• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Cyanobacteria / kék-zöld alga (BGA) - Blue Green Algae

Valszeg ez is antibiotikum, amerikai oldalon ez nem tiltott, így sok hasonló termékben szerepel (max nem nevén nevezve)
Mindegy csak már működjön! Én már kipróbáltam a mindent is! Nem matadt más csak ez vagy az antibiotikum! Egy éve bajlódok vele, úgy volt, hogy eltűnt de visszajött, szal nincs más kiút! ;)
 
Egy komment Google fordítóval mint vélemények a termékről!
by alexvojproc
2019. szeptember 24
Nem tudom, miért működik, de működik.
Annak ellenére, hogy megpróbáltam manuálisan eltávolítani, és a látszólag tökéletes vízparaméterek ellenére az akváriumomat továbbra is zöld iszap borította. Az ajánlott adagot (2 kanál / 20 liter, azaz 6 kanál a 240 literes tartályomhoz) feloldottam néhány akváriumi vízben, és beleöntöttem a tartályba. Két nap elteltével a különbség nem volt hatalmas, ezért az utasítás szerint megismételtem az adagot. Három napon belül a nyálka nagy része eltűnt, a megmaradt nyálka elhalt és elszürkült. Ez jobban működött, mint bármi más, amit kipróbáltam, beleértve a hidrogén-peroxidot (ami segített, de közel sem ennyire). Észrevettem, hogy közben nem árt a halam vagy a növényem. Bár szkeptikus vagyok, ez a termék nem tartalmaz antibiotikumokat - talán inkább az antibiotikumokat termelő gombát tartalmazza -, de bizonyosan elvégezte a munkát.
 
Valszeg ez is antibiotikum, amerikai oldalon ez nem tiltott, így sok hasonló termékben szerepel (max nem nevén nevezve)
No, csak rátaláltam a biztonsági adatlapjára, és igencsak meglepődtem, de az amcsik ilyen téren is lazák, mint a Riga lánca.

QTE
SECTION 3: Composition/information on ingredients
3.1. Substances
Name: Proprietary salt blend Product Identifier: (CAS no.) Trade secret %: 100
3.2. Mixtures
Not applicable. The specific chemical identity and/or exact percentage of composition have been
withheld as a trade secret
[29 CFR 1910.1200].

UNQTE
 
Anno elég sokat keresgéltem én is és a chemiclean-től kezdve szinte minden valamilyen szinten antibiotikumra volt visszavezethető.
Persze nem mondják ki, nem írják rá, mert elég határeset a forgalmazás, pláne, ha nem csak az államokban szeretnék eladni, de a hobbi már évtizedek óta sikeresen használja.

Van amikor tényleg csak ez marad.

Az hogy az antibiotikum pusztítja a szűrőbaktériumokat is kb az a kategória, mint amikor 1 óránál tovább áll a szűrő és azon aggódunk, hogy most mindennek vége :)
Ennél sokkal több tartalék van a rendszerben. Nyilván lesz egy kis utóhatása, de a legnagyobb problémát, ami valószínűleg a cyano volt, megoldod.
A szűrő folyamatos működés és vízcserék mellett esetleg egy kis baktérium rásegítéssel megy tovább.

Ha kell megismétled a kezelést később.
 
Anno elég sokat keresgéltem én is és a chemiclean-től kezdve szinte minden valamilyen szinten antibiotikumra volt visszavezethető.
Persze nem mondják ki, nem írják rá, mert elég határeset a forgalmazás, pláne, ha nem csak az államokban szeretnék eladni, de a hobbi már évtizedek óta sikeresen használja.

Van amikor tényleg csak ez marad.

Az hogy az antibiotikum pusztítja a szűrőbaktériumokat is kb az a kategória, mint amikor 1 óránál tovább áll a szűrő és azon aggódunk, hogy most mindennek vége :)
Ennél sokkal több tartalék van a rendszerben. Nyilván lesz egy kis utóhatása, de a legnagyobb problémát, ami valószínűleg a cyano volt, megoldod.
A szűrő folyamatos működés és vízcserék mellett esetleg egy kis baktérium rásegítéssel megy tovább.

Ha kell megismétled a kezelést később.
Nekem is ez a bajom! Inkább vesszen egy kis szűrőbaci, mert azt lehet pótólni, de amíg a cianó bent van az akvába addig úgy is tré lesz az egész! Arról nem is beszélve, hogy megkeserítí az ember életét és az akva nem megy 5 ről a 6 ra csak szenvedés!
 
No, csak rátaláltam a biztonsági adatlapjára, és igencsak meglepődtem, de az amcsik ilyen téren is lazák, mint a Riga lánca.

QTE
SECTION 3: Composition/information on ingredients
3.1. Substances
Name: Proprietary salt blend Product Identifier: (CAS no.) Trade secret %: 100
3.2. Mixtures
Not applicable. The specific chemical identity and/or exact percentage of composition have been
withheld as a trade secret
[29 CFR 1910.1200].

UNQTE
Ezek szerin Szupertitkos az összetétel!
 
ha nem megfelelő módon használod.
Viktor, a te részedről, mi lenne az a megfelelő mód? Én azt tapasztaltam, hogy a talaj szemeket (Amazonia, Shrimp king) meg a fa szerkezetét roncsolja. A fán, kezelt algát, eltüntetni, de viszont, eltüntetni a rajta lévő képződött biofilm, és ezzel be jutt a fa felső szerkezetében. Ezzel azt tapasztaltam, hogy utat ad egy másik algának, ami gyorsabb. A Excel-nél nem tapasztaltam ezt.
Ezért is kérdezem, hogy mi lenne a megfelelő mód. H. Peroxyid 3-6% stb. mennyire kellene higítani, ha kell egyáltalán? Mennyi ideig maradhat a helyszínen? Én mostanában csak a homokóra szoktam használni.
 
Viktor, a te részedről, mi lenne az a megfelelő mód? Én azt tapasztaltam, hogy a talaj szemeket (Amazonia, Shrimp king) meg a fa szerkezetét roncsolja. A fán, kezelt algát, eltüntetni, de viszont, eltüntetni a rajta lévő képződött biofilm, és ezzel be jutt a fa felső szerkezetében. Ezzel azt tapasztaltam, hogy utat ad egy másik algának, ami gyorsabb. A Excel-nél nem tapasztaltam ezt.
Ezért is kérdezem, hogy mi lenne a megfelelő mód. H. Peroxyid 3-6% stb. mennyire kellene higítani, ha kell egyáltalán? Mennyi ideig maradhat a helyszínen? Én mostanában csak a homokóra szoktam használni.

Nálam eleve tiltólistán van a peroxid. A legnagyobb bajom vele, hogy roncsolja a növényeket. Nem azonnal, de elég sok idő a felépülés később.
A boltban időnként látom, hogy használják a többiek, de minden alkalommal kiszúrom, hogy tönkretette a növényt.

Sajnos túl könnyen elérhető. Túl sok pozitív poszt mellett kevesen beszélnek a negatív oldaláról, ami szerintem sokkal erősebb. Lehet persze, hogy a prioritás más mindenkinél, de a lényeg az egészséges növény lenne.
Az algák blackouttal, takarítással, finomhangolással, algaevőkkel féken tarthatóak, ha a rendszered egyébként jól van összerakva.

Gyors tűzoltásnak használják a legtöbben.

Anno csináltunk pl gyors kísérletet még a törökbálinti boltban, hogy carbot és peroxidot nyomtunk ecsetre. Carbo eredményesebb volt.

3%-os peroxidnál nem használnék töményebbet, de én ezt sem használnám. Leégeti a mohákat, tönkreteszi az érzékenyebb növényeket.

Cyanora a takarítás és kézi eltávolítás mellett nálunk csak az antibiotikum vált be tartósan.
 
Cyanora a takarítás és kézi eltávolítás mellett nálunk csak az antibiotikum vált be tartósan.
Sajna már én is itt tartok kipróbáltam mindent de hosszú távon semmi nem vált be! A függetlenség napja filmbe mikor mondja" atomot a bestiáknak" a mi esetünkbe " antibiotikomot a bestiáknak".
 
Nálam eleve tiltólistán van a peroxid. A legnagyobb bajom vele, hogy roncsolja a növényeket. Nem azonnal, de elég sok idő a felépülés később.
A boltban időnként látom, hogy használják a többiek, de minden alkalommal kiszúrom, hogy tönkretette a növényt.

Sajnos túl könnyen elérhető. Túl sok pozitív poszt mellett kevesen beszélnek a negatív oldaláról, ami szerintem sokkal erősebb. Lehet persze, hogy a prioritás más mindenkinél, de a lényeg az egészséges növény lenne.
Az algák blackouttal, takarítással, finomhangolással, algaevőkkel féken tarthatóak, ha a rendszered egyébként jól van összerakva.

Gyors tűzoltásnak használják a legtöbben.

Anno csináltunk pl gyors kísérletet még a törökbálinti boltban, hogy carbot és peroxidot nyomtunk ecsetre. Carbo eredményesebb volt.

3%-os peroxidnál nem használnék töményebbet, de én ezt sem használnám. Leégeti a mohákat, tönkreteszi az érzékenyebb növényeket.

Cyanora a takarítás és kézi eltávolítás mellett nálunk csak az antibiotikum vált be tartósan.
Köszi a gyors választ! 👍
 
Tudtok esetleg ajánlani antibiotikumot ami jó erre?
Az említett két fajtát kicsit bonyolultabb beszereznem 🙂
 
Igen erre vagyok kíváncsi ,hogy jó e esetleg.
Isten bizony, nem értelek. Nigro adott egy antibiotikum nevet és pontos adagolást:
A Sumamed-ből 100 l/ fél tabletta. Összeporítod és eloszlatva beszórod lehetőleg a fertőzött részre. 1 hét múlva mehet még egy adag, ha szükséges.
Aztán úgy döntesz, hogy megkérsz egy "cimbit", hogy rendeljen neked az A-ról Ultralife Blue Green Slime Remover-t.
Akkor most mégis mit akarsz még??? Folyton másoktól várod a megoldást, ahelyett, hogy visszaolvasnál és/vagy megfogadnád az adott tanácsot.
 
Isten bizony, nem értelek. Nigro adott egy antibiotikum nevet és pontos adagolást:

Aztán úgy döntesz, hogy megkérsz egy "cimbit", hogy rendeljen neked az A-ról Ultralife Blue Green Slime Remover-t.
Akkor most mégis mit akarsz még??? Folyton másoktól várod a megoldást, ahelyett, hogy visszaolvasnál és/vagy megfogadnád az adott tanácsot.
Az ultralife már megy egy hét múlva meglesz az eredmény. Summamedet nem ír a doki. Cefzil meg van itthon de attol nem lenne rossz tudni , hogy hány féle antibiotikum jó illetve másnak is hasznos lenne. Ultra liféből tudtam szerezni egy kis adagot ami nekem elég. De ha másnak van otthon más antibiotikum akkor minnél több félét próbáltak már annál több info másoknak is.
 
Back
Oldal tetejére