• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Cyanobacteria / kék-zöld alga (BGA) - Blue Green Algae

inkabb a szennyezodes, mulm, kaja maradek, szurotisztitasra koncentralnek mint nitrat hianyra. Nekem is tamad level 10-es verzioba az egyik akvariumomba, szombaton teszek fel kepet. Minden ertek megegyezik a mellette levo akvariumeval, a kulombseg a kettonel, hogy az egyik uj talaj, a masik meg csak ki sem volt oblitve ujrainditas utan es mulmos. A lemodellezes meghozta a vart eredmenyt. A latvany sokkolo. Kep szombaton.
1 hete váltottam külső szűrőre (JBL702) vele párhuzamosan fut egyenlőre a Biopower bio töltettel. Az rendszeresen karban volt tartva. Inkább a mulm és vagy kajamaradék ami pont ott csapódik le 7 hetes az akva, szóval még nagyon friss.
 
Utoljára módosított:
inkabb a szennyezodes, mulm, kaja maradek, szurotisztitasra koncentralnek mint nitrat hianyra. Nekem is tamad level 10-es verzioba az egyik akvariumomba, szombaton teszek fel kepet. Minden ertek megegyezik a mellette levo akvariumeval, a kulombseg a kettonel, hogy az egyik uj talaj, a masik meg csak ki sem volt oblitve ujrainditas utan es mulmos. A lemodellezes meghozta a vart eredmenyt. A latvany sokkolo. Kep szombaton.
Hamarabb sikerult mint szombat, de mivel szombaton van karbantartas, ez addig rosszabb lesz.
Az utolso kepet ha megnezed, az az akvarium, ez mellett van. Szinte ugyan akkora. Ugyan az a talaj, ugyan az a feny, ugyan az a tap, co2. A szures az algasban dupla akkora mint a masikban. A kulombseg hogy ebbe ahogy mondtam mosatlanul bent maradt a talaj.
IMG_20200820_174743.jpgIMG_20200820_174747.jpgIMG_20200820_174749.jpgIMG_20200820_174752.jpgIMG_20200820_174756.jpgIMG_20200820_174809.jpgIMG_20200820_174833.jpg
 
Hamarabb sikerult mint szombat, de mivel szombaton van karbantartas, ez addig rosszabb lesz.
Az utolso kepet ha megnezed, az az akvarium, ez mellett van. Szinte ugyan akkora. Ugyan az a talaj, ugyan az a feny, ugyan az a tap, co2. A szures az algasban dupla akkora mint a masikban. A kulombseg hogy ebbe ahogy mondtam mosatlanul bent maradt a talaj.
View attachment 94968View attachment 94969View attachment 94970View attachment 94971View attachment 94972View attachment 94973View attachment 94974
Az én kockámban a front oldalon van ilyen barna színű retek a talajban. A skimmer hátulról ide tolja a vizet, és vele együtt a retket is gondolom. Valahogy jobban kéne folytatom.
ma kiszívom azt a részt, átmosom a leszívott talajt és úgy rakom vissza. Visszább veszem az etetést is. Köszi a képeket!
 
Semmi extra. Mulmozas, cyano leszivas, es turelem. Ahogy jott, ugy el is megy. Nem nyulok szerekhez, elmulik.
Detto. A türelem 1 évig tartott. Eredmény, növény alig van (elmállott, vagy felzabálta a cíano), aljzat még kevesebb.
Mondjuk az Oryziasok csipegetik, és szép kékeszöld a 💩uk. De már csak 4-en vannak - vérfrissítés előtt vagyunk -szóval nem mondhatom, hogy sokra mentem volna velük.
 
Koszonom meglesz. Az uvegen durva poralga van, lehuzom es megy a bodon csigaknak. Imadjak. A tobbi a szurobe landol.
Nem kiabálom el, lehet én megúsztam annyival hogy körbeporszívóztam az üveg mentén. Kiszívtam és leforráztam az aljzatot, majd visszaraktam. Idáig tünetmentes. Úgy veszem észre, nem terjedt el jobban. Majd kiderül.
 
Koszonom meglesz. Az uvegen durva poralga van, lehuzom es megy a bodon csigaknak. Imadjak. A tobbi a szurobe landol.
Szia !
Én most küzdöttem meg a fenevaddal k.b. fél év volt. rengeteg víz csere, nitrát szint emelése plusz foszfát. Szűrő nagytakarítás. Én a köv módon jártam el
szűrő leállít, cyano leszed mindenhonnan, növényről stb. utánna egy k.b. 9 mm belső átméröjü csővel össze szívni a leszedett cyanot miden honnan. Az easy life Bio exit blue t tolni minden nap, kicsivel többet mint ami rávan írva fény 2 órával vissza venni és baci kultúrával támogatni naponta . Meg kell fordítani a káros (cyano) és a hasznos baktériumok arányát akkor helyre billen az egyen súly. ami még segített, hog áttértem a Easy life filter medium víz kezelőre nagyban javitja a víz paramétereket. Remélem tudtam segíteni. Az első kép ,hogy milyen volt a második, hogy milyen lett.;):)
 

Attachments

  • IMG_20200805_154021.jpg
    IMG_20200805_154021.jpg
    184.3 KB · Megtekintések: 47
  • IMG_20200829_143046.jpg
    IMG_20200829_143046.jpg
    259.4 KB · Megtekintések: 45
Sziasztok,
Én cyanora tippelek, de ez a fekete szín nem stimmel.
Tudtok segíteni, hogy mi lehet?
Még csak 2 hetes az akva, és a kép után kiporszívóztam a cuccot, remélem nem köszön vissza, de más részeken is megjelent többek között az anubias körül.

IMG_20200915_150253.jpg
 
Sziasztok,
Én cyanora tippelek, de ez a fekete szín nem stimmel.
Tudtok segíteni, hogy mi lehet?
Még csak 2 hetes az akva, és a kép után kiporszívóztam a cuccot, remélem nem köszön vissza, de más részeken is megjelent többek között az anubias körül.

View attachment 96049
Hááát nem tudom ez tényleg érdekes!
Valami paraméter az akiról? Méret, szűrés, világítás, táp, stb.
 
Hááát nem tudom ez tényleg érdekes!
Valami paraméter az akiról? Méret, szűrés, világítás, táp, stb.
Bruttó 95 liter
Eheim szűrő 700 l/h
Gh 14 kh 6 ph 7.5 amit csapvízből kevert ágyas gyantával csinálok.
2 hete indult, azóta minden másnap 30% os vízcserén ment át.
Aktív talajként bolti tóföld van alatta, 3-4 centi jbl manado dark fedéssel.
Az Eheim szűrőt használtan vettem, benne volt a szűrőanyag is, nem tudni meddig állt, vagy milyen alvát szűrtek vele de nem fertőtlenítettem.
Tegnap kiporszívóztam a cuccot, eddig nem jött vissza, két helyen kisebb, 1 centis foltokban látom de semmi komoly, viszont hasonlóan fekete.
Nincsen különösebb szaga a víznek, talán nagyon enyhén szúrós, de semmi extrém.
Az előtérbe van egy kis fehér homok, amin barna alga, és itt ott zöld szakáll alga kezd kialakulni.
Itt található a napló is.
 
Bruttó 95 liter
Eheim szűrő 700 l/h
Gh 14 kh 6 ph 7.5 amit csapvízből kevert ágyas gyantával csinálok.
2 hete indult, azóta minden másnap 30% os vízcserén ment át.
Aktív talajként bolti tóföld van alatta, 3-4 centi jbl manado dark fedéssel.
Az Eheim szűrőt használtan vettem, benne volt a szűrőanyag is, nem tudni meddig állt, vagy milyen alvát szűrtek vele de nem fertőtlenítettem.
Tegnap kiporszívóztam a cuccot, eddig nem jött vissza, két helyen kisebb, 1 centis foltokban látom de semmi komoly, viszont hasonlóan fekete.
Nincsen különösebb szaga a víznek, talán nagyon enyhén szúrós, de semmi extrém.
Az előtérbe van egy kis fehér homok, amin barna alga, és itt ott zöld szakáll alga kezd kialakulni.
Itt található a napló is.
Megelőzésből esetleg vegyél Easy life Bio exit blue t kezd adagolni előírás szerint és valami baci kultúrát , mondjuk Easy Life Easy Start. Ebből érdemes nagyobb kiszerelést venni(500ml) későbbi vízcseréknél,szűrőtakarításnál jól jön. Ja és tápozz, micro ,macro táppal mondjuk GA tápokkal és carbot is használj. Ha beáll azűrés a tőbbi megoldódik, barna alga stb.
 
Most épp black out van, de amúgy is terveztem 1-2 hónap múlva az új scapet.
Hogy tudnék átmenteni pár növényt fertőzés veszélye nélkül?

Mi az ami a cinaót tuti megöli pl 2 nap alatt befőttes üvegben?
Toljam rá a karbót 1000%-os tuladagolásban?
 
Back
Oldal tetejére