• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Cyanobacteria / kék-zöld alga (BGA) - Blue Green Algae

Akváriumban hidrogén-peroxid 3% oldattal írtottam, működött, de wabiban ez nem lenne jó szerintem. Én 50%-ban higított carbo-val próbálnám egy kis területen, ahol pl. kevésbé látszik, aztán figyelném mi lesz.
 
Sokszor olvastam, hogy panaszkodtok a ciano szagára. Tudom, hogy rengeteg fajtája létezik, de az lenne a kérdésem, hogy rajtam kívül találkoztatok-e már a szagtalan változattal? Jelenleg épp egy kis edényben külön szaporítom, hogy tanulmányozni tudjam, de az akváriumból kiszedett "pázsit" szagtalan volt, pedig érzékeny az orrom. Vajon a szag és a mérgezési fok összefügg? Lehet, hogy ez egy ártatlanabb kékalgafaj nálunk?
 
Akváriumban hidrogén-peroxid 3% oldattal írtottam, működött, de wabiban ez nem lenne jó szerintem. Én 50%-ban higított carbo-val próbálnám egy kis területen, ahol pl. kevésbé látszik, aztán figyelném mi lesz.

próbáltam 50%-ban hígítva,de a hc levelei nem szerették.:)
 
Kékalga a frontüvegen a talajban. Nem a csípős szagú fajta. Szigetelő szalaggal nem túl esztétikusan, de lesötétítettem az algás részeket. Pár héttel később leszedtem, látható volt, hogy a kékalga megsínylette, tovább onnan már nem terjeszkedett, viszont azóta a bödöncsigák, pocsolyacsigák (Lymnaea peregra) megőrülnek ezért a cuccért. Képesek izomból leásni magukat a talajba a frontüvegnél és ezt enni. Ha valamelyik béka kicsit megássa a manadót és kilóg ez a kékalga, tuti hogy rongyolni kezdenek a csigák a szag irányába és vakarják le az üvegről, mert így nem kell sokat ásniuk. Lassan egy centi vastagon már tiszta körbe az aljzat. Rendszeresen láthatóak a leásási nyomok, hogy merre járt valaki. Valaki tapasztalt már hasonlót? Megjegyezném, hogy nincsenek éheztetve, naponta dobom be az algatablettát.
 
Easy Carbo 0 - 1 Phiton Gyt a BGA elleni harcban. Hiába nyomtam többször is carbót az algára nem tűnt el, aztán 1ml Phyton Gitet nyomtam oda és másnapra nyoma sem maradt. Szóval nálam nyert az ADA megint.
 
'rvaannyát ennek ... évek óta nem is láttam ilyesmit, erre most az emers rész alján -- vagyis ott ahol a moha beleér a vízbe --, a mohán megjelent a Fekete Slejm az átható bűzével (gondolom ez is BGA, attól hogy fekete), gyorsan leszaggatam bő ráhagyással a fertőzött területeket, és nagyon drukkolok, hogy ne jöjjön vissza. Vízcsere után magasra került a vízszint, és nem mozgatta rendesen a lilly, kicsit panghatott, de hát akkor sem feltétlen értem. Carbozni a moha miatt nyilván nem lehet.
A korábbi életemben egy akváriumom belehalt egy ilyenbe, úgyhogy ideges vagyok.
Nem szedhetem le körben az ÖSSZES mohát, mert az látja el vízzel az egész cuccot.
 
Én wabi tálban is Phyton Gitet használtam, kisebb sikerrel, de eltűntette.
 
Hogyan csináltad? Meddig tartott a folyamat?

Kicsit tovább tartott 2-3 hét, de eltűnt. Amikor nyírtam a tálat, jól átöblítettem vízzel az egészet, így kijött egy része. Utána feltöltöttem vízzel a tálat és egy elég tömény oldatot csináltam, fecskendővel pedig az üveg szélére nyomtam. Egy fecskendőnyi (nálam 6ml) elég volt a tálamra körbe, ezt megismételtem párszor (nem emlékszem már) és eltűnt szerencsére.
 
Nekem nem az üvegnél körben van, hanem mindenhol a HC levelei alatt. Nincs is mit lenyírnom. Mi az az elég tömény?
 
Nekem nem az üvegnél körben van, hanem mindenhol a HC levelei alatt. Nincs is mit lenyírnom. Mi az az elég tömény?

Carbos kupakba 30-40 csepp és 6ml víz. A metódus viszont ugyan az.
 
Sajnos valószínűleg Bga-m van az egyik teknősömnél,lekapartam a mopani gyökérről,néhány darabját beszívta a külső szűrőm.Szerintetek ha bekerült a szűrőbe túléli fény nélkül?Csak a fogyasztása lehet mérgező vagy méreganyagokat is juttat a vízbe?
 
Back
Oldal tetejére