• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Cyanobacteria / kék-zöld alga (BGA) - Blue Green Algae

Sajnos valószínűleg Bga-m van az egyik teknősömnél,lekapartam a mopani gyökérről,néhány darabját beszívta a külső szűrőm.Szerintetek ha bekerült a szűrőbe túléli fény nélkül?Csak a fogyasztása lehet mérgező vagy méreganyagokat is juttat a vízbe?


Szia Norman.

Nekem is volt BGA-m. Én első körben csináltam egy 1 hetes teljes feketébe burkolást az akinak csak a szűrők mentek és passz. Kaja nuku senkinek. Nem döglöttek meg éhen :). 1 hét után látványosan vissza húzódott ez a vacak alga. 200 literes sügeres medencém van. Ez után ment minden rendben ahogy előtte volt egy darabig... Aztán megint jött ...megint Black out..... ezután elkezdtem olvasgatni hogy miért is jön ez elő. Sok helyen olvastam hogy ha a víz kémiai értékei tökéletesek, világítás tökéletes, szűrés tökéletes, akkor már csak az áramlással lehet probléma. Vettem egy power headot és az áramotatja a vizet a medencében azóta nincsen BGA-m. Ez az én egyéni tapasztalatom. A BGA-m ami volt nem volt szaga nem változtatta a víz kémiai összetételét. Privátban írd meg a mail címed és akkor tudok fotókat is küldeni.
 
Szia Norman.

Nekem is volt BGA-m. Én első körben csináltam egy 1 hetes teljes feketébe burkolást az akinak csak a szűrők mentek és passz. Kaja nuku senkinek. Nem döglöttek meg éhen :). 1 hét után látványosan vissza húzódott ez a vacak alga. 200 literes sügeres medencém van. Ez után ment minden rendben ahogy előtte volt egy darabig... Aztán megint jött ...megint Black out..... ezután elkezdtem olvasgatni hogy miért is jön ez elő. Sok helyen olvastam hogy ha a víz kémiai értékei tökéletesek, világítás tökéletes, szűrés tökéletes, akkor már csak az áramlással lehet probléma. Vettem egy power headot és az áramotatja a vizet a medencében azóta nincsen BGA-m. Ez az én egyéni tapasztalatom. A BGA-m ami volt nem volt szaga nem változtatta a víz kémiai összetételét. Privátban írd meg a mail címed és akkor tudok fotókat is küldeni.

Szia!

Köszönöm a hozzászólásod!Sajnos nekem erős áramlásnál jött elő a talajon.:confused:Ahol kezdődött ott valóban semmi áramlás nincs.
 
Aki használt már KNO3-at algaírtásra az mennyit tett az akiba? Por formájában van.
 
Easy Carbo 0 - 1 Phiton Gyt a BGA elleni harcban. Hiába nyomtam többször is carbót az algára nem tűnt el, aztán 1ml Phyton Gitet nyomtam oda és másnapra nyoma sem maradt. Szóval nálam nyert az ADA megint.
Simän higitäs nelkül nyomtad?A növenyek erre,hogy reagältak?Gondolom jobb mint a carbo!
 
Sziasztok! Most én is küzdök ezzel az algával,rengeteget olvasgatok a fórumon sok hasznos dolgot tanulok. Többen is írták hogy az áramlás növelésével száműzhető ez az alga,úgy néz ki nekem is bevált! Még azért nem akarom elkiabálni :)
 
Sziasztok! Most én is küzdök ezzel az algával,rengeteget olvasgatok a fórumon sok hasznos dolgot tanulok. Többen is írták hogy az áramlás növelésével száműzhető ez az alga,úgy néz ki nekem is bevált! Még azért nem akarom elkiabálni :)

Fontos hogy mindig tavolitsd el kezzel is amit latsz pl vizcserenel
 
Na, jól beszívtam az új setupnál ezt az algát. Eddig tartottam magam de most már nagyon gáz a szitu úgyhogy segítség kellene. Kb az indítás után 3 héttel jelentkezett először a talajon a parvula között. Különösebben nem foglalkoztam vele, mostanra viszont nagyon elterjedt. Próbálom fogkefével tisztítani de gyakorlatilag 2 nap alatt visszajön. Ha ilyen nagymértékű a fertőzés akkor mit csináljak, ide már carbo meg mi-egyebek nem elég, mivel gyakorlatilag mindenhol van... Növényeken, köveken, fán...


DSC_0188
by outro, on Flickr


DSC_0187
by outro, on Flickr
 
Na, jól beszívtam az új setupnál ezt az algát. Eddig tartottam magam de most már nagyon gáz a szitu úgyhogy segítség kellene. Kb az indítás után 3 héttel jelentkezett először a talajon a parvula között. Különösebben nem foglalkoztam vele, mostanra viszont nagyon elterjedt. Próbálom fogkefével tisztítani de gyakorlatilag 2 nap alatt visszajön. Ha ilyen nagymértékű a fertőzés akkor mit csináljak, ide már carbo meg mi-egyebek nem elég, mivel gyakorlatilag mindenhol van... Növényeken, köveken, fán...


DSC_0188
by outro, on Flickr


DSC_0187
by outro, on Flickr
'sztakurva!
 
Carbo itt már nem pálya, hidrogén-perixid 3%-os oldat is necces, de azt megpróbálnám. Abból lehet locsolni bőven, jut mindenhova. Lépésenként: 1. manuálisan annyit kiszedni, amennyi megy. 2.70-80%-os vízcsere 3. hidrogén-peroxid fecskendőzés a maradékra (mohára nem!!!). 4. 4 napos black-out. 5. Bacikultúra adagolás. Nekem volt ilyen burjánzás anno, ez az 5 lépés megoldotta. Továbbá javítottam az áramláson (áthelyeztem az esőztetőt, akkor az volt még), 10 mg/l fölött tartottam a nitrátot, emeltem kicsit a CO2 beoldáson, carboztam black out után a régi fertőzött területeket. 1 hónap és nyoma sem volt, vissza sem jött. Rohadt egy dög ez, nagyon utáltam, nyálkás trutyi, büdös, és a garnélák nagyon nem komázzák. Hajrá....drukkolok! ;)
 
Ez brutál ahogy kinéz:eek:,nekem is volt pár hete ,és az áramlás- ahogy rollreich is írta- változtatása után eltűnt.Naggyát azért manuálisan kiszedtem,baromi büdös volt:wtf:.Hát nem irigyellek ez miatt.Én is szorítok hogy legyűrd;):)
 
Szomorúan látom,hogy sajnos a Te akid is beállt a sorba :(
Ekkora fertőzésnél antibiotikumos kezelés elkerülhetetlen sajnos.
Utánna lesz egy pár hetes rizikós időszak,a nitrátot nagyon alacsonyan kell tartanod legalább egy hétig,foszfát viszont normális szinten kell hogy legyen.
Elég rizikós,de ha nem írtod ki teljesen,vissza fog jönni örökké :(
 
Szomorúan látom,hogy sajnos a Te akid is beállt a sorba :(
Ekkora fertőzésnél antibiotikumos kezelés elkerülhetetlen sajnos.
Utánna lesz egy pár hetes rizikós időszak,a nitrátot nagyon alacsonyan kell tartanod legalább egy hétig,foszfát viszont normális szinten kell hogy legyen.
Elég rizikós,de ha nem írtod ki teljesen,vissza fog jönni örökké :(

Antibiotikumos kezelés? Mi ellen?
 
Az EU-ban állítólag nem engedélyezett az antibiotikumok ilyen jellegű használata. USA-ban elterjedt, hogy mindenre ezt locsolják. Tom Barr is erről beszél állandóan, van is jó kis csatározás az angol fórumon, hogy biztosan jó e ilyen célra használni.
 
Az EU-ban állítólag nem engedélyezett az antibiotikumok ilyen jellegű használata. USA-ban elterjedt, hogy mindenre ezt locsolják. Tom Barr is erről beszél állandóan, van is jó kis csatározás az angol fórumon, hogy biztosan jó e ilyen célra használni.
Furcsa téma ez,mert pl. egyik-másik hal gyógyszer is baktérium ölő,hasonló a hatóanyaga mint a cyano elleni szereknek.
 
Back
Oldal tetejére