• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Cyanobacteria / kék-zöld alga (BGA) - Blue Green Algae

Isten bizony, nem értelek. Nigro adott egy antibiotikum nevet és pontos adagolást:

Aztán úgy döntesz, hogy megkérsz egy "cimbit", hogy rendeljen neked az A-ról Ultralife Blue Green Slime Remover-t.
Akkor most mégis mit akarsz még??? Folyton másoktól várod a megoldást, ahelyett, hogy visszaolvasnál és/vagy megfogadnád az adott tanácsot.
Isten bizony nem értelek ha vissza olvasnád a kálváriám akkor láthatnád, hogy kipróbáltam mindend csak az antibiotikumot nem. Visszaolvastam az egész topikot az elsőtől az utolsó betüig. Ebben a témában mindeninek mástól tűnt el senki sem tudja mitől lesz, mitől múlik el. Van akinek ettől vagy attól. Én mindet kipróbáltam antibiotikumot meg senki sem akaszt le a szögről nekem nem írnakfel. Cefzil meg van itthon véletlen azért kérdeztem mert egyel több antibiotikum a palettán ami jó lehet. De többet magyarászkodok jó lenne ha nem utasítanál rendre. Köszönöm. Egyébként egy nagyon kedves fótum társ segített ki akivel Pü. ben leleveleztük de attól függetlenül az fórumon az antibiotikum réma mehet mert az másnak is hasznos a több tapasztalat. Szépnapot!
 
Anno a hàziorvos irta fel!
Köszi de nekem elég vaskalapos a doki.
Azért is érdekel az antibiotikum mert több alternatíva kell, hogy legyen ami müxik. Meg másoknak is hasznos infó. Most az Ultralife termékét próbálom mert kaptam 3 dagot ha jó akkor nem kell antibiotikum de ha nem jó akkor nincs más. Köszi.
 
Köszi de nekem elég vaskalapos a doki.
Azért is érdekel az antibiotikum mert több alternatíva kell, hogy legyen ami müxik. Meg másoknak is hasznos infó. Most az Ultralife termékét próbálom mert kaptam 3 dagot ha jó akkor nem kell antibiotikum de ha nem jó akkor nincs más. Köszi.

Szia!

Nálam a Sera Bactopur Direct is használt ellene. Ha jól emlékszem az ajánlott töménységben használtam, garnélák miatt hamarabb cseréltem utána vizet. A teljes sikerhez azért hozzájárult egy teljes talaj porszívózás, az áramlás és a tápozás optimalizálása is.
 
Szia!

Nálam a Sera Bactopur Direct is használt ellene. Ha jól emlékszem az ajánlott töménységben használtam, garnélák miatt hamarabb cseréltem utána vizet. A teljes sikerhez azért hozzájárult egy teljes talaj porszívózás, az áramlás és a tápozás optimalizálása is.
Köszi! Ezeket már mind próbáltam a Bactopur kivételével, nálam a többi nem oldotta meg a bajt sajna. Ezért vagyok kénytelen komolyabb dologgal végetvetni ennek a cianonak. Antibiotikomot ha esetleg kellene azt hát passz, hogy honnan de lehet a helyettesítő doki talán vagy az üzemorvos.
 
Utoljára módosított:
Köszi! Ezeket már mind próbáltam a Bactopur kivételével, nálam a többi nem oldotta meg a bajt sajna. Ezért vagyok kénytelen komolyabb dologgal végetvetni ennek a cianonak.

Igen, a többi önmagában nálam sem volt üdvözítő, viszont az antibiotikum kezelés meggyengítette annyira a szörnyet, hogy utána egy alapos talajporszívózás már megadta neki a kegyelemdöfést, és nem jött vissza többet.
 
Igen, a többi önmagában nálam sem volt üdvözítő, viszont az antibiotikum kezelés meggyengítette annyira a szörnyet, hogy utána egy alapos talajporszívózás már megadta neki a kegyelemdöfést, és nem jött vissza többet.
De legalább megdöglött! :cool: ;)
Most egy nap alatt egy kicsit fakult az Ultralife szertől amit ismétlem egy nagyon kedves fórumtárs felajánlott a sajátjából. Holnap kapja a második adagot ami az előírás. A külföldi kommentek szerit a második adagtól döglik meg és egy hét után elvileg már minden ok.
 
De legalább megdöglött! :cool: ;)
Most egy nap alatt egy kicsit fakult az Ultralife szertől amit ismétlem egy nagyon kedves fórumtárs felajánlott a sajátjából. Holnap kapja a második adagot ami az előírás. A külföldi kommentek szerit a második adagtól döglik meg és egy hét után elvileg már minden ok.
Hogy állsz? Mit látsz a ciano-n? Én tegnap kezdtem az Ultralife-os kezelést, várom a holnapot az első körös eredménnyel. Nekem is egy kedves fórum társ jóvoltából jutott a szerből!
 
Hogy állsz? Mit látsz a ciano-n? Én tegnap kezdtem az Ultralife-os kezelést, várom a holnapot az első körös eredménnyel. Nekem is egy kedves fórum társ jóvoltából jutott a szerből!
Hali! Egyenlőre jól már fakul a színe de ami az érdekes a szaga az már szinte nem érezhető. Kűlföldi kommentek szerint idézem , nyugi, türelem az 5. 6. Napon fog látszani az eredmény. Meglássuk! :)
 
Utoljára módosított:
Pontos összetételét nem találtam, de állítólag hasznos baktériumokat nem pusztítja...
A kezelés alkalmával te megcsináltad a szokásos heti vizcserét? Ma van a kezelés 4. napja és holnap lenne esedékes a vízcsere. Tanácstalan vagyok, hogy megcsináljam-e... 😐
 
A kezelés alkalmával te megcsináltad a szokásos heti vizcserét? Ma van a kezelés 4. napja és holnap lenne esedékes a vízcsere. Tanácstalan vagyok, hogy megcsináljam-e... 😐
Igaz nem nekem szól de nálam is ez a helyzet! A kezelés megkezdése napjától 7 nap utánna már mehet a vízcsere ha kell még a kezelés akkor lehet a vízcsere után folytatni. Ha jó a szűrés akár 5 napot is ki lehet tolni a vízcserét csak akkor a felgyűlemlett táp miatt a tápozást csökkenteni esetleg 1-2 nap semmi táp.
Nálam 3 nap lesz a vízcsere kitolva de még az üvegen sem látszik, hogy zőldűlne 41 literre 740l/h a szűrés 4l mátrixal.
 
Sziasztok!
Leírom, hogy alakult a dolog a cianoval!
Az Ultralife terméke igen jó egy hét után szépen kifakultak, elhaltak, mind a növényen mind a talajon. Vízcsere alkalmával lepucoltam a maradékot és leszívtam egy csővel. A Wikin olvastam, hogy több fajtája van az a lepedédes, taknyos fajta a gyakoribb az könnyebben pusztul. Nekem az a vatta szerű szálas szerkezetű van amit a wikin is írnak, az egy kicsit makacsabb. A képen látszik is melyik fajta.
 

Attachments

  • IMG_20200805_154038.jpg
    IMG_20200805_154038.jpg
    190.1 KB · Megtekintések: 73
Az előző kép a fertőzött állapotot mutatta.
A mostani pedig ilyen. Jobb azért! Ha kiújúl akkor a Cefzil antibiotikomot próbálom ki abból van itthon , az is széles spektrumú, lesz ami lesz. Más antibiotikomot nem tudok szerezni. De remélem már nem kell semmi.
 

Attachments

  • IMG_20210112_111327.jpg
    IMG_20210112_111327.jpg
    181.3 KB · Megtekintések: 75
Tudna esetleg valaki küldeni nekem egy szemet az említett antibiotikumok ból?
Gondolom az ultralife nem sűrűn fordul elő bárkinél.
 
Tudna esetleg valaki küldeni nekem egy szemet az említett antibiotikumok ból?
Gondolom az ultralife nem sűrűn fordul elő bárkinél.
Hát nehéz dolog nekem 2 szem maradt de azt arra tartogatom ha esetleg gáz lenne és teszteljem miként müxik.
 
Sziasztok!
Azt kell mondjam hihetetlen!
Eggig is ment a co2 meg a táp de amíg a kék, zöld átok fojtogatta a növényeket nem fejlődött semmi. Most napról napra felrobbanak a növények olyanokat hajtanak , hogy nem hiszem el! És az a jellegzetes szag ami volt eltűnt. Ezen a héten délutános vagyok az akit kb 2 órát látom minden nap képet készítek és összehasonlítva napiszintű drasztikus a változás persze jó irányban! Itt egy pár kép.
 

Attachments

  • IMG_20210113_112112.jpg
    IMG_20210113_112112.jpg
    137.5 KB · Megtekintések: 46
  • IMG_20210113_111226.jpg
    IMG_20210113_111226.jpg
    262.6 KB · Megtekintések: 43
Persze nálam nincs scape de ha beindul minden akkor egy kis csoportosítás lesz, hogy ki nézzen valahogy de jó a dzsungel is csak egészséges legyen! :)
 
Van valakinek most aktív fertőzése? Kézzel fogható lepedék ami kivehető az akváriumból?
Egy szívességet szeretnék kérni. Tesztelnétek nekem fokhagymára?

Restartolom az akvát elvileg kiírtottam (blackout + H2O2) elképesztően fertőzött volt s egy hét alatt megszűnt. Viszont eljött az új scape ideje és csak tiszta növényeket szeretnék vinni.
Néha egy egy ponton mintha ott lenne, belenyúlok, megszagolom fene se tudja, küldök neki carbót. Biztos ami biztos az átvitt növényeket megdolgoznám.

kitenném egy vödörbe és megküldeném az ismert antibakteriális "fűszerekkel"

- préselt fokhagyma
- teafa olaj
- fahéj
- gyömbér

Ezek könnyen beszerezhetők és nem kell napokig tesztelni. Pohárba betéve + a fokhagyma 3-6 óra múlva látványos változásnak kellene történnie amennyiben tényleg bántja őt.
Valaki tudná tesztelni? Köszönöm.
 
Back
Oldal tetejére