• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Cuevas del Drach

Sziasztok.

Vizcsere tortent. Megnyirtam a HM-et. Kristof szerint meg tul magasra hagytam korabban. Igaza lehet igy jobban latszik a ket bokor a barlang bejarata mellett.
A nagy Crypto kapott egy tropika taptabit. Nem tudom mennyi ido alatt fogy el amit inditaskor ala raktam taptalaj, de sosem art egy kis tamogatas.
A naevusok kaptak egy kis erositest 7 db amanda szemelyeben. Szepen osszetartanak. Azota tobbet vannak elol. Vagy azert mert a guppikat attoloncoltam a masikba, mert csipedtek oket.
Az uveget csak attoroltem belul, nincs rajta semmi kulonos.
Kaptak egy kis fagyikajat! Huvos vizet! Ugyhogy most leselkedem, hatha lesz corykaviar.
View attachment 87999
View attachment 88000
Lady Dömper is ott őgyeleg.
Szia. Hány fok van nálatok hogy most télen is mennek a ventik?
 
Az összes! :ROFLMAO:
Viccet felre teve. Ezen a telen nem futottunk meg. Es tegnap ejjel mar bukon nyitva maradt egy ablak...nem igazan tunt fel. Negyedik, teto. Kozepso lakas.
Mert en igy szeretem! 😁
Az jó. ;). Azt hittem már hogy direkt a fotózás kedvéért kapcsoltad be.. :eek:
 
Huuuha.
Bocsanat. Ket het kimaradt, de nem csak naplozasbol, hanem takaritasbol is. Kicsit faradt vagyok az uj melohely miatt. De nem nyavajgok tovabb.
Szoval valahonnan mindket akit megleptek ezek a kis rohadek planariak. Nem kicsit..nagyon. Ezer hala ez koszonet Csilla a gyors segitsegert. Harom napos fereghajto kura uran most volt egy alapos 70-80%-os vizcsere. Ez alkalombol a szurot es uvegeket is kitakaritottam. A kezelesbe, vagy csak ugy ket garnéla halt bele. Meg remelem az osszes plani 🏴‍☠️.
Kinezetben nincs valtozas. A mami garnikat ma meg nem lattam de az elmult napokban setalgattak a kezeles ellenere. Remelem jol vannak.
Es mig masoknal eltunnek a brigik, nalam elojottek. Hoztam multkor erositest 7 db amanda szemelyeben a 7 db naevushoz. Erre ma elojott mind a 10. Lehet tobbet kellene a hatso regiokban mulmoznom.
Az uvegen mar kezdett gyulni nemi pont alga. Mondjuk az eleg jo hogy csak ket het utan valik lathatova.
Megritkitottam az uszokat.
Asszem ennyi tortent. Tovabbi szep estet.
 
Sziasztok.
A heten tobb vizcseret is be kellett iktatnom mert sajna hullott el garnéla. Ma is csinaltam egy cseret.
Sajna a mamikat sem latom, de a hullajukat sem talaltam meg igy csak remelni tudom, hogy elbujtak. Nagyjabol mostanra varhatok az elso babak.
20200314_154155.jpg
 
Sziasztok
Itt sajnos szomorubb a helyzet. Hiaba a heti ket vizcsere, sajnos a planariahullak megteszik hatasukat. Sok sakura elpusztult. Erdekes, hogy Csilla garnijai kozul ketto hullat talaltam csak. Es jo hir, hogy a mamikat is lattam. Meg puttonyosak. Csak nem igazan sikerult jo lefotozni oket.
Amugy az ecset itt is megjelent, tehat egy ujabb megfigyeles: hullak=ecset. Viszont elo planariat nem lattam.
Ja a suncsigaim a karanteba is belehalnak... 😭 😂 nem kell nekik no plancsi.
Az uszonovenyeket jol megritkitottam...ok legalabb elvezik a tapanyag tobbletet.
20200321_171700.jpg
20200317_175129.jpg
 
Én is hazsnáltam már párszor a szert, de nálam nem volt ennyi pusztulás, meg algabumm. Lehet, hogy jobban jártal volna, ha a plancsik maradnak inkább?:unsure:
 
Én is hazsnáltam már párszor a szert, de nálam nem volt ennyi pusztulás, meg algabumm. Lehet, hogy jobban jártal volna, ha a plancsik maradnak inkább?:unsure:
De nagyon sok plancsi volt. Megzabaltak a csigakat, ugy vettem eszre, hogy sok van. Megoltek oket. Es garniszaporulat sem volt a pirosakbol. Gyuloletes nep.
Ez jó, de én belekukantanék a szűrő e is, és azt is kitakarítanám. ;)
A szurotkitakaritottam azota...kitakaritsam megegyszer?
 
Back
Oldal tetejére