• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Cyanobacteria / kék-zöld alga (BGA) - Blue Green Algae

Heti karbantartasnal told lejjebb a plasztik kartyat, es kisse huzd meg az uveggel ellentetes iranyba.
Akkor ezek szerint nem biztos, hogy az?
Mondjuk ettől függetlenül is tele van a talaj buborékokkal, szerintem valami nagyon bomolhat benne, viszont ammóniát nem mérek. A talaj tetején is van valami ecsetalgára emlékeztető, egyesével magukon a talajszemcséken.
 
Akkor ezek szerint nem biztos, hogy az?
Mondjuk ettől függetlenül is tele van a talaj buborékokkal, szerintem valami nagyon bomolhat benne, viszont ammóniát nem mérek. A talaj tetején is van valami ecsetalgára emlékeztető, egyesével magukon a talajszemcséken.
De az de nem csinal bajt amig ott marad. Viszont iszonyu iszapos a talajod az uvegnel, azert irtam amit irtam.
 
Talan huzhatod egy ideig de elobb utobb alga bumm lesz. Esetleg valami talajjal lefedni meg lehetne. Akar kaviccsal is bar annak en nem vagyok hive.
Én is ettől félek, talán komolyabb talajporszívózással megpróbálom valamennyire rendbe kapni.
A nyári melegre nem szívesen csinálnék újraindítást, jó lenne őszig kihúzni!
 
Ez bizony az lesz, Carbo-t neki :), de a megoldás a kiváltó ok megszüntetése.
Köszi! Volt egy megérzésem. Napi adagot már beadtam reggel. Ha kiszippantom és reggel azt a részt le carbozom?
Áramlás az van bőven, viszont nitrát hiány is.
 
Köszi! Volt egy megérzésem. Napi adagot már beadtam reggel. Ha kiszippantom és reggel azt a részt le carbozom?
Áramlás az van bőven, viszont nitrát hiány is.
Tudod te a megoldást ;) . Írtás, tápanyag szint rendbetétel és türelem.
 
Tudod te a megoldást ;) . Írtás, tápanyag szint rendbetétel és türelem.
Türelem van, de nyugodt nem vagyok. Holnap utazom el két napra, nem szívesen hagyom itt az üveget. Nem ugrálnék örömömben ha kipusztulna az állomány, vagy jobban elterjedjen ez a sorscsapás. 😟
amit tudtam leszippantottam, a Saggitaria subulata egy részét kidobtam a környékéről. Reggel kap egy varbo kúrát és egy imát elmormolok 😀
 
Türelem van, de nyugodt nem vagyok. Holnap utazom el két napra, nem szívesen hagyom itt az üveget. Nem ugrálnék örömömben ha kipusztulna az állomány, vagy jobban elterjedjen ez a sorscsapás. 😟
amit tudtam leszippantottam, a Saggitaria subulata egy részét kidobtam a környékéről. Reggel kap egy varbo kúrát és egy imát elmormolok 😀
Szerintem annyira nem rossz a helyzet. Carbo simán intézi majd...
 
Szerintem annyira nem rossz a helyzet. Carbo simán intézi majd...
Vettem egy nagy levegőt, és meglocsoltam még a napi adaggal. Remélem ezt még a garnélák toleráljak. Oto is pucolgatott egy kicsit.
etetéskor csökkentem az áramlást arra a 3-5 percre míg falatoznak, De erre a sarokra tolja le az áramlat az eledelt. Ezentúl lekapcsolom inkább a szűrőt és még kissebb adagokat adok egyszerre hogy nagyon ne hulljon a talajra, már amennyire lehet. Gondolom ez is benne van hogy itt alakult ki ez a fene.
És köszi a bíztatást!😀
 
Vettem egy nagy levegőt, és meglocsoltam még a napi adaggal. Remélem ezt még a garnélák toleráljak. Oto is pucolgatott egy kicsit.
etetéskor csökkentem az áramlást arra a 3-5 percre míg falatoznak, De erre a sarokra tolja le az áramlat az eledelt. Ezentúl lekapcsolom inkább a szűrőt és még kissebb adagokat adok egyszerre hogy nagyon ne hulljon a talajra, már amennyire lehet. Gondolom ez is benne van hogy itt alakult ki ez a fene.
És köszi a bíztatást!😀
Na, kinyírtad??
 
Na, kinyírtad??
A kérdéses részt már tegnap kipucoltam. Ma kapott 2ml excel carbot közvetlen. Víz nem büdös tegnap kezdett szaga lenni. Amúgy minden nap megszaglászom. 😀 Ha látni nem látni érezni lehet ha baj van. Amúgy nagyon hamar kialakul ez a sorscsapás, zöldről hirtelen átvált kékeszöldre. Holnap hazajövünk kap egy alapos tisztítást az üvegnél. Amit leszívok talajt az lefertőtlenítem és megy vissza. Utána csak reménykedek hogy időben elkaptam.
És egy nagyobb vízcsere, ha tudok szerezni Ro vizet.
 
A kérdéses részt már tegnap kipucoltam. Ma kapott 2ml excel carbot közvetlen. Víz nem büdös tegnap kezdett szaga lenni. Amúgy minden nap megszaglászom. 😀 Ha látni nem látni érezni lehet ha baj van. Amúgy nagyon hamar kialakul ez a sorscsapás, zöldről hirtelen átvált kékeszöldre. Holnap hazajövünk kap egy alapos tisztítást az üvegnél. Amit leszívok talajt az lefertőtlenítem és megy vissza. Utána csak reménykedek hogy időben elkaptam.
És egy nagyobb vízcsere, ha tudok szerezni Ro vizet.
inkabb a szennyezodes, mulm, kaja maradek, szurotisztitasra koncentralnek mint nitrat hianyra. Nekem is tamad level 10-es verzioba az egyik akvariumomba, szombaton teszek fel kepet. Minden ertek megegyezik a mellette levo akvariumeval, a kulombseg a kettonel, hogy az egyik uj talaj, a masik meg csak ki sem volt oblitve ujrainditas utan es mulmos. A lemodellezes meghozta a vart eredmenyt. A latvany sokkolo. Kep szombaton.
 
Back
Oldal tetejére