• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Cyanobacteria / kék-zöld alga (BGA) - Blue Green Algae

Persze, ertheto ha nem marad meg minden info, csak azert volt furcsa, mert pont a kovetkezo mondatot idezted :)

A hanyszor kerdesre a valasz fugg a fertozott terulettol, meg az akva meretetol is, mennyit tudsz egyszerre kezelni. A leghosszabb nekunk durvan 1 het volt. Vissza-vissza jon mindig ugyanazon a ponton egy kb 5 Ft-os meretu feluleten, olyankor mindig kap az a resz.

Irtad egyik elozo hozzaszolasodban hogy erosen bubizott minden. A talajnal ezzel is vigyazz, mert a h2o2 roncsolja a talajszemcseket, szet fognak porladni. Errol csinaltunk egy szemlelteto videot is.


Erre van gazdasagosabb beszerzesi forras, nem reklamnak szanjuk, de a bolt nevet azert nem irjuk meg, googlizzatok ki, vegyszerbolt jozsef korut. ;)
30%-os peroxidot (is) arulnak, ROval lehet a kivant ertekre higitani.
Huh, a videó magáért beszél. Köszönjük a nép nevében. :D Gondolkodtam, hogy a szűrőt is restartolom majd rescapenél és fehérítő vagy H2O2 be áztatom. Ezek után félő, hogy a mátrix is lebomolhat.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok !
A cyano milyen mélyen eszi be magát a talajba vagy csak a felszínen található? Már jó ideje nincs de félő, hogy a talaj biológiája azóta sem állt helyre rendesen és a növények gyökere sem nő úgy mint rég. Egy kihúzott növényt megszagolva mintha még érezném azt az alga szagot. Vagy a 80+ nitrát szint volt rossz hatással a bacikra? Azóta 10-15ppm Heti 2-3x adok bacit a vízhez Easy startot meg prodibio biodigest. Vagy talaj csere lenne jobb (jbl manado).
A válaszokat köszi.
 
Sziasztok !
A cyano milyen mélyen eszi be magát a talajba vagy csak a felszínen található? Már jó ideje nincs de félő, hogy a talaj biológiája azóta sem állt helyre rendesen és a növények gyökere sem nő úgy mint rég. Egy kihúzott növényt megszagolva mintha még érezném azt az alga szagot. Vagy a 80+ nitrát szint volt rossz hatással a bacikra? Azóta 10-15ppm Heti 2-3x adok bacit a vízhez Easy startot meg prodibio biodigest. Vagy talaj csere lenne jobb (jbl manado).
A válaszokat köszi.
Szerintem túlzás lenne a talajcsere. Hogy helyreálljon idő kell. A heti 2-3x baci elég durván hangzik. Miért gondolod hogy kell? Valószínűleg ártani nem árt, de hacsak nem cserélsz vizet heti 2-3szor, indokolatlannak tűnik.
 
Szerintem túlzás lenne a talajcsere. Hogy helyreálljon idő kell. A heti 2-3x baci elég durván hangzik. Miért gondolod hogy kell? Valószínűleg ártani nem árt, de hacsak nem cserélsz vizet heti 2-3szor, indokolatlannak tűnik.
Szia köszi!
Már kéthete megtörtént a talajcsere vagyis restart atóta minden ok. Talán @eMZé írta, hogy ha egyszer már volt akkor mindíg vissza jön. Ő is így járt a manado talajjal.
 
Sziasztok.
Engedjetek meg, hogy megosszak veletek egy tapasztalatot.
Az egyik wabimban elszaporodott a cyano. Mar sajnalom, hogy nem orokitettem meg mert nagyon latvanyos eredmenyt ertem el. Szoval kb 6 cm vastag amazonia light, vegig az uveg menten lathato kekeszold alga. Szuros szag. Volt itthon Zinnat nevu cefuroxim hatoanyagu antibotikum tablettam. Feloldottam vizbe es centinkent korbefecskendeztem a talajt. Par nap alatt csokkent a cyano. Egy het mulva megismeteltem es par nap mulva sehol sincs.
Szoval akiban azert nem probalnam az elovilag miatt, de wabiban bevalt. A novenyek nem sinylettek meg, az apro evezoslabuak sem, mert tovabbra is latom oket a talajszemcsek kozott. Gondolom a baciknak kell ido mig visszaallnak.
Egynek jo.
Segíítségedet szeretném kérni @Zuzmi . Korábban írtad, hogy Zinnattal kezelted a cyanós wabidat. (A Running up that Hill-ben sajna megjelent.)
Egyet nem írtál, hogy melyiket oldottad fel Zinnat 125 mg-ost, 250 mg-ost, vagy 500 mg-osat?

Az már más kérdés, hogy e-mailben hogy adom be a dokimnak, hogy wabiba (azt sem tudja eszik-e vagy isszák) kell és nem belém. 😰
 
Huha. Asszem 500 mgos volt. @Luigi13 nem emlekeztek? Mintha Nektek adtam volna a maradekot.
Amugy szerintem mindegy, mert ugyis erzesre adja az ember. Felodolottam vizben, hogy feheres lotty legyen belole aztan fecsivel belnyomkodtam a talajba.
 
Huha. Asszem 500 mgos volt. @Luigi13 nem emlekeztek? Mintha Nektek adtam volna a maradekot.
Amugy szerintem mindegy, mert ugyis erzesre adja az ember. Felodolottam vizben, hogy feheres lotty legyen belole aztan fecsivel belnyomkodtam a talajba.
Szűrő bacikat nem nyírta ki? Mert én is eljátszottam vele azóta már mindenre azt hiszem hogy,.................. a nevét ki sem ejtem babonából!:oops:
 
Segíítségedet szeretném kérni @Zuzmi . Korábban írtad, hogy Zinnattal kezelted a cyanós wabidat. (A Running up that Hill-ben sajna megjelent.)
Egyet nem írtál, hogy melyiket oldottad fel Zinnat 125 mg-ost, 250 mg-ost, vagy 500 mg-osat?

Az már más kérdés, hogy e-mailben hogy adom be a dokimnak, hogy wabiba (azt sem tudja eszik-e vagy isszák) kell és nem belém. 😰
Ha nem sikerul, szolj es intezek neked.
 
Huha. Asszem 500 mgos volt. @Luigi13 nem emlekeztek? Mintha Nektek adtam volna a maradekot.
Amugy szerintem mindegy, mert ugyis erzesre adja az ember. Felodolottam vizben, hogy feheres lotty legyen belole aztan fecsivel belnyomkodtam a talajba.
A vicc, hogy nagyon hamar jelent meg, és pl. hátul jó 2,5 centi mélyen beette magát. Azán jobban megnéztem, hát teljesen körbe cyanós lett a hegy. 😭

Ha nem sikerul, szolj es intezek neked.
Ari vagy. 🙂 Ma 3-tól rendel a doki, estefelé tudok referálni.
 
Sziasztok!
Megint elő jött a bestia! Csak azt nem értem, restart volt új talaj az akváriumot kifertőtlenítettem, szűrőt is klóros cuccba ki mostam, új szűrő a anyag stb. A növényeket ki dobtam .Betartom a Redfield arányt 16:1 nitrát, foszfát arányt, csepp tesztel mérem. 42 litert két szűrő szűr összesen 740l/h 4 liter mátrix al. Mondjuk nől minden mit a fene! Csak nem értem mi váltja ki! Magas nyomású co2 is megy, 0.7 w/l a fény 6500k napi 8 óra. Most áltam át RO vízre, igaz ez már az előtt megjelent! Lehet a csapvíz ami okozhatta? A csapvíz 25 gh meg a nitrát is 25 felett, a foszfát meg 0.05 . Lehet ez a kiváltó ok? A csak Ro val csere visszasózva 7 gh ra javíthat ezen?
 
Ja és egy kép!
Hála istennek szép minden de eza dög el mehetne már!
 

Attachments

  • IMG_20201207_192721.jpg
    IMG_20201207_192721.jpg
    250.1 KB · Megtekintések: 22
Már elkeztem adagolni a bio exit blue t. Majd meglássuk!:cry: Nem szeretném ha megint letarolna minden mert akkor abba hagyom!
 
Milyen antibiotikum kell mert már nem görcsök tovább? Egyszer már le nullázott mindent!:mad: Azt tudom , hogy eritromicin de egy konkrét gyógyszer név kéne.
 
Világítás nem lehet gond? Silvania Luxline plus G865 nem akvarisztikai az ugye 6500k. Nem lehet, hogy olyan szín bocsájt ki amit szeret a cyano és ezért jön elő?
 
Milyen antibiotikum kell mert már nem görcsök tovább? Egyszer már le nullázott mindent!:mad: Azt tudom , hogy eritromicin de egy konkrét gyógyszer név kéne.
 
Köszi!
Mennyire pusztítja el az élő flórát a cianon kívűl ? Nagyobb lesz a haszon mint a kár? Hogyan adagoljam, és mennyit?
Próbáltad már ? Úgy gondolom nekem már csak ez segít már mindent kipróbáltam ha vissza olvasod amiket írtam 434 es től.
 
Back
Oldal tetejére