• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes CuteCube

cheetah

VIP kertész
Sziasztok!

Idén megszüntettem a 81 literes aksimat, ami elég szép karriert futott be az elmúlt 5 és fél évben.
Szinte minden elem eladósorba került. Ami nem, az fel lett használva az új akváriumba. Merthogy természetesen nem tudtam teljesen elszakadni a növényes akváriumtól.
Szóval a múlt hét végén egy új akvárium született a nappalinkban.

Az adatok:
Akvárium: Dennerle NanoCube Basic 30l (30x30x35)
Táptalaj: JBL Aquabasic Plus
Aljzat: ADA Amazonia
Dekor: Fa és dragon kövek (a már jól megszokott...)
Növények: Az előző aksiból átmentve: Blyxia, Montecarlo, Bonsai és egy kis HM.
CO2: lecseréltem a 10 kg-os palackomat egy 2kg-osra, mert a nagy nem fért volna el az új helyen. De továbbra is a szokásos reduktor, mágnesszelep páros, illetve egy új üveg nano diffúzor.
A szűrést egyenlőre a szetthez kapott sarokszűrő végzi, a szürő szivacsot gyorsan lecsereéltem egy kis zsákocska Substrat pro-ra. Érzem, hogy a szűrés a leggyengébb elem a képletben. Nem tudom meddig lehet majd fenntartani.
A világítás, meglepetésemre a szettben nem a képeken feltüntetett kompakt fénycső volt, hanem egy ledes megoldás, ami látszólag elég fényt ad. Ezt is meglátjuk majd, hova alakul.

Szóval van egy pár ismeretlen az egyenletben, ami miatt megint egy kicsit úgy fogom érezni magam, mint 5 éve. Próbálgatás, minden napos állítgatás, figyelés, módosítás. Ettől már egy ideje elszoktam, mert az utóbb 3 évben csak cserélgetni kellett a layoutot. CO2, világítás, szűrés, táp, mind a jól bejáratott rendben ment.

Izgalmas lesz....

Van is egy pár képem azt még ide betolom:
Indítás előtt:
20170210_200259_HDR.jpg

Rögtön az első feltöltés után:
20170211_192426.jpg

A helyén:
20170211_192505.jpg

Ezek pedig a mai képek 4. naposan:
20170215_152414.jpg

20170215_152452.jpg
 
Pofás! A dragon és a blyxa mindig bejön nekem.:love:

De azért van pár kétségem.
A tylo nem túrja ki a növényeket? Elég helye lesz forgolódni a kövek között?:nailbiting:
Tervezel valami háttért vagy így üresen marad?
Nekem az ugyanilyen szűrőm esőztetője mindig hamar eldugult, nagyon lezuhant a flow és nem kis pálya pucolni! Lesz később valami külső vagy akasztós?
Amandák helyett esetleg garnélák?? Ekkora csapatnak ez nagyon pici kocka. Kicsiben minden nehezebb, mint 80 literben, ahol bőven van hely mindenre!
Kis moha valahová?

Oké, egyelőre ennyi.;)
 
Pofás! A dragon és a blyxa mindig bejön nekem.:love:

De azért van pár kétségem.
A tylo nem túrja ki a növényeket? Elég helye lesz forgolódni a kövek között?:nailbiting:
Tervezel valami háttért vagy így üresen marad?
Nekem az ugyanilyen szűrőm esőztetője mindig hamar eldugult, nagyon lezuhant a flow és nem kis pálya pucolni! Lesz később valami külső vagy akasztós?
Amandák helyett esetleg garnélák?? Ekkora csapatnak ez nagyon pici kocka. Kicsiben minden nehezebb, mint 80 literben, ahol bőven van hely mindenre!
Kis moha valahová?

Oké, egyelőre ennyi.;)

A tylo nem tudom mi, de ha a Sulawesi csigára, Zoltánra gondolsz, akkor de persze, mindig kitúrja. Minden új akvárium indítákor fő a fejem miatta, de már megszoktuk, sok sok éve velünk van, ezért megbocsátom neki. :)

A háttér még nem mi lesz, elvileg van hozzá egy fekete háttér, lehet az kerül majd fel, vagy valami más... :)

Az esőztető takarításához adtak egy spéci kis szerszámot, még nem kellett bevetni, de előbb utóbb vizsgázni fog. Egyenlőre nincs tervben más szűrő megoldás...(max egy nagyobb sarokszűrő)

Amandák egyenlőre jól elvannak, jól mutatnak. Összeszokott banda, garnélákből meg van bent vagy 20 red cherry, meg 7 amano. Egyenlőre elég. :)

Moha kizárt, eddig mindig szívtam vele, a 80-asban is állandóan algás volt, hiába ragasztottam, feljött, stb. Kizártnak tartom, hogy mohát tegyek be ebbe a 30-asba, ha a 80-asban is kifogott rajtam.
 
Back
Oldal tetejére