• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Cyanobacteria / kék-zöld alga (BGA) - Blue Green Algae

alapból 10es a cspvizem,szóval sztem valahol 10-20 között.Illetve a mérés szerint is!
Kevésre jön vagy sokra?
Papíron és elméletben a kevésre...gyakorlatban meg nem. :) Nálam volt hónapokig 0 körüli nitráttartalmú RO vizem, nem volt BGA. Mostanában megint látom, hogy van itt ott, nitrátom 30 felett van. Tapasztalatom az, hogy mindig olyan helyen jön elő, ahol pang a víz, mellé tápanyag is van (vízben,aljzatból), és még fényt is kap. Azaz: kis vízmozgás, tápanyag, fény. :confused: Ez egy olyan együttállás, ami előhozhatja, hangsúlyozom, hozhatja. Ezért alakul ki üvegek mentén, stemek mögött, gyengébb sodrású helyeken akár az akvárium közepén is. Szerintem az ég világon semmi köze nincs a nitrát mennyiségéhez a vízben. Hidrogén peroxid és black-out eltünteti időre, de a fentiek együttállása esetén simán visszajön. Végleges likvidálásra még nem sikerült rájönnöm...:cry:
 
Aljzatot turkáló halak lehet, hogy megoldást jelentenek, mert nem hagyják, hogy pangó víz legyen. Nekem van több is (pleco, botia) és csak az első üveg mögött van nagyon kevés az aljzatban, nem terjed. azt tudom, hogy egy növényesben ezek a turkálók problémásak, mert kitúrják a növényt is. Van is ilyen gondom a plecoval. :)
 
sziasztok! azt hiszem ez a rettenet algám van, az akvárium 1 hónapos, illetve a manádó talaj 1 hónapos, kb egy hete tűnt fel ez az alga, akkor vízcserekor lepucoltam kézzel, ma vettem észre hogy megint van, a talajban nincs csak az üvegen van ez a barnás cucc, 1x nyomtam neki direktbe carbot de nem nagyon hatotta meg :/ mi lehet a gond? táptalajom nincs csak jbl kugeln pár db a talajban illetve aquaplant tabik de front üveg közelébe nincs egyikből se. 126L akvárium 2x2213-as szűrővel, mindegyik bio töltetes, vízmozgásom szemre is bőséges, nitrát szintem csepptesztel mérve is jó. a talaj vastag, 7-8cm az esetleg lehet gond vagy nem tudom. pár kép nem a legjobbak de látszik:

WP_20160321_18_44_01_Pro_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
WP_20160321_18_44_05_Pro_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
szia! csütörtökön pucoltam le ma már így néz ki :/ ezek a csiga fajok megeszik ezt az algafajt?

Úgy tudom hogy a cyanot nem eszi semmi, csak ha legyilkolod. o_O Ekkor a maradványokat nálam a molly, sziámi és az amanok is bekajálják.
 
Helló srácok.
Nem nagyon szokott megfogni az alga de most tanácstalan lettem. Cyano pusztít erőteljesen egy kis nanomban. Brutál mennyiségben. 3 napos bo részben segített.Utána fogkefe stb.1 hét megint elburult. 5-6 napos bo után patika tiszta minden ,szűrő tisztítás. 1 hét telt el. Vadul ellepett megint.Elkezdtem nitró adagolást napi 2 ml/nap. 55 literes az aki.Valami jó kis vaják lapul valaki fejében? Értékeket nem tudok nincs itthon most tesztem.
 
Helló srácok.
Nem nagyon szokott megfogni az alga de most tanácstalan lettem. Cyano pusztít erőteljesen egy kis nanomban. Brutál mennyiségben. 3 napos bo részben segített.Utána fogkefe stb.1 hét megint elburult. 5-6 napos bo után patika tiszta minden ,szűrő tisztítás. 1 hét telt el. Vadul ellepett megint.Elkezdtem nitró adagolást napi 2 ml/nap. 55 literes az aki.Valami jó kis vaják lapul valaki fejében? Értékeket nem tudok nincs itthon most tesztem.
Csak ,hogy egy régi közhellyel éljek.;)
http://www.theplantedtank.co.uk/algae.htm
Remélem segít:)
 
Csak ,hogy egy régi közhellyel éljek.;)
http://www.theplantedtank.co.uk/algae.htm
Remélem segít:)
Hát angolból nem vagyok erős de google chrome fórdit ügyes.Amit ki tudtam belőle venni azt szinte produkálom. Mulm nincs,a halakat már egy ideje kivettem belőle mert nagyon erős a fertőzés,így halkaja sincs.Az aljzat már ahol látszik az algán kívül gyönyörű tiszta. A szűrő ecco pro 300 sztem 50 literre elég nincs eltömődve erős a keringetés a nitrát szintemet nem tudom most nincs tesztem de adagolok napi 2 ml nitrót.Nem tudom az elég-e vagy csekély. 2 black outot csináltam rendkívül hatásos módszer de szinte 3-4 nap alatt visszajön.Lehet fertőtleníteni kellett volna a szűrő anyagot?Gondoltam veszek uv lámpát de ha az sem hatásos felesleges pénz kidobás.Tudom az okot kellene megszüntetni :) de ahhoz az kell hogy rájöjjek mi az ok.Egy hétig betettem az ecco mellé egy eheim 2213-ast így több mint 1000 l/h volt a forgatás így is visszajött.lehet el kell bontanom az akit és restart? Kellene tudnom mi a normál nitrát szint,hogy rájöjjek mi az alacsony :)... Van baj..
 

Attachments

  • DSC02171.JPG
    DSC02171.JPG
    321.1 KB · Megtekintések: 12
  • DSC02172.JPG
    DSC02172.JPG
    222.9 KB · Megtekintések: 12
  • DSC02173.JPG
    DSC02173.JPG
    283.6 KB · Megtekintések: 11
  • DSC02175.JPG
    DSC02175.JPG
    135 KB · Megtekintések: 11
  • DSC02176.JPG
    DSC02176.JPG
    152.6 KB · Megtekintések: 12
Helló srácok.
Nem nagyon szokott megfogni az alga de most tanácstalan lettem. Cyano pusztít erőteljesen egy kis nanomban. Brutál mennyiségben. 3 napos bo részben segített.Utána fogkefe stb.1 hét megint elburult. 5-6 napos bo után patika tiszta minden ,szűrő tisztítás. 1 hét telt el. Vadul ellepett megint.Elkezdtem nitró adagolást napi 2 ml/nap. 55 literes az aki.Valami jó kis vaják lapul valaki fejében? Értékeket nem tudok nincs itthon most tesztem.

Csak a szokásos kötelező körök:

  • Ne legyenek döglött területek az akváriumban. Ha áll a szűrő akkor egy nagy takarítás ráfér. Egyébként is picit sűrűbb takarítás kell a nyári időszakban
  • Tápozással ne lazulj. A meleggel a tápozási igénye is megnő a növényeknek
  • Ha nagyon melegedig a vized hűtsd. Az egész akvárium jobban fog működni
  • Szívd le mindenhonnan ahol éred a vízcseréknél. Legyen gyakoribb vízcsere.
  • Természetes fény ne legyen több mint az év többi részén. Lehet ez az ami változott mostanság.
  • Ha öregebb az akvárium akkor itt az ideje egy alapos porszívózásnak esetleg egy durva visszanyírásnak
  • Folyamatosan adagold a carbot naponta a tápok mellé.
  • Egy kis éjszakai levegőztetés sosem árt.
  • És végül türelem és kitartás. Ez sem tart örökké, ha foglalkozol vele a növények szépen fejlődnek így is. Túl kell élni a nyári időszakot.
 
Csak a szokásos kötelező körök:

  • Ne legyenek döglött területek az akváriumban. Ha áll a szűrő akkor egy nagy takarítás ráfér. Egyébként is picit sűrűbb takarítás kell a nyári időszakban
  • Tápozással ne lazulj. A meleggel a tápozási igénye is megnő a növényeknek
  • Ha nagyon melegedig a vized hűtsd. Az egész akvárium jobban fog működni
  • Szívd le mindenhonnan ahol éred a vízcseréknél. Legyen gyakoribb vízcsere.
  • Természetes fény ne legyen több mint az év többi részén. Lehet ez az ami változott mostanság.
  • Ha öregebb az akvárium akkor itt az ideje egy alapos porszívózásnak esetleg egy durva visszanyírásnak
  • Folyamatosan adagold a carbot naponta a tápok mellé.
  • Egy kis éjszakai levegőztetés sosem árt.
  • És végül türelem és kitartás. Ez sem tart örökké, ha foglalkozol vele a növények szépen fejlődnek így is. Túl kell élni a nyári időszakot.
Ezek a sorok szinte stimmelnek.A víz 22 fokos,50 literes az aki mic-mac-carb 4ml/nap.A növény mennyiség lehet hogy elszívólag keveset hagyna? Co rendben, Nap nem éri. Türelem és kitartás az megvan.Ha valamit azt itt megtanultam :) Lehet a kézi tisztogatás mellett rá kellene mennem egy 1-2 naponkénti vízcserére?
 
Ugyan nem biztos ,hogy pont a BGA miatt ,de emlékszem tavaly mekkora mizéria volt a hűtésekkel.Az egész közösség cooler-okat vett vagy gyártott a nagy meleg miatt.:)Többek között én is szenvedtem a víz hűtésével.Az idén már felkészültebb leszek ;)
Ez nem gondolnám,hogy a melegtől lenne 22 fok nem sok. Ettől függetlenül én is rákészültem a hűtésre ;)
 
Back
Oldal tetejére