• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Cianobaktérium / kék-zöld alga (BGA) - Blue Green Algae

Köszi!
Mennyire pusztítja el az élő flórát a cianon kívűl ? Nagyobb lesz a haszon mint a kár? Hogyan adagoljam, és mennyit?
Próbáltad már ? Úgy gondolom nekem már csak ez segít már mindent kipróbáltam ha vissza olvasod amiket írtam 434 es től.
Semmi negatív hatást nem tapasztaltunk. A Sumamed-ből 100 l/ fél tabletta. Összeporítod és eloszlatva beszórod lehetőleg a fertőzött részre. 1 hét múlva mehet még egy adag, ha szükséges. Ne add fel!
 
Semmi negatív hatást nem tapasztaltunk. A Sumamed-ből 100 l/ fél tabletta. Összeporítod és eloszlatva beszórod lehetőleg a fertőzött részre. 1 hét múlva mehet még egy adag, ha szükséges. Ne add fel!
Most úgy látszik, hogy visszavonúl de nem kiabálom el ! Ugyanis másodszor cseréltem full RO vizzel visszasózva 120ppm re és azt tapasztalom eddig, hogy szűnni látszik.
Mivel régen valamennyi csapvizet is használtam ioncserélt vízzel lehet a csapvízben van valami ami kedvez a cyanónak. Most mivel nem teszek csapvizet és 2x 50% RO val cseréltem valami megváltozott és jó irányba De lekopogom Így is legyen. A Redfield arányrt azóta is betartom az sem változott csak a víz , hogy RO lett.
 
Saját tapasztalatomat szeretném megosztani Veletek.
Mivel az egyik akváriumomat tényleg menthetetlenül belakta a cyano bontani kezdtem.
Sajnos az eszközöket (csipeszek és ollók) nem fertőtlenítettem. Ennek köszönhetően most az egy wabimban terjed rapid sebességgel.

Szóval, ha ilyen van, egy kis tömény hypós áztatás és leforrázás után használjátok más akváriumban/wabiban/viváriumban a szerszámokat.
 
Saját tapasztalatomat szeretném megosztani Veletek.
Mivel az egyik akváriumomat tényleg menthetetlenül belakta a cyano bontani kezdtem.
Sajnos az eszközöket (csipeszek és ollók) nem fertőtlenítettem. Ennek köszönhetően most az egy wabimban terjed rapid sebességgel.

Szóval, ha ilyen van, egy kis tömény hypós áztatás és leforrázás után használjátok más akváriumban/wabiban/viváriumban a szerszámokat.
Ezt tanusíthatom bontáskor az akváriumot, skimert fűtőt, szűrőt komleten, hypós vízzel mostam át, biotöltet csere, növények kidob, talaj csere! És mégis felütötte a fejét. Viszont most, hogy a csapvizet nem használok csak RO t így szemlátomást visszavonul de nemkiabálom el. De ha több akvárimja van valakinek akkor mindenképp klóros fertőtlenítő kell!
 
Az, hogy mindent fertotlenitettel megis felutotte a fejet egyertelmuen jelzi, hogy felesleges fertotleniteni. Mindegyik akvaban volt mar cyanonk, megoldottuk az okot, el is tunt. Volt, hogy azzal a csipesszel nyultam kozvetlenul azutan egy masik akvaba, hogy a cyanot birizgaltam vele. Megsem utotte fel a fejet ott (nem volt jo a korulmeny, igy nem tudott elszaporodni). A cyano ugyanugy terjed a sporaival a levegon keresztul, ahogy a tobbi alga is, nem csak a csipesz/minden egyeb viszi at. A legyozesehez egy ut van: meg kell szuntetni a neki idealis korulmenyt.
 
Az, hogy mindent fertotlenitettel megis felutotte a fejet egyertelmuen jelzi, hogy felesleges fertotleniteni. Mindegyik akvaban volt mar cyanonk, megoldottuk az okot, el is tunt. Volt, hogy azzal a csipesszel nyultam kozvetlenul azutan egy masik akvaba, hogy a cyanot birizgaltam vele. Megsem utotte fel a fejet ott (nem volt jo a korulmeny, igy nem tudott elszaporodni). A cyano ugyanugy terjed a sporaival a levegon keresztul, ahogy a tobbi alga is, nem csak a csipesz/minden egyeb viszi at. A legyozesehez egy ut van: meg kell szuntetni a neki idealis korulmenyt.
Fertőtlenítés előtt wabiztam.
De köszönöm, hogy megosztottad tapasztalataidat.
Az enyémet úgy tűnik felesleges volt.
 
Fertőtlenítés előtt wabiztam.
De köszönöm, hogy megosztottad tapasztalataidat.
Az enyémet úgy tűnik felesleges volt.
Nem volt felesleges minden infó és tapasztalat számít! Nálam lehet a csapvízben van valami ami jó a cyanónak, hogy most nem kap csak RO vizet megváltozott valami ami már nem tetszik neki. Mivel mást nem változtattam ebből gondolom!
 
Dehogy volt felesleges! Bocs, a hozzaszolas tenyleg kicsit nyers lett, szerencsesebb megfogalmazas lett volna ugy irni, hogy "a fertotlenites nem garantalja, hogy nem fog elterjedni mashol".
Semmi baj, a cyanó olyan, mint a herpesz. Van, akinél kijön, van kinél nem, közben egész életünkben cipeljük magunkban.
 
Sziasztok!

Használta már valaki a CyanoClean t édesvízi akváriumba? Lassan 17 év akvarizálás után befejezem 1 éve szarakodok ezzel a francal, már kipróbáltam a mindent is!
A Cyanoclean nagyon hatásos de tengeri akvába. Mi lenne ha kipróbálnám édesvízibe? Utolsó lehetőség az antibiotikum csak nem tudok felíratni mert Doki ezért nem írfel. Nincs valakinek egy szem Sumamed, vagy Azytromicyn hatóanyagú gyógyszer vagy ami jó a cyanó ra? Dunaharaszin lakom. Köszönet ha valaki tudna segteni!
 
Sziasztok!

Használta már valaki a CyanoClean t édesvízi akváriumba? Lassan 17 év akvarizálás után befejezem 1 éve szarakodok ezzel a francal, már kipróbáltam a mindent is!
A Cyanoclean nagyon hatásos de tengeri akvába. Mi lenne ha kipróbálnám édesvízibe? Utolsó lehetőség az antibiotikum csak nem tudok felíratni mert Doki ezért nem írfel. Nincs valakinek egy szem Sumamed, vagy Azytromicyn hatóanyagú gyógyszer vagy ami jó a cyanó ra? Dunaharaszin lakom. Köszönet ha valaki tudna segteni!
Üdv.

Nekem Ultralife Blue Green Slime Remover-em van...Mekkora akvát kellene kezelni?
 
Üdv.

Nekem Ultralife Blue Green Slime Remover-em van...Mekkora akvát kellene kezelni?
41 liter. Az easy life bio exit blue t ha adagolom akkor jobb de ha nem akkor felerősödik. Ezt a z ultralife cuccot hol vetted használ? Mert akkor rendelek én is vagy antibiotikom lessz a vége. Már látom a te cuccod kűlföldi dolog. Nagyon köszönöm!
 
41 liter. Az easy life bio exit blue t ha adagolom akkor jobb de ha nem akkor felerősödik. Ezt a z ultralife cuccot hol vetted használ? Mert akkor rendelek én is vagy antibiotikom lessz a vége. Nagyon köszönöm!
Amazon-ról rendeltem.
Én márciusban használtam, azóta nem mutatkozik.

Olvass utána, pozitívak vele a tapasztalatok.

Ha érdekel, Foxpost-al elküldöm, pár adagolókanálnyi kell csak. A maradékot visszaküldöd.
 
Sziasztok!
Megint elő jött a bestia! Csak azt nem értem, restart volt új talaj az akváriumot kifertőtlenítettem, szűrőt is klóros cuccba ki mostam, új szűrő a anyag stb. A növényeket ki dobtam .Betartom a Redfield arányt 16:1 nitrát, foszfát arányt, csepp tesztel mérem. 42 litert két szűrő szűr összesen 740l/h 4 liter mátrix al. Mondjuk nől minden mit a fene! Csak nem értem mi váltja ki! Magas nyomású co2 is megy, 0.7 w/l a fény 6500k napi 8 óra. Most áltam át RO vízre, igaz ez már az előtt megjelent! Lehet a csapvíz ami okozhatta? A csapvíz 25 gh meg a nitrát is 25 felett, a foszfát meg 0.05 . Lehet ez a kiváltó ok? A csak Ro val csere visszasózva 7 gh ra javíthat ezen?
Szia @kaposznyak !
Ez a kálváriám .:mad::(
 
Amazon-ról rendeltem.
Én márciusban használtam, azóta nem mutatkozik.

Olvass utána, pozitívak vele a tapasztalatok.

Ha érdekel, Foxpost-al elküldöm, pár adagolókanálnyi kell csak. A maradékot visszaküldöd.
Kőszi nagyon rendi vagy. Sajna igy túl macera lenne nekem. Van cimbi aki szokott onnan rendelni majd megkérem. De köszi ha közelebb laknánk egymáshoz az jobb lenne személyesen.
 
Back
Oldal tetejére