• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Cianobaktérium / kék-zöld alga (BGA) - Blue Green Algae

Köszönöm a tanácsokat :)
Tegnap kaptam egy akvarisztikában Baktopur tablettát .Azt mondták kinyír mindent ami baktérium jót rosszat.
Egyenlőre nem merem belerakni. Bár itt az ideje egy nagytakarításnak is .
Igazából az Amazoniámat féltem ha benne kipusztul minden akkor mi lesz ? :)
 
Sziasztok
Meguntam a BGA harcot . Csináltam egy restartot ,van itthon antibiotikumom és blue exit em .
Szerintetek biztos ami biztos tegyek a vízbe valamelyikből?
 
Hahó!
Most fogok szétbombázni egy cianós akváriumot. Talaj kuka, ez nem kérdés. A szűrőt is reseteljem vagy rá merjem akasztani egy hétre a nagy taiwanos akváriumra?

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
 
Elmondhatom, hogy már ilyen algám is volt, illetve van.:mad: A Myriophillum mattogrossense csúcshajtásain jelentkezik rendszeresen. Folyamatosan leszedem a hajtással együtt, de mindig visszajön. Nem a talaj közelében, hanem ott felül, ahol még áramlás is van. Megemeltem a tápozást is, de nem tágít. Szerintem áramlással, és táppal nem lehet gond, mint kiváltó tényezők. De akkor mitől van?
Ha H2O2-vel kezelem, akkor véglegesen ki tudom írtani?
Van tippje valakinek hogyan tudnék tőle megszabadulni?o_O
 
Ezután is vissza fog jönni. Az antibiotikum után is visszajön általában.
Jelentem, nekem blackout után nem jött vissza. :) A nagy akvában emers mohán volt BGA, ezt kivettem, egy dobozban sötét helyre tettem egy kis vízzel és elfelejtkeztem róla. Két hét után került a szemem elé újból és láss csodát, mintha most hoztam volna a boltból. Tiszta, visszarakható.
 
Nekem az utan jott elo ez az 'alga', miutan koltozes miatt ujra kellett raknom az akvariumaimat. Csak egyben jelent meg, es kb. egy evig kuzdottem vele vegyszer nelkul (sok gyakori vizcserevel, sotetitessel), de sikertelenul. Aztan nagy duzzogva ontottem az aksiba egy kis erythromycint. Ettol hipp-hopp elpuszult a cyano. Es ami engem legjobban meglepett az az, hogy azota sem lattam! Es mast nem valtoztattam az akvariumon.
 
Nekem az utan jott elo ez az 'alga', miutan koltozes miatt ujra kellett raknom az akvariumaimat. Csak egyben jelent meg, es kb. egy evig kuzdottem vele vegyszer nelkul (sok gyakori vizcserevel, sotetitessel), de sikertelenul. Aztan nagy duzzogva ontottem az aksiba egy kis erythromycint. Ettol hipp-hopp elpuszult a cyano. Es ami engem legjobban meglepett az az, hogy azota sem lattam! Es mast nem valtoztattam az akvariumon.

Ez valami antibiotikum, ugye? Mert akkor nincs nagy meglepetés, hogy a BGA beadta a kulcsot.
 
Ahogyan mondtad, Henrik, a 'tobbseget', ami ugyebar azt jelenti, hogy marad nehany, amik ergo ismet elszaporodhatnak ha az akvariumi korulmenyek adottak. En pedig nem valtoztattam a korulmenyeken es megsem jott vissza. En hadd talaljam ezt erdekesnek. ;)

Valamennyire kapcsolodo ez a cikk, ami arrol szol, hogy a cyano milyen tulelo mert ha nincs kajaja akkor egyszeruen dormans lesz (alvo allapotba kerul).

https://www.sciencedaily.com/releases/2016/10/161006124409.htm

Az eredeti, nehezebben olvashato cikkere is van egy link a fonti oldalon.
 
Ahogyan mondtad, Henrik, a 'tobbseget', ami ugyebar azt jelenti, hogy marad nehany, amik ergo ismet elszaporodhatnak ha az akvariumi korulmenyek adottak. En pedig nem valtoztattam a korulmenyeken es megsem jott vissza. En hadd talaljam ezt erdekesnek. ;)

Valamennyire kapcsolodo ez a cikk, ami arrol szol, hogy a cyano milyen tulelo mert ha nincs kajaja akkor egyszeruen dormans lesz (alvo allapotba kerul).

https://www.sciencedaily.com/releases/2016/10/161006124409.htm

Az eredeti, nehezebben olvashato cikkere is van egy link a fonti oldalon.
Legyen ugy.
 
Back
Oldal tetejére