• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Cubic

loci1234

VIP kertész
Üdv ismét!

Eltelt néhány év. Legalább 4 mióta nincs semmiféle vízi organizmus a házban, lefoglaltak a tanulmányok, aztán a munka, élet, miegymás. (Már a kutya nem emlékszik rám :D)De ugye a növényezéstől nehézkes megszabadulni, pedig becsületesen próbálkoztam az elmúlt fél évtizedben. Csak felmásztam a GA weboldalára, hogy mégis mi a helyzet ennyi év után a fiúkkal, láttam, hogy új a helyszín, stb. Fellelkesültem, előkapartam a régi üveget, technikát, hogy összerittyentek valamit, mostanában tetszenek a betták amiket a GA-ban látni, gondoltam építek setupot 1 példány köré.

-voltunk az új boltban, egészen elképesztően elit lett, mintha néhány száz négyzetméter japánba lépnék be. Gratu!

-Ugyan van magasnyomású rendszerem, de most nem kötöttem (még) be, valahogy nem éreztem az affinitást magamban hozzá. Faék egyszerű az egész, de szép sűrűre, tömöttre terveztem a növény válogatással.

Üveg: Eheim kocka, 16 liter, 24x24x28cm
Fény: Eheim Power Led 7W 6500K
Szűrés: Eheim Aquacorner 60 200l/h szivacs+Seachem Matrix töltet
Fűtés: (betta miatt) Oase 25W --> 26 fokra állítva
Talaj: Tropica Substrate+ ADA Amazonia Light
Tápozás: Tropica Specialized+ Dennerle Carbo booster MAX (megnézzük mit tud EL helyett)
-CO2 illetve külső szűrésem is van, de ezek most a polcon lettek hagyva, most nyugisabbra, kevésbé drágára vettem a figurát. Habár a CO2 lehet, hogy be lesz kötve a későbbiekben, növények fejlődésétől függ.
Vízcsere: Heti 50%

Növények:
-Lilaeopsis brasiliensis
-Cryptocoryne wendtii 'brown' kompakt
-Bucephalandra sp. Red
-Rotala sp. Green
-Staurogyne 'Bihar'
-Hygrophila pinnatifida

Tervezett fauna:
-1db Betta spendlens
-2-3db Otocinclus affinis

Bizonyosan felejtettem bőséggel az évek során, igyekszem olvasgatni és feleleveníteni mindent.

43589745614_9f3db3464e_h.jpg by Laurentinus
 
*Egy fekete háttér(fólia) tervben van, ne látszódjanak a kábelek, illetve kontrasztos legyen a zöld szín.

Kérdés:
Az EL Carbo-nak a bomlási ideje kb 6 óra volt, a Seachem-é 48 körül, tudjuk, hogy a Dennerle Carbo booster-e mennyi idő alatt bomlik? Korán reggel indulok dolgozni, délután kapcsol a pilács. Jó lenne hogyha nem bomlana el minden amire bekapcsol a fény. S.O.S
 
Utoljára módosított:
Újabb kérdés: Szombat óta naponta cserélek 40% vizet, utána stabilityzek, a heti tropica táp bement ugyan, de így elég véleményes a hatásfoka az első héten. Carbozni még nem kezdtem el. Meg úgy az Amazonia Light mellett nem tudom mennyire kell hisztérikusan vizet cserélgetni. Átállhatok most már pl minden másnapra, vagy ezen a héten menjen a minden nap csere?
 
Nem tudom mi van a Rotala-val, de néhány nap alatt elérte a vízfelszínt. Ma is repült a 40-45%os vízcsere, stability még megy szombatig, szerintem akkor ezen a héten már kihúzom a napi cserékkel, jövő héttől 3 naponta lesz szerintem.Kis takony megjelent a red moor-on ahogy várható volt, felhizlalom az Oto-knak.
Mivel a Carbo kérdésre nem kaptam választ, nem tudom mi tévő legyek, nem nagyon tudja más beadni, csak én korán reggel. Egyelőre nincs adagolva. Ezt ki kéne okoskodni, mi legyen.
Pengés algakaparóval kíváncsiságból végigmentem az üvegen, és tisztább lett, lejött egy hártya vékony filmréteg, baktérium, meg minimális barna alga lehet szerintem.

Telefonos fos, de így néz ki a kocka jelenleg, egész szép dísze már most a szobának (szerintem)
43631661824_eec7c3a03d_o.jpg by Laurentinus
 
Szia! Jó kis ékszert tettél össze, majd kialakul! Szépek tudnak lenni ezek a kis Eheim kockák! A vizcserére kitérve, én mindig úgy csinálom, hogy első héten minden nap, a második héten kettő naponta, a harmadikon, három naponta, utána hetente egyszer. A carbora kitérve, én Seachem szénforrást használok, reggel beöntöm, délben kapcsol a fény, semmi problémát nem látok miatta, de, ha jól olvastam, te mást használsz, használtam régen én is olyat, az is reggel került be, hátrányát nem láttam. El is felejtettem, egy kis külső szűrő, aranyat ér ám. :)
 
Szia! Jó kis ékszert tettél össze, majd kialakul! Szépek tudnak lenni ezek a kis Eheim kockák! A vizcserére kitérve, én mindig úgy csinálom, hogy első héten minden nap, a második héten kettő naponta, a harmadikon, három naponta, utána hetente egyszer. A carbora kitérve, én Seachem szénforrást használok, reggel beöntöm, délben kapcsol a fény, semmi problémát nem látok miatta, de, ha jól olvastam, te mást használsz, használtam régen én is olyat, az is reggel került be, hátrányát nem láttam. El is felejtettem, egy kis külső szűrő, aranyat ér ám. :)

Jaj egy válasz, köszönöm! :ROFLMAO:
Igen a Seachem carboja brutál ideig benn marad, csak sajnos nem seachem-em van, ehhez korábban kellett volna felkelni. Lehet, hogy majd váltok rá, de most már kipróbálom mit tud a Dennerle, ha már megvettem.
Volt külső szűrő ehhez a szetthez, egy pici Eheim Classic, azt hiszem 2211, pöpec cucc volt, csak eladtam amikor felszámoltam 4 éve az utolsó setup-ot. :confused: Így most reménykedem, hogy algamentesen fog tartani ez a pici sarokszűrő, 1-2 deci mátrixxal fűszerezve.

Rendben van, akkor így fogok vizet cserélni én is. (y) Köszi.
 
Jaj egy válasz, köszönöm! :ROFLMAO:
Igen a Seachem carboja brutál ideig benn marad, csak sajnos nem seachem-em van, ehhez korábban kellett volna felkelni. Lehet, hogy majd váltok rá, de most már kipróbálom mit tud a Dennerle, ha már megvettem.
Volt külső szűrő ehhez a szetthez, egy pici Eheim Classic, azt hiszem 2211, pöpec cucc volt, csak eladtam amikor felszámoltam 4 éve az utolsó setup-ot. :confused: Így most reménykedem, hogy algamentesen fog tartani ez a pici sarokszűrő, 1-2 deci mátrixxal fűszerezve.

Rendben van, akkor így fogok vizet cserélni én is. (y) Köszi.
Nekem is volt, van is valahol még eltéve valahova ilyen szürőm, nem volt gond vele, ahhoz képest jól szür.
 
Nekem is volt, van is valahol még eltéve valahova ilyen szürőm, nem volt gond vele, ahhoz képest jól szür.

Csak ne lenne ennyire fapad. Kínlódás a tisztítása, a feltöltése, levegőtlenítése. A szűrők trabantja, zéró komfort. Cserébe zéró dolog volt rajta ami meghibásodjon kb, de nálam azért eltört a rotor kerámiatengelye.
 
Csak ne lenne ennyire fapad. Kínlódás a tisztítása, a feltöltése, levegőtlenítése. A szűrők trabantja, zéró komfort. Cserébe zéró dolog volt rajta ami meghibásodjon kb, de nálam azért eltört a rotor kerámiatengelye.
Üdv újra a fórumon! (y)
Én szeretem a 2211-est. Itt, az irodában "bonyolultabb" szűrőt nem is mernék használni.
Duplacsappal nem gond a légtelenítés. Leírom, hátha kedvet kapsz hozzá és veszel egyet. :) 0. hozom a kitakarított szűrőt, a szívó ág nem lett takarítva, abban ott áll a víz; 1. kieresztem a nyomó ágból a vizet, majd újra csatlakoztatom nyitott csapokkal, de a lilyt, poppyt, akármit... vízszint fölé emelem; 2. csatlakoztatom a szívó ágat, és megnyitom a csapot; 4. a szívó ágon keresztül az akváriumból lefolyik a víz, és feltölti a szűrőt - a levegő szépen kiszisszen a nyomó ágon. Kész.
Ha a szívó ág csövét is takarítom, akkor: összeszerelem a szívó ágat a szűrővel, és megszívom a nyomó ágat a duplacsapnál. Ha megmozdul a víz, akkor már minden megy a maga útján. (Ha nem akarsz szívni, akkor lehet vízzel töltött szűrőt emelgetni: akvárium fölé emelem a vízzel telt szűrőt, így töltöm meg a szívó ágat, majd a szűrőt letéve a víz visszafolyik... blugy-blugy-blugy.)

De hogy válaszoljak is valamit: én nem foglalkoznék a carbo dobozára írt, vagy nem írt bomlási időkkel. Öntsd, amikor tudod és kész. Vagy: hirdesd meg és próbáld meg eladni és venni másik gyártótól.:D
 
Üdv újra a fórumon! (y)
Én szeretem a 2211-est. Itt, az irodában "bonyolultabb" szűrőt nem is mernék használni.
Duplacsappal nem gond a légtelenítés. Leírom, hátha kedvet kapsz hozzá és veszel egyet. :) 0. hozom a kitakarított szűrőt, a szívó ág nem lett takarítva, abban ott áll a víz; 1. kieresztem a nyomó ágból a vizet, majd újra csatlakoztatom nyitott csapokkal, de a lilyt, poppyt, akármit... vízszint fölé emelem; 2. csatlakoztatom a szívó ágat, és megnyitom a csapot; 4. a szívó ágon keresztül az akváriumból lefolyik a víz, és feltölti a szűrőt - a levegő szépen kiszisszen a nyomó ágon. Kész.
Ha a szívó ág csövét is takarítom, akkor: összeszerelem a szívó ágat a szűrővel, és megszívom a nyomó ágat a duplacsapnál. Ha megmozdul a víz, akkor már minden megy a maga útján. (Ha nem akarsz szívni, akkor lehet vízzel töltött szűrőt emelgetni: akvárium fölé emelem a vízzel telt szűrőt, így töltöm meg a szívó ágat, majd a szűrőt letéve a víz visszafolyik... blugy-blugy-blugy.)

De hogy válaszoljak is valamit: én nem foglalkoznék a carbo dobozára írt, vagy nem írt bomlási időkkel. Öntsd, amikor tudod és kész. Vagy: hirdesd meg és próbáld meg eladni és venni másik gyártótól.:D

Na igen, ehelyett a procedúra helyett kellemes az 1 gombnyomásos történet :D
Kattogok, mert ugye miért ne bonyolítsunk 1 tök jól működő dolgot; szerintetek elég a Tropica spec táp? Bekössem a CO2-t? Konkrétan ezen agyaltam éjszaka. Főleg a másodikon.
 
Na igen, ehelyett a procedúra helyett kellemes az 1 gombnyomásos történet :D
Kattogok, mert ugye miért ne bonyolítsunk 1 tök jól működő dolgot; szerintetek elég a Tropica spec táp? Bekössem a CO2-t? Konkrétan ezen agyaltam éjszaka. Főleg a másodikon.
Kössed. Mi bajod lehet? [emoji6]
 
Haló.

10 napos a nano. Élőlény még nincs benne flora-n kívül 1-2 hívatlan csiga már mocorog ugyan, de őket könyörtelenül eltávolítottam. Stauro szépen megindult, Rotala is, igazából minden kivéve a Lilaelopsis az csak úgy van ahogy beraktam, talán 1-2 új hajtáska.
Algát nem igazán észlelek egy minimális Diatomon és ezen kívül (csatolok képet) a növendék staghorn szerűségen kívül, ami kb az 5. nap óta ilyen azóta nem moccan ebből a méretből. A hétvégén szándékozom hozni bele 2db Oto-t, talán 2-3 amano-t, finom föld szaga van már a víznek, k*va jó cucc ez a Seachem stability még mindig.

Anomália: (fantasztikus makro felvétel szifonnal)
44470417221_e2e8d7cbbe_b.jpg

Továbbá, a növény csereberés topicban hírdetem az 1db megmaradt Buche 'red'-emet, fel szeretném dobni a front részt, hogy több féle "gyepalkotóból" legyen a pázsit, kuszább látványt szeretnék. Marseila crenata-t terveztem, vagy talán glosso-t.
Nem bírtam, ha már van használjuk; Be lesz kötve az a bad-boy a sarokban, rendeltem hozzá új pici akril diffit.

43752106124_0aae56aeb7_b.jpg

Ha valakit érdekel a Dennerle csoda Carbo Booster MAX (250ml) löttye, cserélném Seachem Flourish-ra. (gyakorlatilag origi, hiányzik belőle kb. 2ml)

Köszi, hogy benéztél.
 
Ígérem nem fogok 2 naponta spam-elni, de a fenti követ kiszedtem, mert a mai vízcsere/takarításnál feldöntöttem és sehogy se tudtam ízlésesen visszarakni (így se volt ízléses, csak nehezék). Szóval kicseréltem egy pici lapos seiryu kavicsra, úgyis be lesz nőve az egész, tehát teljesen indifferens, de szerintem jobb így picit. (És több fény jut a pinnatifida-ra hárul. )
44467276292_5e5ff08e7e_c.jpg

Szombaton érkezik 2db Oto és a várva várt betta hím. És be lesz kötve a CO2.
Jelentkezem ha lesz fauna.
Üdvi.
 
Megérkeztek a lakók, kiválasztottunk egy csini kis törpe Blood-dragon bettát, eredetileg valami fátyolos úszójú volt a terv, de azonnal sikerült ebbe beleszeretni. Jóval kisebb mint a többiek, ügyesebben is úszik, és feltűnő színű.
Az első naptól kezdve jó kedélyű, érdeklődő, azonnal evett, jön kézhez. Két Oto-val érkezett őket sem piszkálja, néha érdeklődve figyeli őket. :)
Nem leszek a macro-k királya, de itt van őkelme:

43835252404_55ba13820e_b.jpg

Ez a kis akril ékszer meg beüzemelésre vár, valószínűleg jövő hétvége lesz belőle, hogy tudjam 2 napig monitorozni a CO2-t. Még vennem kell hozzá kis üveg U-t hogy ne kelljen a merev falú csövet hajtogatni.

43667279645_bd0fdafd45_o.jpg https://www.flickr.com/photos/laurentgreen/

Alga nincs (kopp-kopp) így próbálok picit túletetni, hogy a harcsáknak is jusson. (Egyébként 1 éjszaka alatt eltakarították a taknyot a fáról.)

További szép estét!
 
Jó estét!
CO2 végre bedurrantva. Lime zöld DC kb első próbára pipa (y)
- Sajnos az a sz@r cső nem szál egyenes, így picit el ferdíti a setupot, de sebaj a lényeg megvan.
44698385521_56b7c50487_b.jpg

A buce picit belekoszol a képbe azzal az 1-2 elsárgult levéllel, csak most dobált el párat, hozza rizómáról az újakat.

44650332222_56f25143e9_b.jpg

A DC igenis lime zöld, egyszerűen sötétebben hozza le az iPhone szenzora... (n)

43980855284_7aabd794ec_b.jpg

Lekopogom ismét, de algának nyomát se véltem felfedezni még. (3 hét után) Vagy nagyon sikerült eltalálni az egyensúlyt, vagy ez a Carbo Max tényleg gyilkos cucc.

Oto-k annyira nem kultiválják az új szénsavas szentkirályit amit csináltam nekik a vízből(nyugtalanabbak), a betta köszöni jól van.

Holnap még finomhangolok, és figyelem, hogy nem ingadozik-e, illetve halak rendben vannak-e. Várom a növények megugrását.

Köszi, hogy benéztél!
 
Beálltam hivatalosan is heti vízcserékre a mai naptól vasárnaponként. Kattogtam a DSLR-rel inkább kevesebb mint több sikerrel, még nem sikerült eltalálni a megfelelő értékeket akváriumfotózáshoz.


44715939351_4878f37fcc_b.jpg

43807208255_f2f699b1ea_b.jpgby

A víz kristálytiszta, minden adott, szóval nagyon várom a gyepet most már... :love:
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére