam ahogy a vízen megéreztem az illatát. Ott ki se alakult a h2o2 csírájában elfojtotta.
 
Hidrogénperoxid nem jött be? Én behordtam a többi akvába is sajnos, mert azonos csővel takarítom őket. De ott az elején elkaptam ahogy a vízen megéreztem az illatát. Ott ki se alakult a h2o2 csírájában elfojtotta.
Azt nem mert tartok tőle ha elbaltázok valamit nagy kár lehet.
 
Azt nem mert tartok tőle ha elbaltázok valamit nagy kár lehet.
A jelenlegi kár szerintem nagyobb, mi van az akvába amit annyira féltesz? Nem mondom, hogy alaptalan, de ha megmarad a cianó akkor az ember feladja a hobbit.
Nekem sajnos kinyírt pár süncsigát. 3 csiga mászott a sziklán amire ráfújtam. tőlük 10cm-re, tehát nem az arcukba. 20mp belül lefordultak a szikáról és azóta is ott vannak. De már csak a csigaházak.
 
A jelenlegi kár szerintem nagyobb, mi van az akvába amit annyira féltesz? Nem mondom, hogy alaptalan, de ha megmarad a cianó akkor az ember feladja a hobbit.
Nekem sajnos kinyírt pár süncsigát. 3 csiga mászott a sziklán amire ráfújtam. tőlük 10cm-re, tehát nem az arcukba. 20mp belül lefordultak a szikáról és azóta is ott vannak. De már csak a csigaházak.
Én már a hobbi feladásán gondolkoztam elhiheted elegem volt, 2 restart stb.
 
Én már a hobbi feladásán gondolkoztam elhiheted elegem volt, 2 restart stb.
Akkor meg ne félj tőle. A jelenlegi terv szerint úgyis kukába végzi minden. :D

A cianót kiirtani olyan mint bármilyen más algát. Előbb utóbb visszakerül a vízbe..azaz jelen van mindig. Ha rossz eleve az ökológiád és neki fekszik minden megtelepszik.

Ha rossz az ökológiád, de másnak fekszik akkor más alga szaporodik.

Ha tökéletes akkor nem jön vissza egyik se.

A kerti csapból engedtem vödörbe vizet, áztattam valamit aminek semmi köze az akvához. 1 hónap múlva rengeteg kékalga volt benne. Nyár végén már felismertem a nagy pocsolyákban az utcán. Egy szimpla pocsolyában a szag és a színe összetéveszthetetlen. Ott elég volt 2 hét árnyékban. Mindenhol ott van.
 
Van valakinek most aktív fertőzése? Kézzel fogható lepedék ami kivehető az akváriumból?
Egy szívességet szeretnék kérni. Tesztelnétek nekem fokhagymára?

Restartolom az akvát elvileg kiírtottam (blackout + H2O2) elképesztően fertőzött volt s egy hét alatt megszűnt. Viszont eljött az új scape ideje és csak tiszta növényeket szeretnék vinni.
Néha egy egy ponton mintha ott lenne, belenyúlok, megszagolom fene se tudja, küldök neki carbót. Biztos ami biztos az átvitt növényeket megdolgoznám.

kitenném egy vödörbe és megküldeném az ismert antibakteriális "fűszerekkel"

- préselt fokhagyma
- teafa olaj
- fahéj
- gyömbér

Ezek könnyen beszerezhetők és nem kell napokig tesztelni. Pohárba betéve + a fokhagyma 3-6 óra múlva látványos változásnak kellene történnie amennyiben tényleg bántja őt.
Valaki tudná tesztelni? Köszönöm.

Hello.

Sajnos nálam burjánzik. Csütörtökön járna le a 2. ciklus a (easy-life-bio-exit-blue) , menet közben nehezemre esett, de nem takarítottam le sehonnan.
Van mit tesztelni a vámpír ölővel, este kisérletezek.

Fokhagyma adagolást hogy gondoltad, egy gerezd egészben vagy paszírozva, felhigítva akvárium vízben és úgy kitenni egy külön edénybe, kard ki kard alapon?

üdv
Spagi
 
Hello.

Sajnos nálam burjánzik. Csütörtökön járna le a 2. ciklus a (easy-life-bio-exit-blue) , menet közben nehezemre esett, de nem takarítottam le sehonnan.
Van mit tesztelni a vámpír ölővel, este kisérletezek.

Fokhagyma adagolást hogy gondoltad, egy gerezd egészben vagy paszírozva, felhigítva akvárium vízben és úgy kitenni egy külön edénybe, kard ki kard alapon?

üdv
Spagi
Az EL Bio exit blue nálam nem működött. 2 ciklust csináltam én is, javulni javult, de a kezelés végeztével újra erőre támadt a ciano. A 2 hétre kitolt vízcsere egyéb hatásairól nem is beszélve...
Ami viszont totál felszámolta ezt a mocskot, az a korábban már említett "Ultralife Blue Green Slime Remover". Beszerzése nehéz (nem illegális, csak nem sok helyen kapni, ahonnan szállítanak Mo-ra), de tuti a szer. Hogy mi van benne pontosan senki nem tudja, de működik! Az Amano-knak, a sisak csigáknak, a halaknak és a növények sem lett semmi baja tőle és a szűrő bacik is rendben vannak.
 
Az EL Bio exit blue nálam nem működött. 2 ciklust csináltam én is, javulni javult, de a kezelés végeztével újra erőre támadt a ciano. A 2 hétre kitolt vízcsere egyéb hatásairól nem is beszélve...
Ami viszont totál felszámolta ezt a mocskot, az a korábban már említett "Ultralife Blue Green Slime Remover". Beszerzése nehéz (nem illegális, csak nem sok helyen kapni, ahonnan szállítanak Mo-ra), de tuti a szer. Hogy mi van benne pontosan senki nem tudja, de működik! Az Amano-knak, a sisak csigáknak, a halaknak és a növények sem lett semmi baja tőle és a szűrő bacik is rendben vannak.
Szia!
Egyszer kérdeztem a Cefzil 500mg antibiotikumot próbálta e valaki. Az egyik kollégámnak is felüttötte a fejét ez a mocsok, mondtam a bio exitet ne vegye mert nem jó adtam neki egy szem antibiotikumot, el harmadolta 54 literre. 1/3 felodva vízzel bele az akvába, majd 3 nap múlva megint és hatásos eltűnt. Nagy vízcsere szűrő puceva de látta, hogy a barna szűrőbacik is kifakultak. De a bacikultúra rendbetette az egészet nem lett nagy vész. Tehát ajánlom mindenkinek nem tesz akkora kárt a szűrésben amit ne lehetne bacikúltúrával helyre hozni kb egy, két hét alatt.
 
Sziasztok!
Én múlt hét szombaton egy eléggé fertőzött 72L akváriumot kezeltem Sumamed tablettával. Az egész akváriumba egy 250mg-os tabletta tartalmát oldottam fel majd rányomtam a fertőzott területekre a cuccot miután az alga nagyját kiszívtam az akváriumból. Lehet látni, hogy hat mert nem nőtt vissza és egy kicsit fogyott is a cyano de hamarosan lejár az egy hét. Ilyenkor arra kell számítani, hogy teljesen eltűnik ha működött vagy csak gátolja a baktérium fejlődését a szer?
 
Hello.

Sajnos nálam burjánzik. Csütörtökön járna le a 2. ciklus a (easy-life-bio-exit-blue) , menet közben nehezemre esett, de nem takarítottam le sehonnan.
Van mit tesztelni a vámpír ölővel, este kisérletezek.

Fokhagyma adagolást hogy gondoltad, egy gerezd egészben vagy paszírozva, felhigítva akvárium vízben és úgy kitenni egy külön edénybe, kard ki kard alapon?

üdv
Spagi
Préselve kell a fokhagymát, hogy a nedves maró tartalom kijöjjön belőle. Köszönöm, hogy kipróbálod.
 
Sziasztok!
Én múlt hét szombaton egy eléggé fertőzött 72L akváriumot kezeltem Sumamed tablettával. Az egész akváriumba egy 250mg-os tabletta tartalmát oldottam fel majd rányomtam a fertőzott területekre a cuccot miután az alga nagyját kiszívtam az akváriumból. Lehet látni, hogy hat mert nem nőtt vissza és egy kicsit fogyott is a cyano de hamarosan lejár az egy hét. Ilyenkor arra kell számítani, hogy teljesen eltűnik ha működött vagy csak gátolja a baktérium fejlődését a szer?
Szerintem ha elég dózist kapott akkor eltűnik, ha nem akkor meg lehet ismételni még egyszer. Most egy vízcsere 50% utána mehet megint ha kell de hamár nem kell akkor vízcsere, szűrő puceva és egy adag aktív szén a szűrőbe. Ami még fontos , hogy kb. 10 napig adagolni szűrőbacit vagy szűrőbe valót vagy vízbe adagolóst. Ami jó EL easy start, TF starter,Seachem stability, Jbl filterstart, Prodibio digest, és még regeteg.
 
Sziasztok
Van esetleg valakinek egy két tabletta Sumamed vagy bármilyen más antibiotikum ami jó a cyanora ?
Én is rettenetesen megijedtem fél éve amikor mindent ellepett. Egy A3-as lapot végig tudtam volna teríteni 3mm vastagon a sok kék algával ami az akvámban volt (330) L

1, mindent leszedtem amit tudtam kézzel. Ez kb csak 20%-a az egésznek mert a mohákat mélyen lepte.
2, 4,5 napos balckout (5. nap végén bekapcsoltam 1 órára a fényt) csak 10% maradt meg itt ott foltokban. Ez még elég lett volna hogy újrarobbanjon (b.o. után szűrőtisztítás is kell) Ez után azonnal H2O2 kezelés.
3, Naponta egyszer a szűrőt 1 órára kihúzod. H2O2-t öntesz a kényes helyekre fecskendővel. Ez oxidál és közben öl mindent ami szerves, így a garnélákat és csigákat is megöli 5 cm-es körzetben, tehát azt el kell kergetni. Carbót is beveted kicsit túltolva. Mohákra is muszáj rakni, de ott inkább a H2O2. Ha bebarnul a carbótól hát ez van, nekem jól bírták. Nagyon kicsit barnult be a karácsony moha egy 5 Ft-nyi helyen. A fissi (nem tom hogy kell írni) bírta a carbót. Ezt 1 hétig naponta csináltam. 1 óra várás után szűrő visszadug. Azért kell várni, hogy a szűrőbacikat ne öld ki és mert ha nem mozog a víz koncentráltan ott marad az anyag.

1 hét után már csak akkor adtam amikor felütötte a fejét. Néha a talajban néha eldugva valamelyik növényen. 3 hét után nem kellett már küzdenem gyógyult volt. Nem jött vissza azóta sem.
Tudnod kell persze az okát és előbb azt orvosolni. Ez általában NO3 / PO4 arány megbomlása. Magas PO4 alacsony NO3.

Ha baktériumölő tablettát használsz azzal kinyírod a szűrőbacikat. Tehát nem lesz szűrésed. Onnantól minden rád szakad. Jön az összes alga ami még nem volt.

A takarítócsővel - ami nekem sima slag cső - sikeresen átfertőztem 2 másik akvát, de ott csírájában kiirtottam. A csövet, meg fehérítőbe hagytam egy napig állni, néha megjárattam a merülőbúvárral, majd purigenben egy napig. Nem olyan nagy harc mint amilyennek tűnik, csak nekem újdonság volt.
 
sziasztok, nálam egy hónapja jelent meg a front üvegen , talajon, leveleken elég gyorsan terjeszkedni kezdett a zöldeskék lepel. Kézzel tisztítottam, pucoltam, kapartam, vágtam, átkoztam. Exit blue nem segített. No3/Po4 Redfield arányom nagyon nem volt jó, így nekem plusz foszfátot kellett beletennem. Sajnos alacsonyabban süt a nap már, így délelőtt pár órára erős napot kezd kapni az akva. Elég sok növényt kiszedtem, most jobban tudom végre az aljzatot is tisztítani. Ajánlásra antibiotikum kezelést kezdtem, most vagyok a negyedik napban, minden nap adom neki a jóbacikat Seachem Stability . Világítás, CO2 nálam még be van kapcsolva, lehet teljes sötétséget kéne?
 
Back
Oldal tetejére