• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Cyanobacteria / kék-zöld alga (BGA) - Blue Green Algae

A kockázatok méretével kapcsolatban pár érdekes infó:

Évente több ezer tonna (!!) antibiotikumot etetnek meg étkezési célra szánt állatokkal, ami sokkal, sokkal több, mint amit emberek fogyasztanak el. (https://en.wikipedia.org/wiki/Antibiotic_use_in_livestock)

Amit az állatok megesznek, annak egy része kikerül a "természetbe":

The United States Geological Survey in a 2002 study found 48% of 139 streams tested contained antibiotics, and the second most frequently detected antibiotic from this study was erythromycin (2).
Another study conducted in 2002 detected antibiotics in 31% of samples collected near swine farms and 67% of samples near poultry farms, ... .
(https://lib.dr.iastate.edu/cgi/view...u/&httpsredir=1&article=1347&context=ent_pubs)

Ez "ember" esetén is előfordulhat, az elfogyasztott "gyógyszer" egy részre kiürül.

Erythromycin biodegragálódik, hogy milyen gyorsan, a körülményektől függ.

Mindezt értem, de nem jelenti azt, hogy akkor kicsiben már oké lenne. Nem? Ettől függetlenül az elsődleges érve nem ez volt, hanem a mutáció.
 
en csak anyit szeretnek hozza tenni hogy nalam a foszfat csökkentese segitet.hosszu honapok kelletek hozza mire rajöttem!!!remelem valakinek segiteni tudtam
 
Sziasztok.
Engedjetek meg, hogy megosszak veletek egy tapasztalatot.
Az egyik wabimban elszaporodott a cyano. Mar sajnalom, hogy nem orokitettem meg mert nagyon latvanyos eredmenyt ertem el. Szoval kb 6 cm vastag amazonia light, vegig az uveg menten lathato kekeszold alga. Szuros szag. Volt itthon Zinnat nevu cefuroxim hatoanyagu antibotikum tablettam. Feloldottam vizbe es centinkent korbefecskendeztem a talajt. Par nap alatt csokkent a cyano. Egy het mulva megismeteltem es par nap mulva sehol sincs.
Szoval akiban azert nem probalnam az elovilag miatt, de wabiban bevalt. A novenyek nem sinylettek meg, az apro evezoslabuak sem, mert tovabbra is latom oket a talajszemcsek kozott. Gondolom a baciknak kell ido mig visszaallnak.
Egynek jo.
 
Sziasztok!

ADA Phyton Git-et nem találok a GA webshopban. Még létező termék?
Én itt kérdezném!:D
 
Jogos! Köszönöm! ;)

De akkor átfogalmaznám az itteni kérdésemet:
Használt már valaki Ada Phyton Git-et cyano ellen?


Én itt kérdezném!:D
 
Jogos! Köszönöm! ;)

De akkor átfogalmaznám az itteni kérdésemet:
Használt már valaki Ada Phyton Git-et cyano ellen?
H2O2 kezelés nálunk bevált és ha jól tudjuk @Gyukker -nek is. Kicsit olcsóbb mint a phyton git, mi a lentiek szerint csináltuk és gyorsan eltűnt (de vigyázva, mert bizonyos növények érzékenyek rá, pl. rotalák, HM) a fertőzött területet alaposan ki kell takarítani, amit tudsz, szívd le, akár talajjal együtt ha muszáj, és szűrőtakarítás. Ezt párszor meg kell ismételni (H2O2 kezelés naponta egyszer mehet) és el fog tűnni. 3%-os hidrogénperodixból leállított szűrő mellett 15ml-t tudsz helyi kezelésre használni, minden 45liter akvavíz után. 1 órát hagyod hatni, aztán indíthatod a szűrőt. Részletek: https://marksshrimptanks.com/2018/10/24/hydrogen-peroxide-in-the-shrimp-tank-game-changer/ ;)
 
A rutin meg az évek!!!! ;)

Nagyon köszönöm! Kipróbálom!

H2O2 kezelés nálunk bevált és ha jól tudjuk @Gyukker -nek is. Kicsit olcsóbb mint a phyton git, mi a lentiek szerint csináltuk és gyorsan eltűnt (de vigyázva, mert bizonyos növények érzékenyek rá, pl. rotalák, HM) a fertőzött területet alaposan ki kell takarítani, amit tudsz, szívd le, akár talajjal együtt ha muszáj, és szűrőtakarítás. Ezt párszor meg kell ismételni (H2O2 kezelés naponta egyszer mehet) és el fog tűnni. 3%-os hidrogénperodixból leállított szűrő mellett 15ml-t tudsz helyi kezelésre használni, minden 45liter akvavíz után. 1 órát hagyod hatni, aztán indíthatod a szűrőt. Részletek: https://marksshrimptanks.com/2018/10/24/hydrogen-peroxide-in-the-shrimp-tank-game-changer/;)
 
H2O2 kezelés nálunk bevált és ha jól tudjuk @Gyukker -nek is. Kicsit olcsóbb mint a phyton git, mi a lentiek szerint csináltuk és gyorsan eltűnt (de vigyázva, mert bizonyos növények érzékenyek rá, pl. rotalák, HM) a fertőzött területet alaposan ki kell takarítani, amit tudsz, szívd le, akár talajjal együtt ha muszáj, és szűrőtakarítás. Ezt párszor meg kell ismételni (H2O2 kezelés naponta egyszer mehet) és el fog tűnni. 3%-os hidrogénperodixból leállított szűrő mellett 15ml-t tudsz helyi kezelésre használni, minden 45liter akvavíz után. 1 órát hagyod hatni, aztán indíthatod a szűrőt. Részletek: https://marksshrimptanks.com/2018/10/24/hydrogen-peroxide-in-the-shrimp-tank-game-changer/;)
Szia
Ha jól értem ezt naponta lehet csinálni?😉
 
Sziasztok!
Nálam is valószínűleg ez jelent meg. A front üvegen főleg a talaj alatt, de 2-3 nap után már a talajtól 3 cm magasan van. Lekaparom, másnap újra megjelenik. És meglehetősen kellemetlen, dohos pince szaga van.
Mivel most úgyis át szeretném rendezni az akváriumot,nem ügyködök vele.Viszont a növényeket, egyebeket átrakhatom-e majd az új akiba?
 
Sziasztok!
Nálam is valószínűleg ez jelent meg. A front üvegen főleg a talaj alatt, de 2-3 nap után már a talajtól 3 cm magasan van. Lekaparom, másnap újra megjelenik. És meglehetősen kellemetlen, dohos pince szaga van.
Mivel most úgyis át szeretném rendezni az akváriumot,nem ügyködök vele.Viszont a növényeket, egyebeket átrakhatom-e majd az új akiba?

Ez a lekaparás dolog nem túl jó ötlet, mert csak felülfertőzöd az akvárium egyéb részeit is. Ha már olyan sok van, akkor szívd inkább le.
Egyébként meg tömény carbo, vagy H2O2 az arcába. Azt nem szereti. ;)
Vagy Blackout, mint végső fegyver.
Ha a frontüvegnél jelent meg, akkor szinte biztos, hogy fényt kap arról az oldalról az akvárium.
Az átrendezés egy dolog, de csak a BGA nem ok az akvárium bontására.
Ráadásul nem is megoldás, mert ha mondjuk a növényeket nem is rakod át, a talajt, vízet sem, sőt a szűrőt, szűrőcsöveket is, kitisztítod, és az akváriumot is kisavazod, akkor is elég egy két sejt ami átjut, aztán ha egyébként a feltételek nem változtak egy idő után megint itt tartasz majd. :(
Szóval amit én javaslok:
Tegyél érte, hoyg nem érje sok fény a frontüveget!
Szívd le amit látsz, a fertőzött területet napi.vagy minimum heti 3 alkalommal carbozd le, szépen aprólékosan (nem kell sok). Ha már nem látod sehol, is folytasd minimum 2 hétig.
A mulmot a frontüveg környékén mindig szívd le. Használj akár valamit amivel ott megmozgatod a talajt.
Ha bárhol megjelenik egy látható darab, már mehet is megint neki a carbo.
Előbb utóbb fel fogja adni.
Persze örök életedre nem fogsz megszabadulni tőle, de ha évente már csak párszor fordul elő, az szerintem elfogadható.
Ja és még egy! Fertőzött, vagy kezelés alatt lévő akváriumból szerintem ne adj senkinek ingyen sem növényt, vagy előtte mindenképpen hívd fel az illető figyelmét a BGA-ra!
Sok sikert!
 
Köszönöm szépen! Sajnos a fénnyel nem tudok mit csinálni, mert nagyon világos a lakás. Pici, és két oldaláról is egy egy 240x150-es ablak van. :(Mondjuk a szobanövények szeretik. Sajnos a szobanövényeknek meg az akinak pont ellentétesek a fénnyel szembeni igényeik. Annyit tudok csinálni, hogy a talaj alatti részre rakok valami dekormatricát, és a redőnyt annyira lent tartom, hogy árnyékban legyen az aki. És megkezdem a kezelést.
Átrendezni nem kimondottan emiatt akarom. Meg most már ebben a hónapban nem is szedem szét. Úgyhogy addig mindenképpen elkezdem irtani.
Mégegyszer köszönöm szépen! :)
 
Nekem kép alapján nem annak tűnik.
Nézd meg, hogy pókhálószerű-e. Ha például a levelek között hálószerűen átível, akkor cyano. Ha nem, akkor zöld pont.

Ha cyano, akkor valami ilyesminek kell lennie:
1583070171979.jpeg

Ebben az esetben tegyél be több élőlényt és / vagy emeld a macro tápot, mert alacsony a nitrátszint. Amint ezeket megléped, azonnal elkezd visszahúzódni, majd eltűnik.


Udv. Szerintetek ez cyano? A növényeken és az üvegen van jelen.
 
Back
Oldal tetejére