• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Cianobaktérium / kék-zöld alga (BGA) - Blue Green Algae

Na, jól beszívtam az új setupnál ezt az algát. Eddig tartottam magam de most már nagyon gáz a szitu úgyhogy segítség kellene. Kb az indítás után 3 héttel jelentkezett először a talajon a parvula között. Különösebben nem foglalkoztam vele, mostanra viszont nagyon elterjedt. Próbálom fogkefével tisztítani de gyakorlatilag 2 nap alatt visszajön. Ha ilyen nagymértékű a fertőzés akkor mit csináljak, ide már carbo meg mi-egyebek nem elég, mivel gyakorlatilag mindenhol van... Növényeken, köveken, fán...


DSC_0188
by outro, on Flickr


DSC_0187
by outro, on Flickr

Két hete írtam ide hogy gondom van ezzel az algával. Köszönöm a tanácsokat és tippeket! A héten megcsináltam az 5 napos blackout kúrát. Úgy látom hasznos volt. Jelenleg teljesen eltűnt az alga, már csak azért kell imádkozni hogy ne is jöjjön vissza. A következő néhány nap biztos kritikus lesz. A növények egyébként meglepően jól vészelték át a kezelést, egész jó állapotban vannak. Remélem végleg megszabadultam ettől a rettenetes algatípustól!


22.02.2014_0248
by outro, on Flickr


22.02.2014_0252
by outro, on Flickr
 
Hát, sajnos engem is elért ez a rondaság, csak azt nem tudom, hogy mitől, mert nem változott semmi más az akváriumban. Zöld poralgám is jött, de a BGA az nagyon ocsmány! Fénycsövet cseréltem nemrég, mert eltörött, de ugyanolyan paraméterű csövet tettem be, ugyanannyi időt megy.
Valószínű, hogy csinálok egy 5 napos Black Out-ot, mert a carbos kezelés nem nagyon használt, csak ímmel-ámmal. :(
Ha jól olvastam, akkor előtte csinálok egy 50%-os vízcserét, majd letakarom alaposan, villany leo, a fűtés és a szivattyú, meg a levegőztető mehet tovább. 5 nap után kevesebb világítási idővel mehet minden tovább és a vizet sem kell cserélni rögtön.
Ha rosszul értelmeztem valamit, akkor szóljatok, mert ez lesz az első ilyen drasztikus beavatkozásom. :(
 
Érdemes egy alapos talajporszívózást megejteni. És ha elmaradtál a tápozással, akkor figyelj rá oda jobban :) Ettől is lehet..... vagy épp csak bevitted valami növénnyel.
 
Ugyan nincs talajporszívóm, de majd megoldom valahogy.
A tápozás (TPN+ -t használok még) valóban elmaradt egy egy kicsit, mert vidéken dolgoztam sokat. Ezért csinálok most automata tápadagolót. Növényt nem raktam be az utóbbi időben.
 
Sziasztok! Már én is régen küzdök ezzel az algával,de rászántam magam és csináltam egy 5 napos Black Out-ot.Sajnáltam a halakat de úgy voltam vele hogy megpróbálom mert már nagyon büdös volt a víz szaga illetve kézi erővel nem tudtam eltávolítani. A 5 napos sötétség után tényleg szépen eltünt és most kettő hete hogy hogy "lerántottam a leplet" eddig nem láttam hírét sem.Nem tudom hogy jöhetett elő mivel egyik napról a másikra jött elő és nem állitottam semmit esetleg növényel hurcoltam be.De most imádkozom hogy ne jöjjön vissza!
 
Sziasztok!

Én is ezzel az algával találtam szembe magam. Eddig carboval próbáltam kezelni, de az injekciózós kúra a növényeknek sem tett jót.
Szóval kacérkodom egy blackout kezeléssel is. Több okból is. Eddig még ilyet nem csináltam, ideje kipróbálni. Illetve az akvárium életéből is már csak pár hónap van hátra, szóval ha nagyobb bajt csinálok sem fogom már a fejemet a falba verni.
Szóval arra gondoltam, hogy jövő hét szombaton megyünk egy hét nyaralásra. Akkor ejteném meg. Előtte úgy is lesz egy vízcsere, utána meg megint.
Az a kérdés, hogy a 7 nap blackout mivel járhat? Eddig ilyen hosszú időt nem olvastam sehol. Gondolom elsősorban a növények viselnék meg a dolgot. Halak táplálása úgy is kimarad arra a hétre.
Szóval, véleményeket és javaslatokat várok a témában.
 
Nekem sikerült a kúra! Szerencsére azóta eltelt 3 hónap és nyoma sincs az algának! Kipróbáltam mindent előtte,álitgattam az esőztetőt az áramlás miatt,vízpumpával próbálkoztam illetve carbo meg szedegettem vizcserekor a parvulárol.A bűzről nem is beszélve!
 
Sziasztok! Szerintetek ez a képződmény lehet BGA? A fotón a színek nem annyira szépek, de ilyen sötét zöldes-kékes színe van, valamint van közte ilyen fehér por kinézetű valami is. A fehér por a növények levelén is kezd már megtelepedni. Összeragad tőle az aljzat és hiába próbálom porszívózni nem akar lejönni. 5 napos blackout kezelés segítene az eltüntetésben szerintetek?

jQwQFiOCweKdyPz90Jk2ebcfhgbqS8GsxScB7-Uz2GK04xS4p3R5oP3AHqBLyfmDVqJvZ6VLAO0=w1256-h803
 
Sziasztok! Szerintetek ez a képződmény lehet BGA? A fotón a színek nem annyira szépek, de ilyen sötét zöldes-kékes színe van, valamint van közte ilyen fehér por kinézetű valami is. A fehér por a növények levelén is kezd már megtelepedni. Összeragad tőle az aljzat és hiába próbálom porszívózni nem akar lejönni. 5 napos blackout kezelés segítene az eltüntetésben szerintetek?

jQwQFiOCweKdyPz90Jk2ebcfhgbqS8GsxScB7-Uz2GK04xS4p3R5oP3AHqBLyfmDVqJvZ6VLAO0=w1256-h803
A Fotó nem látszik.
A Black out hatásos a Cyano algára.
 
Bocsánat, mindig benézem a Google Drive-os megosztást. A fotó még egyszer, erről lenne szó:
IMG_20140725_083108.jpg


Ha esetleg még mindig nem látszik akkor a Naplómban megtaláljátok a fotókat.
 
Bocsánat, mindig benézem a Google Drive-os megosztást. A fotó még egyszer, erről lenne szó:
IMG_20140725_083108.jpg


Ha esetleg még mindig nem látszik akkor a Naplómban megtaláljátok a fotókat.
Látszik a kép, de ez valahogy nem olyan, mint a BGA (lehet csal a kép). Inkább valami penész jut róla eszembe. A BGA olyan fura "zöld vatta" kinézetű.
 
A BGA olyan fura "zöld vatta" kinézetű.

A BGA inkább "nyálka" szerű. Nálam is megjelent az akvárium indítása után. Három helyen tűnt fel, de nem tudott elterjedni, mert neki estem azonnal, ahogy megláttam. Amit tudtam manuálisan távolítotam el. Illetve kapott egy "kemokoktélt", ami sóból, szódabikarbónából és ecetből állt. Ezt fecskendeztem oda, ahol láttam (nálam üveg mellett talajban és picit talajon jelent meg). Azt hiszem 1 hónapon belül jelent meg 3x és azóta semmi.
 
Ez egy két héttel ezelőtti fotó, de azóta eszkalálódott a helyzet, majd este próbálok csinálni egy jó minőségű fotót a tükrös gépemmel. Abból látszani fog jobban. Van egy ilyen nyálkás része is, de közben meg van ez a fehér penészes valami is, mintha keveredne.
 
Ez egy két héttel ezelőtti fotó, de azóta eszkalálódott a helyzet, majd este próbálok csinálni egy jó minőségű fotót a tükrös gépemmel. Abból látszani fog jobban. Van egy ilyen nyálkás része is, de közben meg van ez a fehér penészes valami is, mintha keveredne.
Blackout-ot neki!
 
No szép napot! Tegnap sajnos nem volt időm este fotózni, mert nagyon megcsúsztam az átalakítással. Reggel viszont csináltam fotót, sajnos a torzítás miatt nem lett túl jó minőségű, de azért remélem látszik. A növényről és a talajról is csináltam fotót, már mind a kettőn van. Szaga is van az akváriumnak, úgy érzem, ami eddig nem volt. A kérdés továbbra is, hogy ez BGA? A Blackout-nál etetni sem kell a halakat? 5 napig csak a szűrő és a fűtés megy, ne is nyúljak hozzá?

alga_mohan_bga.jpg


alga_talaj_bga.jpg


Az átalakításról rakok fel képet az akváriumom naplójába. Ha esetleg oda be tudtok nézni és segíteni, azt is nagyon megköszönöm. Ott minden részletet megtalálhattok. Itt a napló: https://akvakertesz.hu/threads/polc-lakók-54l-low-tech.4806/

Köszi a válaszokat!
 
Több topicot is végigolvastam és valahogy mindig az vége: CO2+táp/világítás/vízmozgatás/szűrés négyese a kulcs. Nos nálam megfelelő (GA ajánlás szerinti) a Mac/Mic+EC, 53 lumen/L a világítás. Cseh emelőm van, dupla szivaccsal, ami rendesen átkeveri a vizet (erre abból következtetek, hogy a mulm ez egyik sarokban összegyűlik). A medencében RC-k, süncsigák és 1db torpedócsiga laknak. Mégis a kiömlő előtt közvetlenül bokrosodó Cryptocoryne wendtii 'brown' levelein ott a BGA.

Kéretik ezt megmagyarázni! :confused:
 
Back
Oldal tetejére