• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Cyanobacteria / kék-zöld alga (BGA) - Blue Green Algae

Most épp black out van, de amúgy is terveztem 1-2 hónap múlva az új scapet.
Hogy tudnék átmenteni pár növényt fertőzés veszélye nélkül?

Mi az ami a cinaót tuti megöli pl 2 nap alatt befőttes üvegben?
Toljam rá a karbót 1000%-os tuladagolásban?
Erythromycin antibiotikum.
 
Megkűzdöttem ezzel a mocsokkal.
.... Utána Blue exit ment a vízbe, reggel és este, tehát a napi adag duplája, addig, amíg tartott a szer. Heti vízcserét kihagytam, ázzon csak a blue exitben.....
Megváltozott a Blue-Exit receptje? Nekem az van ráírva, hogy első és 7. napon adagolandó.
Day 1 10ml per 40liters of water
Day 7 10ml per 40liters of water
Day 14 change the water

Csak a 14. oldalon járok a topicban bocs ha valaki ezt korrigálta már.
 
Megváltozott a Blue-Exit receptje? Nekem az van ráírva, hogy első és 7. napon adagolandó.
Day 1 10ml per 40liters of water
Day 7 10ml per 40liters of water
Day 14 change the water

Csak a 14. oldalon járok a topicban bocs ha valaki ezt korrigálta már.
Én a bio blue exitet használtam, annak ez a receptje. Két féle blue exit van
 
Én a bio blue exitet használtam, annak ez a receptje. Két féle blue exit van
Ez egyre rosszabbúl hangzik. :) Easy Life Bio-Exit Blue a neve ami nekem van és kétszer kell használni 14 nap alatt majd vizet cserélsz.

Eddig nem sokat ért. 5 napos BlackOut sokat segített 95%-át kinyírta, majd vízcsere és megkezdtem a kúrát. Amit carboval leszedek az bebarnul 4 óra alatt eltűnik, talán megeszik, de friss foltok jelennek meg máshol.
Közben lassan erősödik kis százalékban, de ez valószínűleg exponenciálisan fog nőni. Ma vettem hidrogénperoxidot kiderül. Még a mohákat is lekezelem vele, nem érdekel ha kipusztul, mert gyakorlatilag most is az a terv, hogy minden megy a kukába. És restart.
 
15ml-t tudsz helyi kezelésre használni, minden 45liter akvavíz után. 1 órát hagyod hatni, aztán indíthatod a szűrőt.
Ezt milyen gyakran lehet megismételni? Ha 1 óra után rá lehet engedni a szűrőbacikra akkor valószínű eltávozott az akvából, tehát óránként meg lehet ismételni?

6 óránként? Naponta?

Mondjuk úgy csinálnám, hogy 1 óra pihenés után 1 óra szűrő járatás, hogy ne oxigénhiányba múljanak ki a nitrifikáló bacik. Tehát 2 óránként ismételném meg amíg végig nem értem minden kényes területen. Aztán másnap kiderül kell-e újabb.
 
Ez egyre rosszabbúl hangzik. :) Easy Life Bio-Exit Blue a neve ami nekem van és kétszer kell használni 14 nap alatt majd vizet cserélsz.

Eddig nem sokat ért. 5 napos BlackOut sokat segített 95%-át kinyírta, majd vízcsere és megkezdtem a kúrát. Amit carboval leszedek az bebarnul 4 óra alatt eltűnik, talán megeszik, de friss foltok jelennek meg máshol.
Közben lassan erősödik kis százalékban, de ez valószínűleg exponenciálisan fog nőni. Ma vettem hidrogénperoxidot kiderül. Még a mohákat is lekezelem vele, nem érdekel ha kipusztul, mert gyakorlatilag most is az a terv, hogy minden megy a kukába. És restart.
Szia.

Én ultralife blue green slime stain remover-t használtam. Márciusban vetettem be, azóta se jött elő.
 
Ezt milyen gyakran lehet megismételni? Ha 1 óra után rá lehet engedni a szűrőbacikra akkor valószínű eltávozott az akvából, tehát óránként meg lehet ismételni?

6 óránként? Naponta?

Mondjuk úgy csinálnám, hogy 1 óra pihenés után 1 óra szűrő járatás, hogy ne oxigénhiányba múljanak ki a nitrifikáló bacik. Tehát 2 óránként ismételném meg amíg végig nem értem minden kényes területen. Aztán másnap kiderül kell-e újabb.
Az elozo mondatokban ott a kerdesedre a valasz. :rolleyes:
 
Ez egyre rosszabbúl hangzik. :) Easy Life Bio-Exit Blue a neve ami nekem van és kétszer kell használni 14 nap alatt majd vizet cserélsz.

Eddig nem sokat ért. 5 napos BlackOut sokat segített 95%-át kinyírta, majd vízcsere és megkezdtem a kúrát. Amit carboval leszedek az bebarnul 4 óra alatt eltűnik, talán megeszik, de friss foltok jelennek meg máshol.
Közben lassan erősödik kis százalékban, de ez valószínűleg exponenciálisan fog nőni. Ma vettem hidrogénperoxidot kiderül. Még a mohákat is lekezelem vele, nem érdekel ha kipusztul, mert gyakorlatilag most is az a terv, hogy minden megy a kukába. És restart.
Képet tudsz küldeni esetleg? Érdekelne mennyire volt rossz a helyzet nálad.
 
Képet tudsz küldeni esetleg? Érdekelne mennyire volt rossz a helyzet nálad.
Sajnos nem. Végignéztem a telót és nem láttam rossz állapotú képet.

Volt 2db 20cm-es ágszakasz ahol fissi moha felett egy olyan egybefüggő lepedék volt mintha egy papírzsepivel körbetekernéd. A mohából semmi nem látszott. Vastagsága olyan 2-3 mm lehetett, tehát nem papírvékony. Ha ezt kiteríteném akkor megkapnék egy A4-es lapot 3mm vastagsággal. Ezen kívül is volt sok vastag lepedék növények levelein. Ezen kívül még üvegen kb a teljes akva, csak fent az erősebb fénynél nem.

H2O2 megcsináltam, elképesztően bubizik a víz. Viszont a garnélákra hatással volt. Mind a 100 eltűnt a szemem elől. Végig ott voltak a homokba most meg behúzódtak a növények közé.

70ml-t engedtem be az 330L-es akvába .
 
Nem hangzik jól.
Nálam is volt, főleg a mohákon és an anubialon kezdett el lepedőt formálni. Megemeltem a macro-t a duplájára, és a napi carbo adagot leállított szűrőnél ráfecskendeztem és hagytam 20 percig még állni a vizet mielőtt szűrő bekapcs. Másnapra kifehéredett és pár nap alatt eltűnt. Szerencsére outbreak nem történt. (Kop kop)
A következő lépés nálam is 3% os peroxid lett volna.
nálad mennyi idő alatt szaporodott el ennyire?
 
Nem hangzik jól.
Nálam is volt, főleg a mohákon és an anubialon kezdett el lepedőt formálni. Megemeltem a macro-t a duplájára, és a napi carbo adagot leállított szűrőnél ráfecskendeztem és hagytam 20 percig még állni a vizet mielőtt szűrő bekapcs. Másnapra kifehéredett és pár nap alatt eltűnt. Szerencsére outbreak nem történt. (Kop kop)
A következő lépés nálam is 3% os peroxid lett volna.
nálad mennyi idő alatt szaporodott el ennyire?
H2O2 most 4 órára rá elég hatékony volt. Sajnos vannak még foltok a homokba, De a fissit eléggé kitisztította. Carboztam és hidrogéneztem, nem lett baja. mindig azt mondták mohát ne karbózz erre nem volt hatása. Nem tudom miért. De már több napja carbozom (sachem) a fissit meg a karácsony mohát és semmi baja, néha leállított szűrővel, néha nem.

Nem ismertem fel ezt az algát (bacit) mert nemvolt még ilyen. Azt hittem csak zöld alga. Így nem tudom mennyi idő alatt. Talán 2 hónap.
 
Megváltozott a Blue-Exit receptje? Nekem az van ráírva, hogy első és 7. napon adagolandó.
Day 1 10ml per 40liters of water
Day 7 10ml per 40liters of water
Day 14 change the water

Csak a 14. oldalon járok a topicban bocs ha valaki ezt korrigálta már.
Én is a Bio exit blue t használtam de volami ilyesmi van ráírva .
 
(H2O2 kezelés naponta egyszer mehet) és el fog tűnni. 3%-os hidrogénperodixból leállított szűrő mellett 15ml-t tudsz helyi kezelésre használni, minden 45liter akvavíz után.

Köszönöm, meglett. Elolvastam egyszerre a 21 oldalt. De hidd el a végére nem emlékszel minden részletre.

Hányszor ismételted meg a H2O2 kezelést? Tudom nem mérvadó, csak kíváncsiság.
 
Köszönöm, meglett. Elolvastam egyszerre a 21 oldalt. De hidd el a végére nem emlékszel minden részletre.

Hányszor ismételted meg a H2O2 kezelést? Tudom nem mérvadó, csak kíváncsiság.
Persze, ertheto ha nem marad meg minden info, csak azert volt furcsa, mert pont a kovetkezo mondatot idezted :)

A hanyszor kerdesre a valasz fugg a fertozott terulettol, meg az akva meretetol is, mennyit tudsz egyszerre kezelni. A leghosszabb nekunk durvan 1 het volt. Vissza-vissza jon mindig ugyanazon a ponton egy kb 5 Ft-os meretu feluleten, olyankor mindig kap az a resz.

Irtad egyik elozo hozzaszolasodban hogy erosen bubizott minden. A talajnal ezzel is vigyazz, mert a h2o2 roncsolja a talajszemcseket, szet fognak porladni. Errol csinaltunk egy szemlelteto videot is.

Igen, gyógyszertárba de csak 1dl-est kiszerelésben adnak. 0,7-et elhasználtam egy kezelésre. Kettőt vettem.
Erre van gazdasagosabb beszerzesi forras, nem reklamnak szanjuk, de a bolt nevet azert nem irjuk meg, googlizzatok ki, vegyszerbolt jozsef korut. ;)
30%-os peroxidot (is) arulnak, ROval lehet a kivant ertekre higitani.
 
Persze, ertheto ha nem marad meg minden info, csak azert volt furcsa, mert pont a kovetkezo mondatot idezted :)

A hanyszor kerdesre a valasz fugg a fertozott terulettol, meg az akva meretetol is, mennyit tudsz egyszerre kezelni. A leghosszabb nekunk durvan 1 het volt. Vissza-vissza jon mindig ugyanazon a ponton egy kb 5 Ft-os meretu feluleten, olyankor mindig kap az a resz.

Irtad egyik elozo hozzaszolasodban hogy erosen bubizott minden. A talajnal ezzel is vigyazz, mert a h2o2 roncsolja a talajszemcseket, szet fognak porladni. Errol csinaltunk egy szemlelteto videot is.


Erre van gazdasagosabb beszerzesi forras, nem reklamnak szanjuk, de a bolt nevet azert nem irjuk meg, googlizzatok ki, vegyszerbolt jozsef korut. ;)
30%-os peroxidot (is) arulnak, ROval lehet a kivant ertekre higitani.
Van szemben a munkahelyemmel egy fodrászkellék bolt. Ott is kapni csak vigyázni kell, ne legyen illatosított. Vagy bármi egyéb adalékkal megáldott.

Hogy tudod minden helyen kiirtani mikor alapvetően egy dzsungel az akva? Nem tudok benézni, hogy a microsorum windelov és Narrow 30cm-es rózsabokor alatt mi lehet. Nyomhatok oda h2o2-t vakon, de hogy ott lesz-e egy gócpont ami újra és újra születik azt nem tudhatom. 330L-es az akva.
 
Back
Oldal tetejére